3. GELENEKSEL ANKARA BULUŞMASI

Ongoing meetings - Focused virtual pilot activities ....

Re: 3. GELENEKSEL ANKARA BULUŞMASI

Postby Apollo » 01 May 2010, 00:43

Arkadaşlar Türkkuşu tesisleri Etimesgut askeri meydanı yanında Ankara İstanbul yolu üzerinde JAndarma kavşağından sonraki kavşak olan OSTİM Sanayi kavşağıdan giriş ile ulaşılabilinecek bir mevkidedir. Bu kavşağa gelmeden sağda kalın çünkü alt geçitli bir kavşak. Geçerseniz Ayaş Eryaman kavşağına kadar gider geri dönmeniz de zor olur. Sağda kalıp üstten göbeğe girince sola dönüp oto sanayine doğru giderek sonra ilk sağdan haritadaki iekilde bir dolanma ile hava müzesi Türkkuşu arasındaki yola çıkabilirsiniz.

Yolunuzu belirlemeniz için Google Map bağlantısı

HARİTA:

Image
Saygılarımla
Turkish vACC Enroute Controller (C1)
Whatever the weather,WE MUST MOVE TOGETHER
Apollo
Legend

Name: Erdal ELMACI
City: Ankara
PID: 3195
Vatsim ID: 1059183

Postby THY3506 » 01 May 2010, 00:59

Erdal abi bide orda A noktasındaki ilk kavşakla ikincisi karıştırılıyo ilkinden girince askeri nizamiye var Türk kuşuna gitmek için ikinci girişten girip arkadan dolaşılıyo aman kaybolmasın kaptanlarımız :lol:
CPL (H) Bell-206/205 Sikorsky UH/60
CPL (A) Cessna 150/152/172
THY3506
Senior Member

Name: Serdar ÖZDEN
PID: 3506
Vatsim ID: 1082637

Postby callister » 01 May 2010, 11:55

Türkkuşu'na gelmeden hemen önce bir de keskin viraj var, malumat :D
Hurdaya çıkmış Mercedes'leri görünce viraja yaklaşılıyor demek :)
Ergin Büyükakıncı
Retired vPilot & vATC
callister
Newbie

Postby Apollo » 02 May 2010, 21:16

Merhaba; FlyTHY 3. Geleneksel Ankara Buluşmasını THK Etimesgut Tesislerindeki Türkkuşu Şenlikleri ile başlatıp Çayyolunda noktaladık.

Öncelikle güzel bir havada ve güzel bir şenlik alanında; model uçaklardan yangın söndürme uçaklarına kadar çeşitli uçaklar ve hava araçlarını görme şansımız oldu.

Bunula birlikte FlyTHY ve diğer havayollarından ve TRvACC den arkadaşlarımız dostlarımız büyüklerimizle birlikte olma şansını yakaladık.
Teknik müdürümüzün de süpriz yapıp İsT-ANK gelmesi bize ayrı bir keyif verdi.

KATILANLAR
Hüseyin EKER*
İlker Değirmencioğlu*
Erdal Elmacı*
Ekrem Sarıkaya*
Uğur Bilgin *
Ahmet Işık ve değerli Nişanlısı Deniz HAnımefendi, *
Reşat Özkeresteci
Ergin Buyukakinci (Hitit VA)
Serdar ÖZDEN*
Erdem ARIKAN
Ufuk Şaşmaz

Bunun yanında daha önceden planlanmamasına rağmen aşağıdaki arkadaşlarımızı kardeşlerimizi büyüklerimizi tanıma şansına sahip olduk.

-TRvACC den Sabih Gültekin hocamız,
-yine FlyTHY den Levent Boylu abimiz ve Adnan AKDAĞ
-TRvACC ve FlyTHY den Cansın Durdu
-Ekrem Sarıkaya'nın arkadaşı İsmail (Ahmet Işık kaptanımız ile birlikte THY eğitimlerine başlayacak)
-REşat Özkeresteci ile THK da eğitimde olan Mertcan Akçay

Bol bol foto çektik akşamında yanlarında yıldız olan dostlarla akşamında bol sohbetli 2. kısımı icra ettik.

Katılan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Çok güzel bir gün geçirdik. Bu arada yeni dostlar edindik.

Sevili Ahmet'in nişanlısı Deniz hanımefendi de tüm sohbetlerimize katıldı ve sanal havacı jargonunu söktü :lol:
Geleceğin pilot eşi olarak kendisini FlyTHY olarak aramızda görmekten mutululuk duyarız.

Fotoğraflar nerede derseniz İlker müdürümüzde (şu an ANK-İST yapıyor ) Ahmet kaptanımızda. Onlar paylaştıkça kim kimdir yaparız artık.

Tekrar katılanlara bu güzel gün için kendi adıma teşekkür ederim.

(Not: Umarım unuttuğum kimse yoktur :shock:
Saygılarımla
Apollo
Legend

Postby callister » 02 May 2010, 21:25

Pist başında belki bir uçak durur da bizi alır dedik ama almadı :D

Fotoğraf işini de lensi uzun abilere bırakalım; güzel pozlar çekildi ona şüphe yok

Cansın'ı birliğine teslim etmemiz gerekince Çayyolu etabına katılamadık; bir dahakine söz :wink:
Ergin Büyükakıncı
Retired vPilot & vATC
callister
Newbie

Postby rozkeresteci » 02 May 2010, 21:26

Gercekten guzel birgundu,havada sansımıza yardımcı oldu :) Gelen herkesi ayrı ayrı tanımak cok guzeldi,arkadasımızı teslim olmak icin birligine bırakmak zorunda oldugumuzdan ikinci kısıma katılamadık maalesef.Artık bir dahakine diyelim daha 6 ay Etimesgut civarlarındayım malum :)

Bende okulumu gormenizden ve boyle bir etkinligine katılmanızdan dolayı cok mutlu oldum.Keske ucus da yapabilseydiniz daha guzel olacaktı ama kısmet olmadı.Aksam 8 e kadar insanlar ucmaya devam etti heralde THK gunesin altında bekleyen insanları ucurmadan gondermek istemedi :)

Herzaman Etimesgut Turkkusuna beklerim.Hatta boyle aktiviteler dısında geldiginizde ucakları gezme sansınız daha fazladır :) Dedigim gibi ben buralardayım :)

Bugun tanıdıgım herkesi tanıdıgıma tekrar memnun oldum,sanalda yada gercekte tekrar gorusmek uzere :)
B737NG
rozkeresteci
Newbie

Name: Reşat Özkeresteci
PID: 2122

Postby delimawi » 03 May 2010, 00:56

Havacılık dolu, çok keyifli bir gün geçirdik.
Katılan herkese teşekkür ediyorum. Çok uzatmadan objektiflerimize takılan karelerden bazılarını paylaşıyorum. Daha çok var, malesef bu yorgunluğun üzerine hepsini gözden geçiremedim, zamanla ekelemer yaparız.
Ankara'lı dostların konukseversilkleri için ayrıca teşekkür ederim.
Last edited by artuncs on 28 Jun 2014, 17:51, edited 1 time in total.
Reason: Resim linkleri aktif olmadigi icin silinmistir..
FlyTHY IT Manager
delimawi
VIP Member

Name: İlker Değirmencioğlu
City: Istanbul
PID: 2445
Vatsim ID: 1011091

Postby delimawi » 03 May 2010, 01:06

Makineyi boşaltırken buldum, iki tane de benden bonus ...

777 kanat arkası manzaraları ve iki köprü ...
FlyTHY IT Manager
delimawi
VIP Member

Name: İlker Değirmencioğlu
City: Istanbul
PID: 2445
Vatsim ID: 1011091

Postby tk4235 » 03 May 2010, 10:27

Yine cok keyifli gecen, tadi damagimizda kalan bir bulusma gerceklestirdik. Guzel hava, Turkkusu'nun misafirperverligi ve ezgotik ucaklari :) da keyfimize keyif katti. Ilker Kaptan da taa Istanbul'lardan bulusmaya katildi. Aramiza sonradan katilan Huseyin abi de engin bilgilerini bizlerle paylasti.

Bu sefer benim katildigim flythy bulusmalarinda bir ilk olarak aramizda bir bayan vardi. Erdal Kaptanimin da dedigi gibi ileride bir pilot esi olarak nisanlimin da cok sevidigimiz hobimize asinaligi olsun, sizleri tanisin istedim. O da sizleri tanimaktan cok memnun oldu. Ozellikle aramizdaki bilgi paylasimi ve dayanismaya hayran kaldigini belirtti.

Tum arkadaslara cok tesekkurler. Tekrar gorusmek uzere
tk4235
Rookie

Name: Ahmet ISIK
PID: 4235

Postby THY4292 » 03 May 2010, 13:25

Değerli Kaptanlarım,
Görüldüğü kadarıyla coşku dolu bir buluşma gerçekleşmiş.Ne güzel ; :rofl: :rofl:
Umarım böllge bölge toplanmanın yanı sıra tüm pilotlarımızın bir araya gelebileceği bir etkinlik düzenleme şansımız olur...
8)
THY4292
Senior Member

Name: Hakan DAGHAN
City: İzmir
PID: 4292
Vatsim ID: 1134887

Postby THY3506 » 03 May 2010, 14:39

İlk buluşmada daha çekingenken bu buluşmada birbirimizi tanıdığımız için çok daha keyifli zaman geçirdik. Ahmet kaptanın THY tarafından Amerika'da ATPL eğitimine gönderilmeye hak kazanmış olması haberi hepimizi en az onun kadar mutlu etti. Eminim Havacılık adına bu kadar koyu sohbet edebileceğimiz bir ortam daha arasak bulamazdık :)
CPL (H) Bell-206/205 Sikorsky UH/60
CPL (A) Cessna 150/152/172
THY3506
Senior Member

Name: Serdar ÖZDEN
PID: 3506
Vatsim ID: 1082637

Postby THY2286 » 03 May 2010, 16:12

Kısa bir süre herkese merhaba diyebilecek kadar katıldım aslında daha önce yapılmış bir plan nedeniyle sonrasında sizlere katılamadım...Bir çok insanla karşılaştık,güzel bir gün geçirdik havacılıkla dolup taşan...

Bir sonraki toplantıda söz her aşamasında orada olucam :) En kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle... :wink:
THY2286
Average User

Name: Ufuk Sasmaz
PID: 2286

Postby THY1679 » 03 May 2010, 18:05

Ben de daha önce erdal abiye belirttiğim gibi şehir dışından bir arkadaşımın gelmesinden olayı sadece etimesgut bölümüne katılabildim...o bölümü bile çok eğlenceliydi ki çayyolu bölümü nasıldır düşünemiyorum :D ..çevremizde uçuşan uçakların altında çimlerde oturup muhabbet etmek gerçekten harikaydı...bu buluşma vesilesiyle birçok sanal havacılık sevdalısı abim ve kardeşlerimle tanışma fırsatım oldu..bu beni ayrıca mutlu etti...ahmetin,ekremin ve ismailin THY yolunda attıkları adımları ve başarıları dinledikçe hep beraber mutlu olduk,hep beraber gururlandık..inşallah herşey gönüllerince olur :) ...aylar önce temelleri atılmış ve geleneksel hale gelmiş olan ANKARA BULUŞMALARIMIZIN dördüncüsünde tekrar buluşmak ümidiyle tüm abilerime ve kardeşlerime iyi günler,hayırlı uçuşlar diliyorum

Bu arada geçen buluşmamızda forum sayfalarında İSTANBUL ekibine niye buluşamıyorsunuz diye sataşmıştık..herhalde bir faydası olmadı ki hala toparlanamadılar..eee ne diyelim madem siz toparlanamıyorsunuz biz ANKARA ekibi olarak toplanır İstanbula gideriz, belki siz de bize istanbulda katılırsınız :D (İyi fikir di mi Erdal abi)
Erdem ARIKAN
FLYTHY,PID1679
İstanbul,1982
THY1679
Junior Member

Name: Erdem ARIKAN
PID: 1679
Vatsim ID: 948604

Postby Apollo » 03 May 2010, 20:28

Neden olmasın Erdem biz yola çıkarız onlar da artık TARKİM de yerleri ayırırlar :lol: :lol: Business Class ağırlama isteriz ama... :rofl:
Saygılarımla
Apollo
Legend

Postby THY3512 » 03 May 2010, 20:39

Bu arada geçen buluşmamızda forum sayfalarında İSTANBUL ekibine niye buluşamıyorsunuz diye sataşmıştık..herhalde bir faydası olmadı ki hala toparlanamadılar..eee ne diyelim madem siz toparlanamıyorsunuz biz ANKARA ekibi olarak toplanır İstanbula gideriz, belki siz de bize istanbulda katılırsınız (İyi fikir di mi Erdal abi)

Eveett sessiz sessiz tahminlerle yürüttüğümüz planlarımız kesinleşmiştir kamuoyuna duyurlur.. :P

Buluşma ile ilgili bir topic açıyorum..

Saygılarımla,
THY3512
Average User

Name: Onur YALIMAN
City: Sofia
PID: 3512
Vatsim ID: 1082283

PreviousNext

Return to Activities, Meeting, Contest