TOP SECRET

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

TOP SECRET

Postby vaccaro » 15 Apr 2002, 13:58

Selamlar
E?itim bölümünde artık FLYTHY kaydı aranması çok garibime gitti.
Buradaki bilgiler de gerçek hayatta oldu?u gibi TOP SECRET durumuna mı geldi?
Yanlış anlamayın ama dost acı söylüyor.
Biz gerçek hayatta yapılanlardan niçin şikayetçi oluyoruz ki bu durumda adamlar çok ama çok haklıymış.

Sevgi ve saygılarımla,
Arslan Türegün
AKA

kıl adam
vaccaro
Junior Member

Postby THY7 » 15 Apr 2002, 21:37

NEyazık ki söyledikleriniz acı değil...
Bu site için bu kadar emek harcanıyorsa,emeğin karşılığı artan pilot sayısıdır...
saygılar.

Berhan Dönmez
V.Captain and ATC
TRVACC11-FLYTHY~7~
THY7
Officer

Name: Berhan DONMEZ
City: Istanbul
PID: 7
Vatsim ID: 813296

Postby THY2 » 15 Apr 2002, 23:54

Sn. Türegün.

F l y THY Training sayfaları password ile korunuyor. Bu doğru. Ancak bilgiler TOP SECRET değil. Amaç bilgileri saklamak da değil. ?öyleki,

Bundan 3 ay önce F l y THY "Fly Like a Professional" eğitim programı uygulanmaya başladı. Programın ilk etabı çok büyük bir başarı ile tamamlandı. Bu pilotlar 7 Nisan 2002 1. Ulusal Sanal Havacılık Çalıştayında Sn. Ali Camat'tan diplomalarını aldılar. Haftanın 3 günü 3 er saatten uygulamalı olarak yapılan eğitimleri desteklemek içinde sitede ki eğitim dökümanları kullanıldı. Uygulamalı eğitim boyunca tüm öğrenciler eğitmenin gözetiminde uygulamalar yaptılar ancak eğitim harici zamanlarda dökümanları okuyup okumadıklarını denetlemenin tek yolu tümüyle otomasyona geçmiş olan sitemizin nimetlerini kullanmaktan geçiyordu.

Evet dökümanlara password konuldu, ancak bunun nedeni dökümanları gizlemek değildir. Her pilota ait şifre ile pilotun hangi dökümanları okuduğunu tespit edebilmek içindir.

F l y THY; şu an 265 pilotu ile disiplin ve saygı içerisinde operasyonlarını yürüten, kapısı herkese açık ( üye olmak için sadece doğru VATSIM ID ve e-mail gereklidir ) olan, son 8 ayda Turk sanal havacılığını VATSIM ortamında hak ettiği yere getirmek için canla başla çalışan iyi bir ekip tarafından yönetilen ve bu başarısı fark edildiği için pilot sayısı her geçen gün hızla artan Sanal Havayoludur. Üye olan herkes dökümanları okuyabilir ve hatta ilerde vereceğimiz diğer hizmetlerden de faydalanabilir.

Eğitim dökümanlarını okumak için sizinde yapmanız gereken sadece doğru VATSIM ID ile sitedeki join_us kısmından üyelik başvurusu yapmaktir. Üyeliğinizi onaylamaktan mutlu oluruz.

Bülent Akbay
Fly THY Administration
THY2
VIP Member

Name: Bülent AKBAY
PID: 2

Return to Training Lounge