Havada Yakıt İkmali (Yardım)

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

Havada Yakıt İkmali (Yardım)

Postby SkendaX » 06 Jan 2011, 22:02

Merhabalar.Bir kaç arkadaşım havada yakıt ikmali yapmayı planlıyoruz.
Kullandığım uçak Legendary KC130.
İkmal mümkün müdür? Eger mümkünse, nasıl yapılacağını detaylı bir şekilde bize anlatırsanız çok sevinirim.
SkendaX
Newbie

Name: Kaan Kuscu
PID: 4621

Re: Havada Yakıt İkmali (Yardım)

Postby hakan737 » 07 Jan 2011, 00:03

Yakıt ikmali yapıyormuş gibi yapabilirsiniz en fazla çünkü askeri simulasyonlarda bulunan bu özellik sivil uçaklar için hazırlanmış nispeten sınırlı uçak kabiliyetleri ile FS'de mümkün değil.

Sebebi;
Sadece askeri simulasyonlarda modeller bir grup halinde ve amaçlanan özelliklere göre birbirine uyumlu olarak hazırlanırlar. Örneğin Falcon serisinde havada yakıt ikmali vardır ve gerek yakıt uçağı gerekse F16'nın yakıt alım sistemi, kenetlenmesi vs buna göre yazılmıştır.Buna karşın sivil ,genel havacılık üzerine hazırlanmış FlightSimulator'de yakıt uçakları ile savaş uçakları farklı farklı gruplar tarafından modellendikleri için , yakıt ikmalnin yapılmasını sağlayacak yazılım için gereken ortak özellkler yoktur. Yani yakıt uçağını bir başkası yaptığı için yakıt ucunun F16'da kilitlenmesini sağlayacak yazılım ve F16'da da bunu kabul edecek yazılımın karşılığı yoktur. Gerçi FS'in yazılımı içinde böyle bir senaryoda olmadığı için mümkün değil.

Ancak yakıt uçağının eğer altında yaklaşma ışıklarıda var ise en iyi ihtimalle yakıt ikmali yapıyormuş gibi uçağın altına girmek ve sabit hızda takip yapmak söz konusu.

Bunu gerçekten yapmak istiyor ve bu deneyimi yaşamak istiyorsanız Falcon4.0 veya 5.0 simulasyonlarından başka şansınız yok-ki gerçekten ama gerçekten çok zordur!. (Lock On' da da olması lazım ama uçaklar Su27)
Hakan"737"Güven
hakan737
VIP Member

Name: hakan guven
City: istanbul
PID: 003
Vatsim ID: 811602

Return to Training Lounge