FlyThy Recorder ile VATSIM'e baglanmadan ilk ucus

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

FlyThy Recorder ile VATSIM'e baglanmadan ilk ucus

Postby Genuine » 23 Jan 2011, 13:54

Arkadaslar Merhaba,

Benim sinav almak icin ucus yapmam gerekiyormus flythy recorder ile. Acaba bu ucusu Vatsim'e baglanmadan, oyundaki normal ATC sartlariyla yapsam olurmu? Suan ATC prosedurlerinede calisiyorum, sinavdan sonra VATSIM + FLYTHY Recorder'i kullanmaya baslayacagim.

Saygilarimla.
Genuine
Rookie

Name: Onur Evitan
PID: 4688

Re: FlyThy Recorder ile VATSIM'e baglanmadan ilk ucus

Postby THY4422 » 23 Jan 2011, 14:33

bence recorder da kullanmadan bir süre offline uçun. Recorderla yapacağınız uçuşlarınız mutlaka vatsim ortamında olsun
THY4422
Senior Member

Name: Cuneyt ARSLAN
PID: 4422

Postby Genuine » 23 Jan 2011, 14:53

Offline olarak yaklasik 150 saat + ucusum bulunuyor. Recorderi test etmek icin tam ogrenmek icin vatsim olmadan ucmayi planliyorumda, route problemini cozemedim. FSX de ucuyorum, fakat onceden oyun aracigiliyla route yuklememe ragmen o route i siliyor, ve yenisini yuklemiyor..
Genuine
Rookie

Name: Onur Evitan
PID: 4688

Postby THY157 » 24 Jan 2011, 07:22

Flight Recorder kullanım kurallarına göre;

Madde 3. FFR, VATSIM dışındaki diğer online uçuş platformlarında, diğer sanal havayollarında ve OFFLINE uçuşlarda kullanılamaz. Uçuş sırasında bu durumun tespitinde site yöneticileri tarafından FFR uzaktan kapatma seçeneği kullanılarak FFR ile uçuş kaydı sonlandırılır. Üye, FFR olmaksızın uçuşuna devam eder ancak uçuş sonunda uçuş raporu gönderilemez. İhlal uçuş raporu gönderildikten sonra tespit edilirse raporlanmış olan uçuş kaydı silinir. Tespit için çapraz sorgu yöntemi uygulanmaktadır.

Kısacası iyi hazırlanmadan online uçuş yapmayın, online olmadan da recorder'ı kullanmayın lütfen.
THY157
VIP Member

Name: Selçuk POYRAZ
PID: 157

Postby muammeriyice » 09 May 2011, 12:26

onur merhaba,
sana mail attım ama sanırım ulaşmadı,bu süreci tamamladın mı acaba,senden yardım alabilirmiyim?
teşekkürler.
muammer iyice
muammeriyice
Newbie

Name: muammer iyice
PID: 3033

Postby THY4388 » 09 May 2011, 20:50

kaptanlarım merhaba

bence kendinizi bu kadar zorlamayın bir yerlerden başlamanız gerekir. Ben de ilk uçuşumda ucuş musademi hasan hocamdan almıştım ve gayet eğlenceliydi kendilerine bu vesile ilede teşekkürlerimi borç bilirim. uçağınızı tanıyor manuellerini biliyorsanız vatsim ve flythy kuralarını okumuşsanız. yani genelde bir fikir sahibiyseniz bence pek fazla beklemenize gerek yoktur. İşlerimi yoluna koya bilirsem sizde bana eşlik etmek isterseniz sözleştiğimiz bir salı akşamında beraber ltba-ltac veya sizin istediğiniz farklı bir rotada uça biliriz. Unutmayın gate veya park alanında online olup motorlarınız kapalı ve kapınız açık birşekilde FlyTHY Flight Recorder çalıştırın ve yolcuları almaya başlayın.. Gerisi eminim çorap söküğü gibi gelecektir. İyi uçuşlar
Mustafa KOŞAR
Senior First Officer
THY4388
Junior Member

Name: Mustafa KOSAR
City: Kocaeli
PID: 4388
Vatsim ID: 1104709

Postby THY4422 » 09 May 2011, 23:21

Evet recorder'dan aldığınız cezalar sizi belli bir eğitime sevkediyor. Neleri yanlış yaptığınızı görme imkanı gösteriyor. Bu anlamda tek başına bir öğreticilik yönü olduğu söylenebilir. Fakat recorder'ın anlaşılacak bi yanı yok bence. Siz onu baz almadan, sivil havacılığın kurallarına göre uçtuğunuzda recorder da sizi cezalandırmayacaktır. FSX kullanıyorsanız ve default uçakla uçuyorsanız ''oyunun'' içinden yüklediğiniz rota yani flight planner'dan ifr plan yaparken kullandığınız rota sizin navigasyon ekranınızda gözükecektir. Ondaki problemi irdelemektense, ticari jetlerin hiç birisinde böyle bir sistemin olmadığını düşünüp uçuş yönetim bilgisayarlarının yani FMClerin olduğu uçaklarla uçmanızı tavsiye ederim. Sizin için vakit kaybı şu anda yaptığınız. Dediğim gibi bir uçağa geçip FMC'yi doğru kullanmayı öğrendiğinizde ne yapmışım ben falan diyeceksiniz. Ordaki rotalarla falan da uğraşmanıza gerek kalmayacak.
THY4422
Senior Member

Name: Cuneyt ARSLAN
PID: 4422

Return to Training Lounge