Joystick Tuşları Seçimimden Farklı Çalışıyor

General discussions focusing on the X-Plane Simulator. Help and user guidance on this simulator is available here. If you are an X-Plane user, please contribute to this new support forum for X-Plane

Joystick Tuşları Seçimimden Farklı Çalışıyor

Postby THY4382 » 21 Sep 2020, 02:21

Değerli Kaptanlarım
Dünden beri, daha önce hiç yaşamadığım bi sorun yaşıyorum ve bu durum hem can sıkıyor hemde FDR de ceza almama sebep oluyor.

Joystick te Pitch Trim Down için atadığım tuşa basınca Sim.i PAUSE a alıyor ve trim için atadığım tuşa bastığım oranda değil, sadece küçük bir dönüş yapıyor.
Aynı şekilde Brakes için atadığım tuş aynı zamanda Anti-Collision u kapatıyor

Klavyeden tuş atamalarını sildim tekrar seçtim, Joystick ayarlarını Default olarak tekrar seçtim, yeni tuş atamaları yaptım ancak sonuç değişmedi ayrıca Zibo 737 nin 3.43.4 sürümü vardı 3.43.14ü de yükledim ama sorun hala devam ediyor

Bi çözümü olan var mı?

Saygılarımla
THY4382
Average User

Name: Eren DOĞAN
City: İstanbul
PID: 4382
Vatsim ID: 1138236

Re: Joystick Tuşları Seçimimden Farklı Çalışıyor

Postby THY4424 » 25 Sep 2020, 12:07

Joystic modeliniz nedir? Bende SaitekX56 Gaz Ve kumanda var aynı sorunları yaşamıştım.Yazılımını indirdim resmi siteden.SOnrasında profiller var oraya kendi yaptığım profili save ettim.Kalibrasyon Eksikleri olmasına ''X-Y eksenlerinde'' rağmen şuan çalışıyor.Memmusunuz derseniz 10 üzerinden 70. veririm. :mrgreen: :mrgreen:
THY4424
Newbie

Name: Erdogan Ucar
City: Istanbul
PID: 4424
Vatsim ID: 1440932

Return to The X-Plane General Discussions Forum v11|v12