Seattle ziyaretim,Concorde & Air Force One, Havacılık Müzesi

Photos at your fingertips, shot by the best aviation photographers in the world.

Seattle ziyaretim,Concorde & Air Force One, Havacılık Müzesi

Postby THY3683 » 02 Nov 2010, 08:39

Arkadaşlar Seattle, USA seyahatimden bir kısım fotoğraf paylaşmak istiyorum.

Seattle'da Dünyanın en büyük Boeing fabrikası var orayı ve ayrıca Havacılık müzesini gezdim, 747-8, 777 ve 787 Dreamliner'ların üretildiği Boeing fabrikasından hiç bir resim aktaramayacağım çünkü maalesef güvenlik için değil fotoğraf makinesi nerdeyse kolunuzdaki dijital saati bile alacak durumdalar o yüzden orada gördüklerim hafızamda anı olarak kaldı. Bu devasa fabrikada montaj hattını görme fırsatı buldum, 787 için çok iddialılar, ayrıca maaesef 737'leri göremedim çünkü onun fabrikası daha seri üretilebilmesi için ayrı yapılmış. Montaj aşamasında Turkish Airlines'a ait 4'üncü 777'yi motorları takılmamış halde gördüm. Kuyruğunda yarım sticker'ı bile mevcuttu. Keşke foto aktarabilseydim.

Alttaki fotoğraflar Havacılık müzesinden, British Airways'e ait Concorde'la başlıyoruz;

Emekli Air Force One ile devam ediyorum;

Bu koltuğa zamanında Nixon ve Kennedy oturmuş tam tarihçesi şuan aklımda değil ancak başka önemli isimlerde bu uçağı kullanmış, detaylı bilgi isteyen Museum of Flight Air Force One diye aratabilirler.
Gelelim Panellere;
Başkanın Pilotu olursanız bu kokpiti kullanıyorsunuz.

Başkan gibi duran tabii ki benim..8) (sağdaki)

Bizim IFTC gibi hayal etsemde daha farklı bir simulatorle karşılaştım. F22 kullandım, ters taklalar atıp vertical tırmanışlar yaptım. İnsan G Kuvveti hissetmeye görsün. Birde yön duygunuzu kaybedince bulamıyorsunuz etrafı, Combat pilotluğu zor işmiş. 5 Dakikası 8$ 1 kişi için. Bildiğimiz FS2004 açtılar.. 8)

Bunlarda Bonus;

Hepinize iyi uçuşlar dilerim.
Last edited by artuncs on 25 Jul 2014, 15:40, edited 2 times in total.
Reason: Resim Linkleri Aktif Olmadigi Icin Silinmistir !
THY3683
Average User

Name: Dinc Mor
PID: 3683

Re: Seattle ziyaretim,Concorde & Air Force One, Havacılık Mü

Postby novemberrain » 02 Nov 2010, 10:29

Fotograflar cok guzel elinize sağlık Dinç Kaptanım.

2.5 sene once Seattle'a ben de gitmistim. Ama zaman darlıgından fabrikaya gitme ve gezme sansim olmamisti.

Bir bonus da benden olsun :) 3. 777-300ER'nin (TC-JJG) ilk ucusundan bir fotograf. Tarih: 1 Kasım 2010

Image

Birkaç gun icerisinde Paine'den Everett'e gidip boyamasi yapilacak ve 10-15 gune teslim edilecek.
novemberrain
Junior Member

Name: Ekrem SARIKAYA
PID: 4263

Return to Real Aircraft and Aviation Photos