Karadeniz'e Yolunuz Düşerse ..(Alper Dilaver'e )

Ongoing meetings - Focused virtual pilot activities ....

Karadeniz'e Yolunuz Düşerse ..(Alper Dilaver'e )

Postby THY177 » 27 Oct 2008, 16:11

Enson 3 yıl once Kackar'lar ,Sal ,Potuk ,Kavron ,Yukarı kavron ve Mezovit ardından tum sahil şeridini kapsayan muhteşem bir gezi& kamp yapmıştık ..

Buralara her gittiğimde o duygularım kabarır hep ...buraları gorulesi yerlerdir ,atlamamak gerek ..

Gectiğimiz gunlerde Trabzon'da bir toplantı için bulunmam gerekiyordu ,bu ortamın en guzel taraflarından biri olan "her ilde bir kac arkadasımızın " olması fikrinden hareketle en son Libya'ya giderken gorustugumuz dana sonra Ankara 'da bir şantiyede Şantiye Şefi olarak gorev yapan değerli Kardesim Alper Dilaver 'i aradım ...Paron aslında o beni aradı o sırada İstanbul'daydı ve gece Trabzon'a ucacakmış..

Rastlantı buya ikimizde aklımızdan gecirmişiz ve Trabzon'da buluştuk..

Eksik olmasın beraber saatlerce gezdik dolaştık ,gercek bir Karadeniz insanının misafirperveleriğini yaşattı ve mahçup etti beni Kardesim ..

Bu vesile ile yeniden tesekkurler Alper Kardesim ..

Borcum bakii..[}:)]

Birinci Resim Sumela '(cep telefonu Sumelayı secene ödül..)
Image

Sumela Manastırı ve içi ;

Image

Bizim halkımızında suclandığı tarihi eserlere olan ilgimiz ve ilgimizi gosteriş şeklimizin aslen yurt dışında başlatıldığı fikrine bir delil

Image

Zigana Evlerinde yemek yediğimiz yer , (kesin ailemle gidececeğim ,FS ile değil ama yarım şişe beyaz ile misler gibi uculacağına emin olabilirsiniz ,rakım itibari ile :))

Image

Ve son olarak Sevgili kardesşimin zevkli siparişinden cıkan iki adet semirik doymayan :) adamın Kamyon jantından yapılan sobada ohhhh beee keyiflerini anlatan bir resim ..

Image

Ergenekon Küçük
FlyTHY , PID177
İstanbul 1969
THY177
VIP Member

Name: Ergenekon Kucuk
PID: 177

Postby Cpt.Basar » 27 Oct 2008, 18:42

Ergenekon abim gerçekten çok güzel yerleri gezme şansına erişmişsiniz.
Benimde babamın Karadenizli olması nedeniyle benimde oraları gezme fırsatım oldu , gerçekten çok güzel ve görülmesi gereken yerler.
Buradan gitmeyen arkadaşlara tavsiyem ; tamam gökyüzü gerçekten çok güzel ama arada sırada aşağılarada inip bakmak lazım :)

Başar BARIN
FlyTHY, PID3391
Istanbul, 1985
Industrial Engineer, Student Pilot of FlyTHY

Image Image
Cpt.Basar
Rookie

Name: Başar BARIN
PID: 3391

Postby THY066 » 28 Oct 2008, 00:19

Sevgili Ergenekon,

Kıskanmadım desem yalan olur. FlyTHY'nin dostluklarla büyüdügüne ne güzel bir örnek.

Kemal Tolu
FlyTHY , PID66
Antakya 1967
THY066
VIP Member

Name: Kemal Tolu
PID: 66

Return to Activities, Meeting, Contest