VVFR Club Uçaklarla ilgili sorun

Aircrafts, paints, aircraft systems information, how to do's. (Uçaklar, boyamalar, uçak sistemleri ve kullanım bilgileri.)

VVFR Club Uçaklarla ilgili sorun

Postby Apollo » 22 Sep 2017, 22:01

Merhabalar

THY3081 Oğuzhan Güngör KAptanın bana attığı özel mesajı geç de olsa gördüm.

BAhadır Hocam sizin çözüm de çözüm olmamış acaba başka bir yöntem var mıdır? Ya da sorun çözüldü mü?

Selamlar Erdal Hocam. Konu başlıklarını siz açtınız diye size yazmanın uygun olacağını düşünüyorum.
MS FSX de default olarak bulunan uçakların ve helikopterlerin FDR a tanıtılması gibi bir durum söz konusu olabilir mi?. Daha önce Bahadır Alkes kaptanım ile yazışmıştık. Dediklerini yaptım ama çözüm olmadı, yine FDR tanımadı. Aşağıda Bahadır kaptanın gönderdiği cevabı da bulabilirsiniz.
Saygılar

"Oğuzhan kaptanım merhabalar,

Kusura bakmayın mesajınızı çok geç gördüm. Hocam bahsettiğiniz uçaklar aslında FDR ye tanıtıldı ama sorun FSX in aircraft.cfg dosyasından kaynaklanıyor. Her iki uçağın da air dosyası küçük harflerle isimlendirilmiş olmasına rağmen aircraft.cfg dosyası içinde ilk farf büyük yazılınca FDR bulamıyor. Her iki uçağın da cfg dosyasında elle düzeltme yapmanız lazım, şöyle ki..

aircraft.cfg dosyasını notepad editor ile açınca şu satırları bulun (BE58 uçağı için, aynı işlemi diğer uçağa da yapmanız lazım)
sim=Beech_Baron_58

tüm bu satırları şuna çevirin..
sim=beech_baron_58

Bahadır ALKES"
Saygılarımla
Turkish vACC Enroute Controller (C1)
Whatever the weather,WE MUST MOVE TOGETHER
Apollo
Legend

Name: Erdal ELMACI
City: Ankara
PID: 3195
Vatsim ID: 1059183

Re: VVFR Club Uçaklarla ilgili sorun

Postby THY3716 » 23 Sep 2017, 19:12

Abi default uçaklar her zaman tanıtılıdır zaten.
Lead me, follow me or get out of my way !
THY3716
Administrator

Name: Bahadir ALKES
City: Istanbul
PID: 3716
Vatsim ID: 1097118

Postby THY3081 » 27 Sep 2017, 06:19

Selamlar Değerli Kaptanlarım,
Geç de olsa çözüme ulaşmış bulunmaktayım. "aircraft.cfg" içindeki tüm "sim=xxxxx" ifadelerini teker teker düzelttiğimde FDR tanıdı. Ben sadece ilk "sim=xxx" ifadesini değiştirmiştim. Dolayısıyla tüm [fltsim.x] ile başlayan başlıkların altını kontrol etmek gerekiyor deyip, verdiğim rahatsızlıktan ötürü özür dilerim.

Saygılar
Oğuzhan

THY3716 wrote:Abi default uçaklar her zaman tanıtılıdır zaten.
THY3081
Newbie

Name: Oguzhan GUNGOR
PID: 3081
Vatsim ID: 1196472

Postby THY3716 » 27 Sep 2017, 08:10

Oğuzhan kaptanım ne rahatsızlığı, bizim daha ayrıntılı açıklamamız gerekirdi belki de.

Bu bahsettiğiniz husus hakkında biraz ayrıntılı bilgi vereyim, aircraft.cfg içinde o uçağın ne kadar modeli varsa (farklı livery içeren modeli) hepsi için ayrı satırlar var. Fdr ımız o dosya içinden uçağın ilgili satırını arıyor. Bulduktan sonra da orada yazan airfile dosyasını arıyor ve ona göre işlem yapıyor. Default uçakların bazılarında air file dosya isminde büyük küçük harf ayrımına dikkat edilmediği için de bu sorun oluyor. Şu an format ve p3d kurulum işleriyle uğraştığımdan fdr ye bakamıyorum ama notumu aldım. İlk fırsatta bu ayrımı ortadan kaldıracak kod eklemesini fdr ye uygularım.
Lead me, follow me or get out of my way !
THY3716
Administrator

Name: Bahadir ALKES
PID: 3716
Vatsim ID: 1097118

Return to VFR Club - Hangar