Fs2002 de forcefeedback problemin çözümü

Questions About FS9 and FSX. Software and Hardware related problems and information.

Fs2002 de forcefeedback problemin çözümü

Postby ooncan » 24 Mar 2002, 23:47

Hakan bey
fs2002 de joysti?inizi fs2000 deki gibi kullanabilmeniz için aşa?ıdaki şekilde denemenizi öneririm.fs ye girmeden önce joysti?i forcefeedback off return to center da rıgıd yapınız fs2002 ye girdi?inizde controls/calıbrate joystıck/propertıes/settıngs se girin
ok leyip çıktı?ınızda joysti?inizin kaskatı oldu?unu göreceksiniz bunu her fs2002 açılışında yapmak gerekiyor.Bunları denemiş oldu?unuzu düşünüyorum ama settıngs pozisyonuna girene kadar joystıck sertleşmiyor.Bende bu şekilde problemsiz çalıştı. Ynşallah sizdede sorun çözülür.
ooncan
Newbie

Postby hakan737 » 25 Mar 2002, 21:41

selam, yapmaya calistim ama olmadi, madde madde sirasinda yazarsaniz sevinrim muhtemelen birini yanlis zamanda yapiyorum.
(FS2002'yi actigim zaman properties hala arka planda acik olacakmi mesela?)
tesekkurler

Hakan Guven
hakan737
VIP Member

Name: hakan guven
City: istanbul
PID: 003
Vatsim ID: 811602

Postby ooncan » 27 Mar 2002, 10:37

Hakan Bey
Forma yeni bakabildim akşam sıralamasına bakıp size cevap veririm.İnşallah hallederiz.selamlar.
Faruk Öncan
ooncan
Newbie

Postby ooncan » 28 Mar 2002, 00:40

Hakan Bey
fs yi açmadan önce gamıng optıons/controllers/propertıes/settıngs de force feedback off return to center rıgıd olsun actıvator de actıve profıle 737 ye ayarlı.ok ve kapatınız. Fs2002 ye girince optıons/controls/forces pozisyonundayken control surface forces seçili olmasın.tekrar optıons/controls/calıbrate/propertıes/settıngs e girelim gamıng optıons daki gibi ok leyip çıkalım.Bende çok değişiklik oluyor umarım sizde halledersiniz selamlar
Faruk Öncan
ooncan
Newbie

Postby THY3068 » 09 Apr 2002, 10:35

Herkese Selam,

Bende dun aksam FFB2 yi FS2K2 de kazik gibi yapmayi basardim. Nasil oldugu yazayim dedim.

1-FS2K2 yi acmadan Joystick properity lerinden Forces bolumunden Force Feedback --> FULL ( yada MAX), Return to Center --> FULL ( yada MAX) yapip save ettim.

2-FS2K2 ye girdim. Joystick herzaman oldugu gibi (ve yukaridaki ayarlari yapmama ragmen) oldukca serbest ve bos gozukuyordu. Daha sonra FS2K2 nin icinden Calibrate Joystick secenegini secip 1. adimdaki ekranin acilmasini sagladim. Oradan tekrar Forces Tab ina gidip joysticigi saga sola oynatmaya basladi. Joystick hemen sertlesti "kazik" gibi oldu.

3-Bu halde Cancel yaparak FS2K2 nin icine geri donus yaptim. Joystick "kazik" gibi kalmaya devam atti ve Force ortadan kayboldu. LTFJ 24 pistine bir taxi yaptim, yerdeki bump efektleri hic joystick e iletilmedi. Daha sonra bir meydan turu hersey gayet guzel, boyle kaskati bir joystick ile donusler, climb ve descent rate leri de daha
koordineli oluyor. Force lar olmasa da boyle daha rahat bir kullanim saglandi.

Umarim isinize yarar

Bulent Oner
TK159
THY3068
Rookie

Name: Bülent Öner
PID: 159

Return to Flight Simulator General Discussion Forum FS9|FSX|FSX-SE