Xplane 11 Başlangıç

General discussions focusing on the X-Plane Simulator. Help and user guidance on this simulator is available here. If you are an X-Plane user, please contribute to this new support forum for X-Plane

Xplane 11 Başlangıç

Postby rizademir » 17 Mar 2020, 21:51

Merhaba arkadaşlar

Uzun yıllardır sanal uçma heveslisiyim ancak işten güçten bir türlü fırsat bulamadım. Eskiden becerebildiğim kadarıyla FSX oynardım. Şimdi ise aldığım yeni bilgisayarıma Xplane 11 yükledim ve bir 737-800 kullanarak buradan uçmak istiyorum. Ancak maalesef yeterli bilgim yok. Siz profesyonel uçanlar arasında ve doğru yerde olmadığımın da farkındayım. Youtube'da yerli yabancı onlarca video izledim, doküman inceledim ama neredeyse hepsi çok profesyonel ve teknik anlatıyor ve muhakkak bir yerleri anlamadığım için beceremiyorum. Örneğin rota, sid star değerlerinin nasıl bulunacağını ve bunların FMC'ye nasıl girileceğini videoları izleyerek genel olarak anladım ve bunu birebir yapmaya çalışıyorum ancak kalktıktan sonra uçağın rotaya uymadığını farkediyorum. Uçak beşik gibi bir aşağı bir yukarı sallanarak rotaya bağlı kalmadan gidiyor ve bir yerde hata yaptığımı anlıyorum.

Sizden beklentim, çok teknik ayrıntılara girmeden bir uçuşun nasıl gerçekleştirileceğini, temel yapılması gerekenlerin nasıl ve hangi sırayla izleneceğini açık seçik anlatan bir video veya döküman tavsiyesi alabilmek. Böyle bir şey mümkün değilse sanırım üzülerek bu sevdadan vazgeçmek zorunda kalacağım.
rizademir
Newbie

Name: Rizaa
City: Demir
PID: 0000
Vatsim ID: 0000

Return to The X-Plane General Discussions Forum v11|v12