Flight Booking & Displaying at the THY Homepage

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

Flight Booking & Displaying at the THY Homepage

Postby THY3124 » 03 Aug 2012, 00:07

Selam arkadaslar :hai: ,
benim online ucus zamanim geldi diyebilirim artik :) dolayisiyla iki sorum olacak:

1) Ucusum FlyThy.org sitesinde nasil görüntüye geciyor/kayitlaniyor ? ben gecengün Vatsim/Squawkbox/FSInn ile uctum ama
bizim sitede herhangi bi kayit yoktu...

2) Siz TRvACC'a kayitlimisiniz yoksa kayitsiz mi ucusunuzu ayitliyorsunuz ve ne zaman ayitliyorsunuz herzaman 1-2 gün önce mi yoksa ucacaginiz günde mi ?

Kusura bakmayin arkadaslar almanyadan yaziyorum, onun icin özel harfler kullanamiyorum.

Simdiden sorumu cevaplayana tesekkür ediyorum.
THY3124
Newbie

Name: Gökhan Eker
PID: 3124

Re: Flight Booking & Displaying at the THY Homepage

Postby THY4422 » 03 Aug 2012, 00:49

Kısaca cevap vereyim,

1) Turkishvirtual'de uçuşunuzun kayıtlara geçmesi için FFR yani FlyThy Flight Recorder programını kurmanız ve kullanmanız gerekir. Şu anda sitenin Download bölümü aktif değil. Bu 'e tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca buradan indireceğiniz şeyler arasında ''Adım adım online uçuş'' diye bir dosya var. Bu dosyanın içeriği size gerekli bilgiyi verecektir.

2) Trvacc'a booking yapmak Atc hizmetlerinin doğru zamanlarda verilmesi açısından önemli. Bu ben dahil bir çoğumuzun es geçtiği bir konu. Yani şu gün şu saatte şurda şuraya uçacağım derseniz ve sizin gibi bir çok sanal pilot da aynısını yaparsa ATCo arkadaşlar daha fazla kişiye hizmet verebilecekleri zamanları tespit edebilirler. Uçuşlarınız açısından böyle bir zorunluluk yok fakat daha keyifli bir hava trafiği için flight booking yapmanız yerinde olacaktır.

Aramıza hoşgeldiniz. İyi uçuşlar
THY4422
Senior Member

Name: Cuneyt ARSLAN
PID: 4422

Postby THY4521 » 03 Aug 2012, 10:12

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz

FFR yanında birde fsuipc önemli kullandığınız fs versiyonuna göre tabi eğer arzu ederseniz özelden mesaj atın bir gün skype aracılığıyla ayarlarınızı birlikte yapıp bir örnek uçuş da yapabiliriz birlikte.
THY4521
Average User

Name: Serdar GULER
City: Istanbul
PID: 4521
Vatsim ID: 1146824

Postby THY3124 » 06 Aug 2012, 09:39

Cevaplariniz icin cok tesekkür ederim, bana cok yardim ettiniz efendim.
Herhangi bir sikintim olursa serdar2620 bey size basvurmaya calisicam :)

Su anda bütün sorularim havadan kalkti diye biliriz, cok tesekkür ederim efendim.

Iyi günler diliyorum size :hai:
THY3124
Newbie

Name: Gökhan Eker
PID: 3124

Postby THY1592 » 06 Aug 2012, 12:19

benim online ucus zamanim geldi diyebilirim artik

Online uçuş, FS de offline olarak uçmaktan çok farklıdır..Vatsim veya IVAO server lerinde uçmak nerdeyse gerçek operasyon ile birebir aynı diyebiliriz..Öncelikle online uçuş için hazırlanmış dökümanları iyi okumanızı ve havacılık kurallarını çok iyi bilmeniz gerekmektedir..Online uçarken sık sık vATC lerle uçacaksınız bunun içinde hava trafik kontrolleri ile muhaberatı iyi bilmeniz lazım (sadece konuşma olarak değil ) talimatları iyi anlamak ve uygulamak v.b.
Keyifli uçuşlar dilerim..
Image
THY1592
Officer

Name: Erman PILICOGLU
City: Ankara
PID: 1592
Vatsim ID: 965504

Return to Training Lounge