XPlane icin hangi weather engine?

General discussions focusing on the X-Plane Simulator. Help and user guidance on this simulator is available here. If you are an X-Plane user, please contribute to this new support forum for X-Plane

XPlane icin hangi weather engine?

Postby artuncs » 27 Oct 2019, 01:01

XPlane11 icin Active Sky X cikmadan once xEnviro almistim ve simdi yeni kurulumun ustune yukledim ama xEnviro'yu enable eder etmez 15-20 fraps kaybettiriyor. Ayarlari sonuna kadar acip kismakta bir sey farkettirmiyor ve buna bagli olarak frapstan hep ayni oranda goturuyor. XPlane de su an xEnviro ile LTFM'de 30-35 fraps aliyorum ama mega airportlarda haliyle biraz daha kasiyor ve XPlane ayarlarimdan da taviz vermek istemiyorum. Acikcasi bulutlarda oyle cok hosuma gitmedi yada belki degisik hava durumlarinda yeterince test edemedim, bilemiyorum su an icin cok.

Ama asil sormak istedigim, xEnviro ile Active Sky X arasinda ki farklar. Sizce Active Sky alsam xEnviro'a gore daha mi az kastirir. Bulut olusumlari ve diger ozellikleri xEnviro ya gore nasil, daha mi iyidir? Kisaca almaya degermi yada onereceginiz baska alternatifler varmidir?

Tesekkurler.
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Re: XPlane icin hangi weather engine?

Postby THY1592 » 27 Oct 2019, 12:13

Hocam selamlar;
X-plane geçtikten sonra hava durumu için ben bildiğimiz ve bu konuda kendini ispatlamış Actice sky seçtim;ek olarak ta SkyMaxx 4.5 Pro kullanıyorum ikisi uyumlu çalışıyor hiçte frame kaybı yaşamadım..Skymaxx 4.5 pro nun bir özelliğide gece landing light lar açıksa bulutlara ışığın vurması ayrı bir görüntü veriyor...
Sevgilerimle
Image
THY1592
Officer

Name: Erman PILICOGLU
City: Ankara
PID: 1592
Vatsim ID: 965504

Re: XPlane icin hangi weather engine?

Postby artuncs » 27 Oct 2019, 13:11

THY1592 wrote:Hocam selamlar;
X-plane geçtikten sonra hava durumu için ben bildiğimiz ve bu konuda kendini ispatlamış Actice sky seçtim;ek olarak ta SkyMaxx 4.5 Pro kullanıyorum ikisi uyumlu çalışıyor hiçte frame kaybı yaşamadım..Skymaxx 4.5 pro nun bir özelliğide gece landing light lar açıksa bulutlara ışığın vurması ayrı bir görüntü veriyor...
Sevgilerimle

Erman hocam tesekkur ederim. Dunden beri internet uzerinden yaptigim arastirmalarda su anda benim de onceligim Active Sky oldu gibi. Active Sky ilk ciktiginda sanirim XP default bulut texture lerini kullaniyormus ve 2019 yilinda bunu duzelteceklerini soylemisler. Duzelttilermi bilmiyorum ama eger hala oyle ise bu negative bir durummudur? Buna bagli olarak Skymaxx 4.5 pro da listeye aldim, onu da bir ara inceleyecegim.
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Return to The X-Plane General Discussions Forum v11|v12