Yeni bir üyeyim birkaç sorum var ...

Questions About FS9 and FSX. Software and Hardware related problems and information.

Yeni bir üyeyim birkaç sorum var ...

Postby I. Dennis » 23 Dec 2001, 11:08

Adım Dennis. 17 Yaşındayım ve 2.5 senedir simulatorle uçuyorum 98-2000-2002 simulatorlerini kullanıyorum bu siteyi yeni duydum online uçuş çok güzel birşey ama yeni başlayan biri için gerçekten zor. Öncelikle 6 saat hergün bu olayı araştırmaya başladım ama hala fazla bir ilerleme kaydedemedim. Sqoawk Box istiyorsunuz ve link veriyorsunuz. Ben download ediyorum zip. olarak iniyor. Harfi harfine uyguluyorum sitede yazanları diğer 2.3 ü de indirdim ama Baslat/Programlar bölümde Squawk Box diye birşey yazmıyor ...
Yardımcı olursanız sevinirim ...

Uçmak bir sanattır ... !
I. Dennis
Newbie

Postby THY7 » 23 Dec 2001, 11:22

DENNİS Merhaba;
www.simclients.com/downloads/sb.zip 'e gir ve SQWKBOX versiyon 2.3.5'i indir...
Daha sonra yükleme başlayınca HAngi FLİGHT Sİm.versiyonunu kullandığını soracak onu doğru seç,sonra Squawk box sana FLİGHT SİM'in hangi directoryde olduğunu soracak ve orada bir directory çıkacak genelde onu değiştirmeden bir sonraki sekmeye atlıyoruz ama sende FS2000 ile FS2002 ikisi birden yüklü ise dikkatli ol,doğruyu seç...Bu dediğim versiyonu ve işlemleri yaparsan hiçbir sorun çıkmaz çünkü senden önce binlerce insan aynı şeyi yaptı ve böyle bir hata rapor edilmedi...
Saygılar,iyi uçuşlar,aramıza hoşgeldin...

Berhan Dönmez
V.Captain and ATC
Marmara University
-__ Chemistry __-
THY7
Officer

Name: Berhan DONMEZ
City: Istanbul
PID: 7
Vatsim ID: 813296

Postby I. Dennis » 23 Dec 2001, 11:25

quote:

DENNİS Merhaba;
www.simclients.com/downloads/sb.zip 'e gir ve SQWKBOX versiyon 2.3.5'i indir...
Daha sonra yükleme başlayınca HAngi FLİGHT Sİm.versiyonunu kullandığını soracak onu doğru seç,sonra Squawk box sana FLİGHT SİM'in hangi directoryde olduğunu soracak ve orada bir directory çıkacak genelde onu değiştirmeden bir sonraki sekmeye atlıyoruz ama sende FS2000 ile FS2002 ikisi birden yüklü ise dikkatli ol,doğruyu seç...Bu dediğim versiyonu ve işlemleri yaparsan hiçbir sorun çıkmaz çünkü senden önce binlerce insan aynı şeyi yaptı ve böyle bir hata rapor edilmedi...
Saygılar,iyi uçuşlar,aramıza hoşgeldin...

Berhan Dönmez
V.Captain and ATC
Marmara University
-__ Chemistry __-

Saol bi de download dan uçakları indiriyorumda indirdikten sonra ne yapmam gerektiğini söyleyebilir misiniz ... ?

Uçmak bir sanattır ... !
I. Dennis
Newbie

Postby THY7 » 23 Dec 2001, 12:15

Forumu araştır,bu soruların hepsinin cevabı var...Yani şu forumu okuyan uçmayı öğrenir,lütfen okuyun....

Berhan Dönmez
V.Captain and ATC
Marmara University
-__ Chemistry __-
THY7
Officer

Name: Berhan DONMEZ
City: Istanbul
PID: 7
Vatsim ID: 813296

Postby hakan737 » 23 Dec 2001, 15:19

uyarı.......sqawk box programlar menusune görünmeyebilir. prgram install edildiğinde desktopa shortcut koyacaktır. Aynı shortcut'ı en alttaki menu bar2ına taşırsanız işiniz çok daha kolay olur.
uyarı2......online uçuşlarda yeni başlayanlar için FS2000'i öneririm.Hatta bunu dier tüm pilotlara öneririm. SB henüz Fs2000'de alışıldığı gibi comparetible çalışmıyor ve ikinci bir ekran menusu halinde olduğu için ATC ve uçak arasında gereksiz iletişim aksaklığı ile pencere geçişlerinde radar ekranında kısa süreli donmalara neden oluyor. SB'ın FS2002 ana penceresine uyumlu versiyonu çıkana kadar online uçuşlarda kullanılmamasını bir kontrolör olarak öneririm.

Hakan Guven
hakan737
VIP Member

Name: hakan guven
City: istanbul
PID: 003
Vatsim ID: 811602

Postby vaccaro » 24 Dec 2001, 13:48

Selamlar
SB yeni versiyonu FS2K2 ye entegre oluyor ama bağlantı işlemi karma karışık. Bence FS2K daha rahat.
Dennis FSAI isminde bir programcık var (Flight Simulator Aircraft Installer) flightsim.com dan indirebilirsin. Bununla indirdiğin uçakları, paneller, scenery ve soundları FS2K içine hatasız yükleyebiliyorsun.
Sevgiler,

kıl adam
vaccaro
Junior Member

Return to Flight Simulator General Discussion Forum FS9|FSX|FSX-SE