STUDENT PILOTS;BUYRUN EN BAŞTAN BAŞLAYALIM

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

STUDENT PILOTS;BUYRUN EN BAŞTAN BAŞLAYALIM

Postby bekirnumancelik » 18 Dec 2012, 01:28

Arkadaşlar herkese öncelikle merhabalar.Forumdan sözkonusu beklentime cevaplar edinebilmek için bu konuyu açmak zorunda kaldım.Nitekim O sayfadan o sayfaya,doğru bilgiye ulaşmak için çok zorlanıyor insan.Yaklaşık 1 sene önce student pilot olabildiğim bu platformda,kendimce uzun uğraş ve çabalar vererek birşeyler öğrenmeye çalıştım.Fakat geçen bir sene hayatımı yoluma koymak ve okuldan mezun olmak iş bulmak,virtual hayatta değilde gerçek hayatta kanatlarımı rüzgarla doldurmak adına bana biraz eziyet etti.En nihayetinde tekrar buraya dönebildim.inşallah kesintisiz ve istikrarlı bir dönüş/devam ediş olmasını umuyorum.

Student Pilot seviyesinde ve henüz turkishvirtual.com platformunda virtual pilot olmak için çabalayan arkadaşlar adına açtım bu konuyu.

Saygı değer First Officer,Senior first Officer,Captain ve daha ileri Rütbeli kaptanlarımız.Bizler,bu işe henüz başlayan,havaalanında bir airbus'ın bir boeing'in piste teker koyuşunu iyice gözlemlemek için camlara suratlarını yapıştırıcasına pistlere bakan,elindeki bileti kabin görevlisine verdikten sonra -"benimki 17 alpha" diyebilecek kadar konuyla ilgili oldugunu farkettirmeye calişan ve bu ucuz heyecanından diiibbbiine kadar gurur duyan heyecanlı havacılık neferleri olarak,

-turkishvirtual.com'da eğitimimize nereden başlamalıyız.
-birincil olarak neleri öğrenmeliyiz.
-işin,gidip bir logitech force 3d pro joystick almakla alakası olmadığını anladık,nelere çalışmalıyız,kaynaklar nerelerde.

Sayın abilerim,lütfen ama lütfen,"Kardeşimm oo,ööle ne yapalım demeyle olmuyo biz zamanında şööle rezil olduk,bööle eziyet çektik öğrenelim diye" gibisine gereksiz atarlanmalara girmeyelim.çünki sorularımın cevaplarını sadece bunlara cevap verebilecek olgunlukda ki hocalarım,kaptanlarımdan beklemekteyim.Ayrıca adres olarakda Main menu altındaki müfreadat kısmını allah aşkına göstermeyelim.ordaki havacılık terimleriyle dolu ingilizce konuları çzömek için benim önce ing.dil.edebiyatı bitirmem lazım ki konular havacılık terimleriyle donanmış olduğu için yinede çok kolay değil.

Sürç-ü lisan ettiysek affola.Lütfen ama Lütfen,bildiklerinizi esirgemeyin.herşey için çok teşekkürler şimdiden.Saygılarımla
bekirnumancelik
Newbie

Name: Bekir Numan Çelik
PID: 4860

Re: STUDENT PILOTS;BUYRUN EN BAŞTAN BAŞLAYALIM

Postby bekirnumancelik » 18 Dec 2012, 18:44

Bir gün içerisinde tam olarak 15 kişi konuya girmiş,bakmış fakat hiçbir yorumda dahi bulunmamış.Tekrar rica ediyorum.Lütfen biraz duyarlı davranmaya çalışınız.
bekirnumancelik
Newbie

Name: Bekir Numan Çelik
PID: 4860

Postby hakan737 » 18 Dec 2012, 23:44

hehehe, cevabı çok basit bir yerde olduğu için olabilirmi acaba?

mesela şimdi forumda çıkıp anasayfa istikametine doğru devam edin, orada sol tarafta çok abartmayayım ama dünyanın toz ve bulut kümesi olduğundan beri var olan bir bölüm var "Training Room", onu tıklayınca altında 3 satır açılacak. Sizin ilacınız öncelikle en üst satırdaki "Syllabus". Sonra videolar ve en son test bölümü. bu bölümdeki notları,yazıları toparlamak epeyce bir kişinin epeyce bir zamanını aldı. Doğal olarak "logitech 3D joystcik" yerine belkide şöyle alıcı bir gözle siteyi incelemenizi bekliyorlardır. Belki ondan sonra anlamadığınız bir yer olursa-ki ben pek sanmıyorum zira adım adım herşeyi anlatmışlar- ozaman elbetteki yardım edeceklerdir.

Yok "ben bunları okudum,benim derdim bunlar değil" diyorsanız, zaten işin büyük kısmını aşmısınız demektir, ozaman sorduğunuz soruları manasız buluruma kendi adıma, yok hakikaten kasdettiğiniz bu soruların anlamı ise, adresi verdim :) Bence okuyun :)
Hakan"737"Güven
hakan737
VIP Member

Name: hakan guven
City: istanbul
PID: 003
Vatsim ID: 811602

Postby THY65 » 13 Mar 2014, 19:53

Hakan Kaptan'ım merhaba,

Training bölümüne tekrar bir göz atmak istedim, 23.12.2013 itibarıyla yenilenmekte olduğu yazıyor. Acaba güncelleme çalışması tahminen ne zaman tamamlanır?

Selamlar, saygılar,
Selam, saygı ve sevgilerimle,
Murat Tologlu
THY65
Senior Member

Name: Murat TOLOGLU
City: Istanbul
PID: 65
Vatsim ID: 839820

Postby THY65 » 14 Mar 2014, 12:01

Cenk Hoca'm selam,

Cevap banaysa sanırım dikkatinizden kaçtı; ben de 12 yıl önce aynen dediğiniz gibi başladım :)

Uzun bir aradan sonra yeniden sistem kuruyorum da, tanımadığım birçok yeni program var, bu arada Yalçın Kaptan'ıma randevu verdim kısmetse 15 Mart'ta havada buluşacağız, bir an önce tip eğitimime başlayıp randevuya yetişmek istiyorum. Onun için yardımcı olma teklifinize çok teşekkür ederim, skype'ye ekliyorum arayacağım.

Selamlar,
Murat Tologlu
THY65
Senior Member

Postby THY3892 » 15 Mar 2014, 11:26

bekirnumancelik wrote:Arkadaşlar herkese öncelikle merhabalar.Forumdan sözkonusu beklentime cevaplar edinebilmek için bu konuyu açmak zorunda kaldım.Nitekim O sayfadan o sayfaya,doğru bilgiye ulaşmak için çok zorlanıyor insan.Yaklaşık 1 sene önce student pilot olabildiğim bu platformda,kendimce uzun uğraş ve çabalar vererek birşeyler öğrenmeye çalıştım.Fakat geçen bir sene hayatımı yoluma koymak ve okuldan mezun olmak iş bulmak,virtual hayatta değilde gerçek hayatta kanatlarımı rüzgarla doldurmak adına bana biraz eziyet etti.En nihayetinde tekrar buraya dönebildim.inşallah kesintisiz ve istikrarlı bir dönüş/devam ediş olmasını umuyorum.

Student Pilot seviyesinde ve henüz turkishvirtual.com platformunda virtual pilot olmak için çabalayan arkadaşlar adına açtım bu konuyu.

Saygı değer First Officer,Senior first Officer,Captain ve daha ileri Rütbeli kaptanlarımız.Bizler,bu işe henüz başlayan,havaalanında bir airbus'ın bir boeing'in piste teker koyuşunu iyice gözlemlemek için camlara suratlarını yapıştırıcasına pistlere bakan,elindeki bileti kabin görevlisine verdikten sonra -"benimki 17 alpha" diyebilecek kadar konuyla ilgili oldugunu farkettirmeye calişan ve bu ucuz heyecanından diiibbbiine kadar gurur duyan heyecanlı havacılık neferleri olarak,

-turkishvirtual.com'da eğitimimize nereden başlamalıyız.
-birincil olarak neleri öğrenmeliyiz.
-işin,gidip bir logitech force 3d pro joystick almakla alakası olmadığını anladık,nelere çalışmalıyız,kaynaklar nerelerde.

Sayın abilerim,lütfen ama lütfen,"Kardeşimm oo,ööle ne yapalım demeyle olmuyo biz zamanında şööle rezil olduk,bööle eziyet çektik öğrenelim diye" gibisine gereksiz atarlanmalara girmeyelim.çünki sorularımın cevaplarını sadece bunlara cevap verebilecek olgunlukda ki hocalarım,kaptanlarımdan beklemekteyim.Ayrıca adres olarakda Main menu altındaki müfreadat kısmını allah aşkına göstermeyelim.ordaki havacılık terimleriyle dolu ingilizce konuları çzömek için benim önce ing.dil.edebiyatı bitirmem lazım ki konular havacılık terimleriyle donanmış olduğu için yinede çok kolay değil.

Sürç-ü lisan ettiysek affola.Lütfen ama Lütfen,bildiklerinizi esirgemeyin.herşey için çok teşekkürler şimdiden.Saygılarımla

mail adresinizi verebilirseniz faydali olacagini umdugum bircok arkadasimda da oldugunu dusundugum bazi dosyalar var,onlari size gondereyim.
Burak Anatürk
PID:3892
THY3892
Rookie

Name: Burak ANATURK
City: Oman
PID: 3892
Vatsim ID: 1110532

Postby THY65 » 16 Mar 2014, 08:17

Burak Hoca'm,

Bekir arkadaşımız bu mesajını 2 sene önce yazmış. Kendisi forumu takip etmiyor olabilir.

Elinizdeki dokümanların neler olduğunu kısaca listelerseniz ben dahil arkadaşlar kendilerinde eksik olanları rica edeceklerdir.

Selamlar,
Murat Tologlu
THY65
Senior Member

Postby THY3892 » 16 Mar 2014, 08:47

Valla haklisiniz Murat Kaptan,hic dikkat etmemisim,benim hatam..Bahsettigim gibi bir cok arkadasimda da bulundugunu dusundugum,eski sitemizde yayinlanmis egitim notlari ve diger forumlardan edindigimiz egitim notlaridir.Su anda iste oldugum icin tek tek hangileri oldugunu soyleyemiyecegim,eve gidince eski dosyalari bir karistirayim,isterseniz mail adresinizi verirseniz direk hepsini size postalayabilirim.
Saygilar.
Burak Anatürk
PID:3892
THY3892
Rookie

Name: Burak ANATURK
City: Oman
PID: 3892
Vatsim ID: 1110532

Postby THY65 » 16 Mar 2014, 10:14

Burak Hoca'm,

mtologlu@hotmail.com adresine yollayabilirsiniz. Selamlar,
Murat Tologlu
THY65
Senior Member

Postby THY4856 » 16 Mar 2014, 23:00

ben de rica edebilir miyim aynından? :) burckaanaytekin@hotmail.com teşekkür şimdiden!
THY4856
Newbie

Name: Kaan AYTEKIN
PID: 4856
Vatsim ID: 1177485

Postby THY4030 » 24 Apr 2014, 07:28

Hocam eski notları benle de paylaşırsanız çok memnun olurum. Saygılarımla.. hakanthy@gmail.com
THY4030
Newbie

Name: Hakan KARAAHMETOĞLU
PID: 4030
Vatsim ID: 864440

Postby THY4029 » 24 Apr 2014, 20:12

Hocam, banada gondere bilirmisiniz, rica etsem? zrbllv@gmail.com
THY9029 - Pilot of Q400, B738 NG and A321.
THY4029
Junior Member

Name: Zaur BILALOV
City: USA, CT
PID: 4029
Vatsim ID: 1281488

Postby THY4030 » 04 Jul 2014, 00:16

Hocam bana da gönderirseniz çok memnun olurum. Saygılarımla, hakanthy@gmail.com
THY4030
Newbie

Name: Hakan KARAAHMETOĞLU
PID: 4030
Vatsim ID: 864440

Postby THY4016 » 04 Jul 2014, 05:44

Hocam günaydın, rica etsem bana da gönderebilir misiniz?

ozturktamer1995@gmail.com
THY4016
Average User

Name: Tamer OZTURK
City: Gazimagusa
PID: 4016
Vatsim ID: 1228857

Postby mertilkinonu » 05 Jul 2014, 19:34

Bu benim ilk mesajım olduğundan öncelikle herkese merhaba demek istiyorum.

Hocam zahmet olmazsa rica etsem bana da gönderir misiniz dosyaları? mert453@gmail.com

Saygılarımla.
mertilkinonu
Newbie

Name: Mert İLKİNÖNÜ
PID: 4044

Next

Return to Training Lounge