Eğitim Dökümlarının Toplanması

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

Eğitim Dökümlarının Toplanması

Postby muammeriyice » 03 May 2011, 14:20

ID:3033
Muammer İyice-Student

Merhaba,
aranıza yeni katıldım,oldukça değerli olduğunu düşündüğüm bu ailenin bir parçası olmak ve becerebilirsem de bu değeri arttırmak için çalışacağım.
Her forumu ve bilgiyi(çoğunu anlamakta zorlansam da okumaya ve anlamaya çalışıyorum.
Vorla ilgili anlatılan bilgiler özellikle çok ilgimi çekti.
Ancak ne yazık ki resimleri göremediğim için ve nerdeyse hiç bilmediğim için canlandıramadım.
Özelikle eğitim bazlı bu furmların-resimli anlatımların,benim gibi çok yeni ve tanışma evresinde olanlar için bir yerde toplanması mümkünmüdür acaba,dosya olarak kullanabilsek.
Bu arada böyle bir dosya var ancak ben bulamadıysam özürdilerim.
Ben Alanya da yaşıyorum ve burada olan bir üyemiz var ise tanışmak ve desteğini almayı çok arzu ederim.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.İlginiz için teşekkürler.
muammer iyice
muammeriyice
Newbie

Name: muammer iyice
PID: 3033

Re: Eğitim Dökümlarının Toplanması

Postby THY3716 » 03 May 2011, 15:12

Sn. İyice, aramıza hoşgeldiniz öncelikle. Sanal havacılık sevdasının uzun soluklu ve zorlu bir süreç olduğunu hatırlatmakta fayda var sanırım. Umarım bir şeyler öğrenme azminizi hiç kaybetmez, her geçen gün bilgi dağarcığınız üzerine yeni bir şeyler katmak için sürekli çaba gösterirsiniz. Emin olun ihtiyaç duyacağınız her bilgi, her konu forumlarımızda mevcuttur. Yine de ulaşamadığınızı düşündüğünüz bir konu olursa gerek online uçuşlar esnasında, gerekse bu forumlar üzerinde FlyTHY ailesi fertleri size seve seve yardımcı olacaklardır. Hatta alacağınız yardım sadece pilotlarımızca değil, Türk sanal havacılığınca otorite sayılabilecek bir çok kişi tarafından da yanıtlanacaktır, hiç şüpheniz olmasın.

Kaynak bilginin bir araya toplanması konusunda çok haklısınız. Her ne kadar forumlarımızın derinliklerinde çok kıymetli bilgiler mevcut olsa da, bir çoğu belki arka planda kaldıkları için artık gözden uzak duruma düşmüşlerdir. Bu eksiğimizin eğitim departmanı olarak farkındayız. İlk etapta gelmiş geçmiş tüm eğitim yazılarını çeşitli başlıklar altında toplamak (klasör klasör ayrıştırmak) öncelikli hedefimizdir ve yakın bir zamanda bunun çalışmalarına başlayacağız. Daha sonra bire bir, yüzyüze online öğrenci pilot eğitimi faaliyetlerini başlatacak, eğer zaman bulabilirsek Student - F/O - SFO - Captain seviyesinde kimin asgari ne bilmesi gerekiyorsa o bilgiyi içerecek bir kaynak ayrıştırması yapacağız. Takdir edersiniz ki bu işler kendi özel yaşantımızdan ayıracağımız saatler dahilinde yapılacak olduğundan başlangıç ve bitiş tarihleri ile ilgili şimdilik bir bilgi vermemiz mümkün değildir.

Forumlardaki resimleri görememeniz konusu bana ilginç geldi. Standart bir web sayfası programı kullanıyorsanız görmeniz gerekir. Sayfa ayarlarınızla ilgili bir durum olabilir mi? Internet Explorer, Firefox vb değişik programlarla denediniz mi? Bu resimleri göremediğini bu güne kadar başkası rapor etmemişti.

Size tekrar hoşgeldiniz diyor, şahsım ve training dept. adına keyifli uçuşlar diliyorum.

Bahadır ALKES
Training Off.
Lead me, follow me or get out of my way !
THY3716
Administrator

Name: Bahadir ALKES
City: Istanbul
PID: 3716
Vatsim ID: 1097118

Postby muammeriyice » 03 May 2011, 15:52

Sıcak karşılama ve samimiyetiniz için teşekkür ederim,evdeki pc imden diğer servis sağlayıcıları ile tekrar deneyeceğim,ancak szilerin avatarlarını görebiliyorum ancak özelikle
''küçük bir VOR eğitimi'' formundaki resimleri göremedim.
Tekrar deneyerek ulaşmaya çalışacağım.
Tekrar teşekkürler.
muammer iyice
muammeriyice
Newbie

Postby THY3506 » 03 May 2011, 19:33

Dediğinizde haklısınız aslında forumdaki eğitim ile ilgili konuların hepsi derlense süper bir bilgi arşivi olur ama bi o kadarda uzun zaman alır :wasntme: Bizlerle skype dan bireysel iletişime geçip bizlerdende kaynak tale edebilirsiniz :wink:
CPL (H) Bell-206/205 Sikorsky UH/60
CPL (A) Cessna 150/152/172
THY3506
Senior Member

Name: Serdar ÖZDEN
City: Ankara
PID: 3506
Vatsim ID: 1082637

Postby muammeriyice » 05 May 2011, 14:18

İlginiz için tekrar teşekür ederim.
Evdeki pc imden resimli halini alabildim.Çalışıyorum.
Saygılarımla.
muammer iyice
muammeriyice
Newbie

Postby THY3716 » 05 May 2011, 15:36

Çok sevindim, güle güle kullanın.
Lead me, follow me or get out of my way !
THY3716
Administrator

Name: Bahadir ALKES
City: Istanbul
PID: 3716
Vatsim ID: 1097118

Postby muammeriyice » 09 May 2011, 08:51

tekrar merhaba,
herdefasında burdan dönüyorum ama bir kaç kişi özelinde mail attım ancak cevap alamadağım için buradan sormak istedim.
İlk girdiğim sınavda başarısız olmuştum,7 gün zarfında tekrar açılacak notu vardı ancak henüz açılmadı.
Bu sınavı yenilemek için birşey yapmam gerekiyor mu yoksa ben günlük takibime devam mı etmeliyim.
Bir de bu tür durumlarda,sormak yada bilgi almak için,forumdan topic yazmak uyerine mail yada benzeri birşey mi yapmalıyım,bilmeden yanlış birşey yapıyor olabilirim hissine kapıldım da.
Tekrar teşekkürler.
muammer iyice
muammeriyice
Newbie

Postby THY157 » 09 May 2011, 10:01

management@flythy.org adresini sorunlarınız için kullanabilirsiniz. Ayrıca başarısız sınavınızdan sonra en az bir kere FFR ile uçuş yapmanız gerekiyor. Uçuştan sonraki 1 hafta içinde yeni sınav gelecektir.

Saygı ve Sevgilerimizle.
THY157
VIP Member

Name: Selçuk POYRAZ
PID: 157

Postby muammeriyice » 09 May 2011, 12:24

Bilgi için teşekkürler.Bunun için bir süre tahdidi var mı acaba?
Ayrıca hiç online uçmadığım için FFR uçuşla ilgili,recorder yükleme ve benzeri süreclerin anlatıldığı konuları forumlardan araştırmaya çalışıyorum,şuana kadarki incelemelerimde detaylı bir bir bilgiye ulaşamadım,araştırmaya devam edeceğim ama direk sizin tavsiye debileceğiniz bir yer var mı acaba?
Bu durumdaki,forumda yazmış bir kaç arkadaşa aynı sürecleri gectikleri için maille dönmeye çalıştım ancak sanırım offline oldukları için ulaşamıyorum.Bu süreci yapmış ve tamamlamış bir arkadaştan yardım almaya çalıcağım ama yönerge ve yapılacaklarla ilgili bir metin bulabilirsem okuyarak çözmeye çalışacağım.
Teşekkürler.
muammer iyice
muammeriyice
Newbie

Postby THY157 » 09 May 2011, 15:37

Her sınav açıldığında 1 ay süreniz var. FFR yükleme basit yapmanız gereken setup'a basmak. Win7 kullanıyorsanız kurulumdan sonraki her FFR çalıştırmanızda "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğiyle çalıştırırsanız sorun yaşamazsınız. FFR uçuş kriterleri forumda FFR diye aratırsanız bir sürü şey çıkacaktır. Sınav hazırlığı için bizim Training bölümünde syllabus linki var, kaynak olarak iyidir. Ayrıca bu Academy:Pilot bölümü Türkçe kaynak olarak çok iyi.
THY157
VIP Member

Name: Selçuk POYRAZ
PID: 157

Return to Training Lounge