akıllı telefonda Virtual CDU + VA Interface

Questions About FS9 and FSX. Software and Hardware related problems and information.

akıllı telefonda Virtual CDU + VA Interface

Postby THY2502 » 09 Apr 2015, 15:25

selamlar
Android markette cep telefonu için güzel bir uygulamaya denk geldim, Uygulama FSX ve akılllı telefonda FMC uygulaması ile ilgili , öncelikle Virtual CDU 'yu PMDG modelinize gore indirip kuruyorsunuz. daha sonra VAInterface uygulamasını PC'nize kuruyorsunuz. sonra IP ayarlayını yaptıktan sonra WİFİ üzerinden Virtual CDU android uygulamasını akıllı telefonunuzdan calıstırıyorsonuz. PC'den de VAInterface uyuglamasını açıp connect olduğunuzda cep telefonu üzerinden FMC ayarlarını senkronize bicimde yapabiliyorsunuz.

syg

Necmi ŞENTUNA
THY2502
Junior Member

Name: Necmi ŞENTUNA
City: IZMIR
PID: 2502
Vatsim ID: 1257231

Re: akıllı telefonda Virtual CDU + VA Interface

Postby THY2100 » 09 Apr 2015, 16:06

Necmi kaptanım selamlar,dediğiniz uygulamayı airbus için kullanmıştım,böyle güzel ve faydalı bir paylaşımı imkanınız varsa resimli olarak paylaşabilirmisiniz anlatım ile beraber kalıcı olarak sabitlenir gerekirse forumumuza?
Armağan BURCU
ATPL(A)
Boeing 737-800
THY2100
Advanced Member

Name: Armagan BURCU
City: Antalya
PID: 2100
Vatsim ID: 973633

Postby THY2502 » 09 Apr 2015, 16:11

tabi ki bendeki uygulamadan ve PC'den bir dokuman hazırlayıp paylaşabilirim. fakat foruma daha önce hiç dokuman veya image dosyası atmadım. bir iki defa nasıl yüklerim diye aradım ama bulamadım . bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
THY2502
Junior Member

Name: Necmi ŞENTUNA
City: IZMIR
PID: 2502
Vatsim ID: 1257231

Postby Apollo » 09 Apr 2015, 23:36

THY2502 wrote:tabi ki bendeki uygulamadan ve PC'den bir dokuman hazırlayıp paylaşabilirim. fakat foruma daha önce hiç dokuman veya image dosyası atmadım. bir iki defa nasıl yüklerim diye aradım ama bulamadım . bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

hocam merhaba

görseller icin photopucket gibi bir alanda free hesap açıp oraya atarsanız ordan IMG link alırınız. Burada açıklama yazarak aralara IMG link koyarak fotoları eklersiniz. bir hatılatma fotolara 1 2 3 gibi isim verirseniz yazıya eklerken kolay olur.

bekliyoruz tanıtımı
Saygılarımla
Turkish vACC Enroute Controller (C1)
Whatever the weather,WE MUST MOVE TOGETHER
Apollo
Legend

Name: Erdal ELMACI
City: Ankara
PID: 3195
Vatsim ID: 1059183

Postby THY4045 » 10 Apr 2015, 01:34

Erdal kaptanım, programın kurulumu gayet kolay. Önce telefon ya da tabletimizin Android veya Apple olmasına bağlı olarak, play store veya app storedan öncelikle paracıkları bayılıp ilgili virtual cdu yazılımını satın alarak indiriyoruz :-) bende pmdg 737, 777 ve aerosoft airbus için olmak üzere 3 versiyonu mevcut, başkası var mı bilmiyorum. Sonra virtualavionics.com.br adresinden hesap alıp, şifremizle login olup, downloads kısmından vainterface lite yazılımını indirip kuruyoruz. Bundan sonra mobil cihaz ile bilgisayarın aynı ağa bağlı olması yeterli, vainterface programını fsx açmadan önce çalıştırıp, uçuşu açınca da Virtualcdu'yu açmak yeterli. Programın ücretsiz demosu da olacaktı yanlış hatırlamıyorsam, satın almadan önce deneyip çalıştığına emin olmak mümkün. Teknik destek ekibi de çok iyi, bazen uçaklara Update çıkınca çalışmıyor, en fazla 3 günde Update çıkarıp hallediyorlar. Şiddetle tavsiye ederim, özellikle 7 inç civarı bir tabletle çok kullanışlı oluyor. Sırf bu iş için 200-300 liralık ucuz Android tabletlerden alınabilir. Bende eski bir Nexus 7 var onu kullanıyorum.
Turkish Virtual Captain
Boeing 737 and 777 Pilot
ATC Rating: S3

Image
THY4045
Rookie

Name: Can BECERIK
City: Ankara
PID: 4045
Vatsim ID: 1283496

Return to Flight Simulator General Discussion Forum FS9|FSX|FSX-SE