PMDG 738ngx iskelet görünüm sorunu

Questions About FS9 and FSX. Software and Hardware related problems and information.

PMDG 738ngx iskelet görünüm sorunu

Postby THY8083 » 11 Sep 2011, 10:34

Tüm forum üyelerine merhabalar;
Gördüğünüz gibi 22'' monitör aldığımdan beri PMDG firmasının üretmiş olduğu 738ngx addonunda masa üstüne geçiş sırasında arasıra görüntü bozukluğu oluşuyor ve düzelmesi için çok uğraşıyorum uçak görüntüsü düzeldiği zaman deniz görüntüsü bozuluyor, ikisi düzeldiği zaman binalar ve hatta bazen de pist kayboluyor. Ekrankartı ayarlarıyla uğraştım, sceneryleri kaldırıp tekrar yükledim, çözünürlük ayarlarını denedim fakat üstesinden gelemedim. Uçakta sürekli bir iskelet görüntüsü var. Bunun gibi sorunu çözümleyenler varsa lütfen yardımlarınızı bekliyorum.
Image
Image
Image
Image
THY8083
Newbie

Name: Emre Mutlu
PID: 3083

Re: PMDG 738ngx iskelet görünüm sorunu

Postby artuncs » 11 Sep 2011, 12:52

Pmdg Manual okuduysaniz bu sorunun olusmamasi icin ne yapilmasi gerektigine dair bir aciklama var. Fsx.cfg dosyaysi icinde ki graphics kelimesi altinda assagidaki komutu girmeniz gerekmekte. Daha ayrintili bilgi icin hemen manualin bas kismindaki bu konuyla ilgili yaziyi okumanizi oneririm.

[GRAPHICS]
HIGHMEMFIX=1
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Postby THY8083 » 11 Sep 2011, 15:10

Hazıra konan birisi değilim. Araştırmacıyım fakat fs2000 den beri flight simulator ile uğraşmaktan çok yoruldum. Yeni bilgisayar topladım 4 aydır oyunun performansını arttırmak için uğraşıyorum okumadığım döküman denemediğim yöntem kalmadı ama yok 15-25 fps alıyorum vc de.Ona alıştım derken şimdide bu sorun çıkmıştı. :) Bir de bunun için 1 haftadır uğraşıyordum. Simulasyondan soğumak istemiyorum bilgisayarda geçirdiğim sürenin çok büyük bir kısmını fs ayarları için harcıyorum. Ama en sonunda gına geldi ve foruma başvurdum yardımlarınız için çok teşekkür ederim...
THY8083
Newbie

Name: Emre Mutlu
PID: 3083

Postby artuncs » 11 Sep 2011, 15:52

Madem performance artirma pesindesiniz o zaman bu verecegim ikinci komutuda fsx.cfg dosyasina koyun assagida belirttigim gibi, bu komut fsx in cok daha hizli yuklenmesini ve dis goruntuye yada distan ic goruntuye gecislerle, menuler arasinda hizli gecisleri saglamaktadir, iki komutta Fsx te baska bir kotu etki vermemektedir iciniz rahat bir sekilde komutlari fsx .cfg dosyasina koyun.

Ayrica gene Pmdg manualde Graphics section altinda ''TEXTURE_MAX_LOAD=4096'' olmasini mutlak istenmektedir, pek cok kullanicida bu 1024 tur.

[Main]
DisablePreload=1 ----- Menuler ve ekran gecislerini hizlandirir

[GRAPHICS]
TEXTURE_MAX_LOAD=4096 ----- Pmdg nin onerdigi 4096, daha fazla grafik kalitesi icin (Fps etki etmez)
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Return to Flight Simulator General Discussion Forum FS9|FSX|FSX-SE