SQUAWKBOX (BAGLANAMIYORUM)

Questions About FS9 and FSX. Software and Hardware related problems and information.

SQUAWKBOX (BAGLANAMIYORUM)

Postby uuzgan » 09 Dec 2001, 23:14

Tekrar merhaba.
YARDIMIZIN ICIN TESEKKURLER.
HEPSI IYI, CONNECT OLDUM. BASKA UCAKLARI DA GORDUM, ATC DIRECTORY'DEN LT ILE BASLAYANIN YANINDA FREKANS YOK!. FREKANS YAZILI OLAN BIR BASKASINI VE FS2002'DEN ALDIGIM ALAN FREKANSLARINI VE SIZIN YAZDIGINIZ ISTANBUL CENTER FREKANSINI DA DENEDIM. GOOD DAY'IME CEVAP VEREN YOK.
1. NEREDE YANLIS YAPIYORUM.
2. PAZAR 22:44'TE DENEDIM MUTLAKA BIRILERI OLMALI KI UCAKLARI DA GORUYORUM.
3.TUM ATC KONUSMALARINI YUKARIDAKI TEK SATIRLIK YERE MI YAZACAGIZ.
4.ROGER WILCO PROGRAMINDA HANGI SERVER'A BAGLANACAGIM. (HEMEN HEPSINDE SIFRE ISTIYOR.)
5.ONLINE UCMAYI COK ISTIYORUM. LUTFEN YARDIM EDIN.
SAYGILAR.
uuzgan
Average User

Postby THY7 » 09 Dec 2001, 23:38

-ATC directory'in açtığın zaman ATC'nin adının LT ile başlaması şart ayrıca
mesela LTBB_OBS ise bağlanamassın sonu örneğin CTR,APP,TWR veya GND ile bitmeli zaten bu saydıklarımdan biri var ise üzerine iki kere tıkladığın zaman senin uçağının COM1 Frekansı o ATC'nin frekansına geçecektir.
Tüm Konuşmaları Yukarıdaki tek satırlık yere yazacaksın,Eğer Rogerwilco kullanıyorsan yazmana gerek yok,konuşarak temasa geçebilirsin.
Rogerwilcoda bağlanacağın server ATC directoryde ATC nin üzerine tıkladığında ekranında yazılar geçecek orada göreceksin ama daha kolayı var.Squawk BOX'ta CONNECT olurken ki ekranda Dikkatli bakarsan USE ROGERWİLCO seçeneği var o kutucuğu işaretlersen ATC'yi seçtiğin zaman RogerWilco serverına otomatik bağlanabilirsin.bizler genelde uçarken 213.171.160.40/LTBB_V_CTR serverında oluyoruz...şifre istemez VATSİM serverları...

Berhan Dönmez
V.Captain and ATC
Marmara University
-__ Chemistry __-
THY7
Officer

Name: Berhan DONMEZ
City: Istanbul
PID: 7
Vatsim ID: 813296

Return to Flight Simulator General Discussion Forum FS9|FSX|FSX-SE