Turkish Virtual is Celebrating It's 20th Year Anniversary !

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

Turkish Virtual is Celebrating It's 20th Year Anniversary !

Postby artuncs » 08 Sep 2021, 20:03

Image


Sevgili dostlar,
Bu ay sanal havayolumuz olan Turkish Virtual Airlines'ın 20. yıl dönümünü kutluyoruz. Bu 20 yıllık süreçte çok zorlu yollardan geçtik. 2001 yılında başlayan oluşumumuz, bugün eşine nadir rastlanan, en kapsamlı ve en büyük sanal havayollarından biri haline geldi. Sanal Havayolumuz sadece büyüklüğü ve pilot sayısıyla değil, aynı zamanda profesyonelliği ve üyelerinin kendi aralarında geliştirdikleri dostluklarla da alanında tanınan ve saygı duyulan bir liderliğe ulaştı. Gerek pilotlarımız ve gerekse idari kademelerde görev alan tüm personel olarak her birimiz Turkish Virtual'ın bu seviyeye gelmesinde büyük rol oynadık. Hepimizin hayatında Turkish Virtual büyük bir yer edindi ve birçok kişinin ifade ettiği üzere ortamdan uzak kalınan yıllar geçse dahi Turkish Virtual unutulamamaktadır. Sıklıkla kişisel yaşamlarımızdan fedakârlık ederek bağlandığımız hobimizi Turkish Virtual çatısı altında icra ederken güncel yaşantılarımızın nasıl etkilendiğine dair hepimizin mutlaka ayrı birer hikayesi olmuştur.

Başından beri çok yol kat ettik. Çok zorlu yollar aştık. Kolektif bir çaba ile hep beraber ayakta kalmayı başardık. Yeri geldi yardıma ihtiyaç duyan okullara yardım ettik, yeri geldi evlenen arkadaşlarımızın düğününde takacağımız küçük bir takının parasını ülkemizin, hatta dünyanın dört bir yanından sağladığımız katkılarla oluşturduk. Defalarca kez farklı farklı şehirlerde buluştuk. Ne zaman yardıma ihtiyaç duysak herkes imkanı ve yapabildiği ölçüde yardıma koştu. Hiç yazılım yapmamış gönüllü insanların elinden çıkan kodlamaları uçuşları tamamlayamayarak kaybetme pahasına test edebilmek için herkes seferber oldu, kim ne yapabilirse seve seve yaptı. Bu yüce ruh sayesinde ailemiz asla eğilmedi, bükülmedi. Doğru bildiği yoldan şaşmadı ve en önemlisi Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinden asla ayrılmadı.

Bugün, sanal gökyüzünü dolduran onlarca pilottan yüzlerce, binlerce pilota ulaştık. Tamamen gönüllü çalışanlardan oluşan, profesyonel ve kendini Turkish Virtual'a adamış iyi bir ekibe sahibiz. Büyük bir çaba sarf ederek tamamen kendi imkanlarımızla geliştirdiğimiz, gelişmelere açık, simülatör dünyasındaki değişimlere hızlı bir şekilde ayak uydurabilen ve oldukça gelişmiş bir uçuş kayıt yazılımımız (Flight Data Recorder'imiz), ilave olarak oldukça karmaşık ancak bir o kadar da sofistike bir web sitesi altyapımız var. Birçok sanal havayolunun kullandığı ve birbirinden hiçbir farkı olmayan yazılımların aksine halen kullanmakta olduğumuz yazılımlar bize sanal pilotların ihtiyaçlarına göre özelleştirme ve geliştirme imkanı tanıyor. Pilotlarımız, tüm sanal havayolları arasında dünyanın en büyük ve en yaygın rota sistemlerinden birine erişme şansına sahip olup, harekat personelimizin sıkı çalışması ve özverisi sayesinde pilotlarımıza dünyanın her köşesini kendi yazılımlarımızı kullanarak keşfetmelerine olanak tanıyor, onlara güncel rota bilgileri verebiliyoruz. Ayrıca, internetteki en büyük sanal filolardan birine sahibiz ve tek motorlu uçaklardan A380'e kadar her tipte uçakla uçmalarına olanak tanıyoruz. Havacılığın her alanınını pilotlarımıza sunuyoruz. İlgi duyan az sayıda pilot için bile olsa, günler, gecelerce emek sarf ederek dünyada sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek helikopter sanal havayollarının arasında belki de en kalitelisini kullanımınıza sunduk.

Turkish Virtual Airlines, havacılık hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen pilotlar için de her zaman ön saflarda yer almıştır. En başından beri, pilot hiyerarşisini uçuş saatlerine dayalı geleneksel sistem yerine, rütbe, seniority, quality uçuş puanlarımız, yazılı sözlü sınavlarımız, checkride'larimiz ve kontrol uçuşlarımıza göre oluşturmayı seçtik. Uyguladığımız sistem, pilotlarımızı daha fazla öğrenmeye zorlarken, aynı zamanda Turkish Virtual ismi altında Vatsim'de uçan en bilgili pilotlardan bazılarına sahip olmamızı halen de sağlamaktadır. Turkish Virtual Yönetimi, pilotlarımız için düşünülerek tasarlanmış yepyeni bir eğitim programını da bir araya getirmek için çalışmaktadır.

Sizlerin de farkında olduğunuza emin olduğumuz ve bizim de her zaman dile getirdiğimiz bazı hususları tekrar belirtmemiz gerekirse; 20 yıl boyunca Vatsim ile yan yana yürüdük, hiçbir aşamasında Vatsim'den ayrı kalmadık ve Vatsim'in dışında hiç kimsenin offline olarak uçmasına izin vermedik. Bu durum, bugün büyük görülen yada bilinen bazı diğer sanal havayollarının yapamayacağı bir şeydi zira incelediğinizde göreceksiniz ki, hepsinin Vatsim dışında Ivao gibi diğer başka networkler ile de bağlantıları vardır ve neredeyse hepsi offline uçuşlara izin vermektedirler. İşte Turkish Virtual'i özel yapan en önemli özelliklerden birisi budur. 20 yıl boyunca Vatsim’e bağlı kalarak uçmayı bir kural olarak belirlemiş ve bundan asla taviz vermemiş bir sanal havayolu olarak sanırız pek az sanal havayolu bunun kadar önemli bir dönüm noktasını kutlayabilir. Turkish Virtual Airlines ailesi olarak yıllar içerisinde oluşturduğumuz istatistiksel verileri büyük bir gururla, kimseden gizlemeden her daim gözler önüne sermekteyiz.

Böylesine büyük bir oluşumun ortaya çıkmasında en büyük pay sahibi olan siz pilotlarımıza 20. yıl kutlamalarımız sebebi ile sevindirecek ve muhtemelen heyecanlandıracak güzel bir haber vermek istiyoruz. Sevgili kaptanlarımız, Turkish Virtual Airlines'in 20.nci yılı kutlamaları kapsamında aramızdan 2 pilotumuzu ''IFTC Training Center'a'' gönderiyoruz. Evet doğru duydunuz, önümüzdeki günlerde detaylı açıklamasını yapacağımız üzere IFTC'e gitmeye istekli adaylarımız arasından 2 şanslı pilotumuzu İstanbul’da bulunan, gerçek pilot ve pilot adaylarının eğitim gördüğü simülatör tesisi IFTC’ye gönderecek ve güzel bir eğitim süreci yaşatacağız. Bu konu ile ilgili detaylı açıklama yakında geliyor.

Son olarak, Turkish Virtual ile olan birlikteliğiniz ve buraya üye olmanın hayatınızı nasıl etkilediği hakkında bir hikayeniz varsa, aşağıda paylaşmanızı tavsiye ediyoruz. Burada 20’nci yıl anısına paylaşacağınız hikayeler yıllar sonra pek çok kişinin yüzlerinde tatlı gülümsemeler oluşturacaktır. En yeni üyelerimizden en kıdemli üyelerimize kadar herkesin yıllar içinde Turkish Virtual'i nasıl deneyimlediğini görmek sanıyoruz ki harika olurdu. Eminiz ki, en azından, hepimiz burada olduğumuz için daha iyi olduğumuzu, hissettiğimizi söyleyebiliriz.

Topluluğumuzun var olması için, daha iyi olması için, daha ileri gitmesi için, yaptığınız her şey için hepinize teşekkür ederiz. Önümüzdeki günlerde Event departmanımız 20.nci yılı kutlamaları sebebi ile özel bir event düzenleyecektir. Mümkün olduğunca çok sayıda pilotumuzun bu kutlamanın bir parçası olmasını istiyoruz.

Nice mutlu 20 yıllara…


Dear friends,
This month we celebrate the 20th anniversary of our virtual airline, Turkish Virtual Airlines. In this 20-year period, we have passed through many difficult paths. Our establishment, which started in 2001, has grown into one of the rarest, most comprehensive and largest virtual airlines today. Our Virtual Airline has reached a recognised and respected leadership in its field, not only for its size and number of pilots, but also for its professionalism and the friendships that its members have developed among themselves. Each of us, both our pilots and all the staff working at the administrative levels, played a major role in bringing Turkish Virtual to this level. Turkish Virtual has taken a great place in the lives of all of us, and as many people say, even after years of being away from here, Turkish Virtual cannot be forgotten. While we are practicing our hobby, which we are connected to under the roof of Turkish Virtual, often by sacrificing our personal lives, we all have a different story about how our current lives are affected.

We've come a long way since the beginning. We’ve crossed very difficult paths. With a collective effort, we have managed to survive together. Sometimes we aided schools in need, and other times we gathered the money for a small piece of jewellery that we would gift to our friends during their marriage by virtue of the team’s contributions all around the world. Many times did we meet in different cities. When in times of need, the team rushed to help, doing whatever they could for the issues at hand. Everyone used every means available to help test the coding that was created by volunteers who had never made any software, at the expense of losing by failing to complete the flights, and everyone willingly did what they could. As a result of the team’s great spirit, our families never buckled, did not stray from the right path, and most importantly, never diverted from the way of our Great Leader, Mustafa Kemal Atatürk.

As of today, we’ve grew from only a couple of pilots, up to hundreds and thousands, filling the virtual skies. We have a great team comprised entirely of volunteers who are professional and dedicated to Turkish Virtual. We have a highly advanced flight recording software (our Flight Data Recorder), which we have developed with our own means, with great effort, and which is open to developments, quickly adapting to the changes in the simulator world. In addition, we also have a very complex yet sophisticated website infrastructure. Unlike the software used by many virtual airlines, which are no different from each other, the software we currently use allows us to customise and develop them according to the needs of virtual pilots. Our pilots have the opportunity to access one of the largest and most widespread route systems in the world among all virtual airlines, and thanks to the hard work and dedication of our operations personnel, we allow our pilots to explore every corner of the world using our own software and provide them with up-to-date route information. We also have one of the largest virtual squadrons on the internet, allowing them to fly all types of aircraft, from single-engine aircraft to the A380. We offer every field of aviation to our pilots. Even for the small number of pilots who are interested, we have worked day and night to offer you perhaps the best quality for the helicopter virtual airlines among the very few in the world.

Turkish Virtual Airlines has always been at the forefront of pilots who want to learn more about aviation. From the very beginning, we chose to build the pilot hierarchy based on our rank, seniority, quality flight scores, written/oral exams, checkrides, and control flights, rather than the traditional system based on flight hours. While the system we implement forces our pilots to learn more, it still ensures that we have some of the most knowledgeable pilots flying in Vatsim under the name of Turkish Virtual. Turkish Virtual Management is also working to bring together a brand new training program designed with our pilots in mind.

If we need to reiterate some of the issues that we are sure you are aware of and that we always express; for 20 years we walked side by side with Vatsim, we did not deviate from Vatsim at any stage and we did not allow anyone to fly offline outside of Vatsim. This is something that some other big or well-known virtual airlines cannot do today, because when you examine it, you will see that they all have connections with other networks such as Ivao besides Vatsim, and almost all of them allow offline flights. This is one of the most important features that makes Turkish Virtual special. As a virtual airline that adhered to Vatsim as a rule for 20 years and never compromised, we think that only a few virtual airlines can celebrate such an important milestone. As the Turkish Virtual Airlines family, we proudly reveal the statistical data we have created over the years, without hiding it from anyone.

We would like to give you, our pilots, who have the biggest share in the emergence of such a great formation, good news that will make you happy and probably excited about our 20th anniversary celebrations. Dear captains, as part of Turkish Virtual Airlines' 20th anniversary celebrations, we are sending two of our pilots to the "IFTC Training Centre". Yes, you heard it right, as we will make a detailed statement in the coming days, we will send our 2 lucky pilots among our willing candidates to IFTC, the simulator facility in Istanbul, where real pilots and pilot candidates are trained, and provide you with a pleasant training process. Detailed explanation on this subject will be coming soon.

Lastly, if you have a story about your association with Turkish Virtual and how being a member here has affected your life, we recommend that you share it below. The stories you will share here to commemorate the 20th anniversary will put sweet smiles on the faces of many people years later. We think it would be great to see how everyone, from our newest members to our most senior members, has experienced Turkish Virtual over the years. We are sure that at least we can say that we feel better because we are all here.

We thank you all for everything you do to make our community exist, get better, and go further. In the coming days, our Event department will organise a special event to celebrate the 20th anniversary. We want as many of our pilots as possible to be a part of this celebration.

Happy 20th Anniversary…

Kind regards
Turkish Virtual Board of Administrators
Erhan M. Artuc
User avatar
artuncs
Administrator
 
Posts: 2754
Joined: 07 Jul 2009, 10:47
Location: England
Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117
Skype: erhan.m.artuc

Re: Turkish Virtual is Celebrating it's 20th Year Anniversar

Postby THY4398 » 08 Sep 2021, 20:13

Bütün değerli turkish virtual üyelerinin 20. yılı kutlu olsun. Katıldığımdan bu yana bana kattığınız tüm değerler için teşekkür ederim. Bu süreçte yaşanan dostluklar ve bu hobide gelişmemi sağlayan tüm pilot hocalarımıza ve arkadaşlarıma minnettarım.Ayrıca bunun ile kalmayıp arka tarafta sizlere destek olduğum içinde ayrıca mutluyum iyiki varsınız nice 20 senelere..
Okan ERGÖKNİL
Check Captain
Discord Server Admin
Youtube Editor
Airways Images Editor
Image
THY4398
Officer
 
Posts: 83
Joined: 26 Mar 2020, 17:52
Location: Cyprus
Name: Okan Ergöknil
City: Lefkoşa
PID: 4398
Vatsim ID: 1451991

Re: Turkish Virtual is Celebrating it's 20th Year Anniversar

Postby THY1592 » 09 Sep 2021, 05:41

Bu Değerli Camia altında nice 20.yıllar dileğim ile...20.yılımız kutlu olsun..
Sevgilerimle
Image
User avatar
THY1592
Officer
 
Posts: 484
Joined: 29 May 2006, 12:52
Location: Turkey
Name: Erman PILICOGLU
City: Ankara
PID: 1592
Vatsim ID: 965504
Skype: ermanpi

Re: Turkish Virtual is Celebrating It's 20th Year Anniversar

Postby THY4517 » 09 Sep 2021, 11:50

Daha birlikte geçireceğimiz nice mutlu ve havacılık dolu yıllara :clap:
THY4517
Officer
 
Posts: 3
Joined: 09 Sep 2021, 11:39
Location: Turkey
Name: Orhan Kalkan
City: Adana
PID: 4517
Vatsim ID: 1564751

Re: Turkish Virtual is Celebrating It's 20th Year Anniversar

Postby THY4292 » 15 Sep 2021, 11:28

Sevgili Mecit Kaptanımın yazdığı güzel yazıyı okuyunca vay be dedim 20.yıl ne müthiş!!!! bir baktım benim bile 11 yıl 9 ay bir çırpıda geçivermiş.
Nice güzel 20 yıllara sağlık ve neşe içinde.... :clap: :clap: :clap:
User avatar
THY4292
Senior Member
 
Posts: 442
Joined: 16 Feb 2010, 09:38
Location: Turkey
Name: Hakan DAGHAN
City: İzmir
PID: 4292
Vatsim ID: 1134887
Skype: hakan.daghan

Re: Turkish Virtual is Celebrating It's 20th Year Anniversar

Postby artuncs » 15 Sep 2021, 21:26

Image


Değerli kaptanlar, daha önce anons ettiğimiz üzere 20. yıl kutlamalarımız sebebi ile aramızdan 2 pilotumuzu ''IFTC Training Center'a'' gönderiyoruz. Bize gelen mesajlarda da net bir şekilde görülüyor ki herkesin aklında bu seçimin nasıl yapılacağı sorusu var.

İlk olarak belirtmeliyiz ki, bu seçimi tamamen IFTC merkezine gitmek isteyen ve bunun için verilecek süre içinde bize müracat yapmış adaylarımız arasından belirleyeceğiz. Başvurular geldikçe aday isimlerini ana sayfamız üzerinden bir tabloda sizlere sunacağız. Başvuru için hiç kimseye “şu kadar süre uçun yada bu kadar uçuş yapmış ve en kaliteli uçuş puanına sahip olmuş adaylar üzerinden belirleme yapılacaktır” şeklinde bir kriter şart koşulmayacaktır. Böylesi bir tutum içine girmeyeceğiz zira buradaki amacımız hiç bir üyemizi bir diğerinden ayıracak, öncelik kazandıracak bir durum sergilememektir. İster yeni katılan bir üyemiz olsun, ister en eski üyelerimizden, ve hatta bir çok kişi tarafından “en çok hak eden üyelerimizden birisi, kazanan olması gerektiği” düşünülen bir kişi olsa bile temel birkaç şart dışında bir şart aramayacağız. En basit hali ile, başvurmuş olan adaylarımızı canlı yayınlanacak bir kura çekilişi ile belirleyeceğiz. Çekilişi, VA’mızın tanınan, en güzide kişilerinden birinin yapmasını isteyeceğiz. Bu şekilde yapılacak bir çekiliş ile kimsenin aklında bir şüphe ya da soru işareti bırakmamış olmayı umut ediyoruz.

Oldukça sade bir şekilde belirlenmiş çekiliş esaslarımız aşağıda belirtildiği gibidir:
- Turkish Virtual aktif üyesi olması, (aktif olan ama çekiliş gününe kadar olan süre içinde inactive duruma düşen adaylar listeden çıkarılacaktır),
- Üyeliği boyunca düzenlenmiş olan Eventlerimiz'den en az birine katılmış olması (Yeni katılan üyelerin üyelikleri süresince eğer sadece düzenlenmiş bir tek event bulunuyorsa, en az bir event katılım kuralı bu kişiler için dikkate
alınmayacaktır),
- Son ay (10'nuncu ay) hariç, Assignment uçuşlarının tamamını uçmuş olması,
- Hakkında Turkish Virtual Yönetimine yapılmış şikayetlerde haksız bulunmuş şikayet sayısının 1'den fazla olmaması,
- Turkish Virtual departmanlarinda calisan bir kisi olmamali,

Ayrıca, yine, 20’nci yıl kapsamında “üyelerimiz için daha başka neler yapabiliriz” düşüncesi içinde aldığımız ve sizleri mutlu edeceğine inandığımız kararlardan bazıları da aşağıdaki gibi belirlenmiştir:
- Active ya da Inactive tüm üyelerimize 1 sene içinde kullanabilecekleri ve istedikleri bir meydandan diğer meydana anında transferlerini sağlayabilecekleri 10'ar adet Free Instant Tickets'lar gönderilmiştir.
- Pilotlarımızın uçuşları sırasında uçaklarının crash olması sebebi ile oluşan tüm 'İncidents' raporları silinmiştir.
- Turkish Virtual yönetimince ceza almış üyenin ''pilot career'' sayfası ''List of Complaints Filed Against Pilot'' sutunu altında yer almış ceza nedenini gösteren açıklamaların silinmesi de alınan kararlar içindedir (Çekiliş sonrası
uygulanacak).

IFTC için katılım müracatlarımız 22.09.2021 Carsamba günü açılacak ve 03.10.2021 Pazar akşamı kapanacaktır. 10.10.2021 Pazar akşamı çekilişimiz yapılacak ve katılan adaylarımız arasından iki şanslı kişi seçilecektir.

Çekiliş sırasında ayrıca kazanan adaylardan birinin yada her ikisinin IFTC'e gidemeyecek olması halinde her iki aday için 3'uncu, 4'üncu, 5'inci ve 6'ıncı sırada yer alacak yedek adaylar da belirlenip, isimleri açıklanacaktır.

Çekiliş sonrası kazanan adayların bilgileri IFTC merkezine gönderilecek ve alınan tarihte ve saatte adayların belirtilen adreste olması istenecektir. IFTC'de ki yoğunluk sebebi ile kendimizin belirli bir tarih seçme lüksümüz olmadığından, bize verilecek ve kabul ederek aldığımız tarih kesin ve değiştirilemez olacaktır. Kazanan adaylar da çekiliş sonrasında belirlenecek bu tarih ve saatte IFTC merkezinde olmayı baştan kabul etmiş sayılacaklardır. Bu konuda yapılacak itirazlar kabul edilmeyecektir.

Kazanan adaylardan bir ya da her ikisinden gelecek katılınamayacağı durumunun belirtilmesi halinde, ilk sıradaki ve sonrasındaki yedek aday listeye alınacaktır. Kazanan adayın IFTC'e gitmekten vazgeçtiğini gidiş tarihinden en az 10 gün önce yönetimimize bilgi vermesi ve yedek aday ya da adaylarının önünü açması gerekmektedir. Geç yapılacak bilgilendirmeler hoş karşılanmayacaktır.

Kazanan kişiler bu haklarını başka kişilere devredemez, başka kişileri yararlandıramazlar. Kazanan kişi gidemeyecek olması halinde, ilk sırada ki yedek aday bu haktan yararlanıyor olacak.

Başka şehirlerden (Türkiye'de ki şehirler için geçerli) İstanbul'a gelecek olan şanslı kazananların bize özelden talep etmesi halinde yönetimimiz İstanbul’a ve İstanbul'dan olan, İstanbul'da İFTC merkezine kadar olan gidiş geliş seyahat ücretlerini karşılayacaktır.

Çekiliş ile alakalı yorumlarınızı ve sorularınızı buradan yapabilirsiniz.

Keşke daha çok pilotumuza bu imkanı sunabilseydik ama yine de Turkish Virtual Yönetimi olarak böyle bir şansı iki pilotumuza sunabildiğimiz için mutluyuz. Umarız hep birlikte Turkish Virtual çatısı altında çok daha iyi yerlere gelir ve uçuşlarımızdan hep birlikte çok daha keyif alırız.
Dear captains, as we have previously announced, we are sending two of our pilots to the "IFTC Training Centre" for our 20th anniversary celebrations. From the messages we receive, it is clearly seen that everyone has the question in mind of how this choice will be made.

First of all, we would like to state that we will make this choice among our candidates who want to go to the IFTC centre and has applied within the time given for this. As the applications arrive, we will present the names of the candidates in a table on our homepage. No criteria will be required for this application such as having to fly for a long period of time or flying for a number of times or having the highest quality flight score. We will not engage in such a manner because our aim here is not to exhibit a situation that will distinguish or give priority to any of our members from one another. Whether it be a new member or one of our oldest members, or in fact, even if it is someone who is considered by many to be “one of the most deserving members, one that should be the winner”, we will not seek any conditions other than the few main requirements. In its simplest form, we will determine our applicants by drawing lots that will be broadcast live. We're going to ask one of our VA's well-known, most eminent people to do the drawing. We hope that we have not left a doubt or a question mark in anyone's mind with a draw that will be held in this way.

Our very imply defined draw principles are as follows:
- Being an active member of Turkish Virtual, (candidates who are active but become inactive during the period until the drawing day will be removed from the list),
- To have participated in at least one of our Events organised during his/her membership (If there has been only one event organised during the membership of new members, the rule of participating in at least one event will not be considered for these people),
- To have flown all Assignment flights, except for the last month (10th month),
- The number of unjustified complaints in the complaints made to Turkish Virtual Management not being more than 1.
- It should not be a person working in Turkish Virtual’s department.

In addition, some of the decisions we have taken within the scope of the 20th year with the thought of “what else can we do for our members” and that we believe will make you happy are as follows:
- 10 Free Instant Tickets have been sent to all our Active or Inactive members, which you can use within 1 year and can instantly transfer your aircraft from one airport to another.
- All 'Incident reports’ caused by our pilots' planes crashing during their flights have been deleted.
- The deletion of the explanations showing the reason of penalty, which is on the "pilot career" page under the column of "List of Complaints Filed Against Pilot", of the member who has been penalised by the Turkish Virtual

Management, is also included in the decisions taken (to be applied after the draw).

Our applications for participation for IFTC Centre will open on Wednesday, 22.09.2021 and will close on Sunday evening, 03.10.2021. Our draw will be held on Sunday evening, 10.10.2021 and two lucky people will be selected from among our candidates.

In the event that one or both of the winners are unable to attend the IFTC during the draw, alternate candidates who will be placed in the 3rd, 4th, 5th and 6th places for both candidates will also be specified and their names will be announced.

After the draw, the information of the winners will be sent to the IFTC centre and the candidates will be requested to be at the specified address on the date and time given. Since we do not have the luxury of choosing a specific date ourselves due to the busyness at IFTC, the date that will be given to us and received by accepting will be definite and unchangeable. Winning candidates will also be deemed to have accepted to be at the IFTC centre at this date and time to be determined after the draw. Objections made in this regard will not be accepted.

If one or both of the winning candidates indicate that they cannot participate, the first and next alternate candidates will be included in the list. In this case, the winning candidate must inform our management at least 10 days before the date that he/she is unable to go to the IFTC and pave the way for the alternate candidate or candidates. Late notifications will not be welcomed.

Winners cannot transfer these rights to other people or allow them to them benefit. If the winner is unable to attend, the first alternate candidate will be eligible for this right.

If the lucky winners who will come to Istanbul from other cities (valid for cities in Turkey) make a special request to us, our administration will cover the round-trip travel fees to and from the IFTC centre in Istanbul.

You can comment and ask your questions about the draw from here.

If only we could offer this opportunity to more of our pilots, but as Turkish Virtual Management, we are still happy to offer such a chance to two of our pilots. We hope that together we will come to much better places under the roof of Turkish Virtual and enjoy our flights together much more.


Kind regards,
Turkish Virtual Board of Administrators
Erhan M. Artuc
User avatar
artuncs
Administrator
 
Posts: 2754
Joined: 07 Jul 2009, 10:47
Location: England
Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117
Skype: erhan.m.artuc

Re: Turkish Virtual is Celebrating It's 20th Year Anniversar

Postby ahmet » 16 Sep 2021, 15:44

Bende eski FlyTHY zamanlarında uçmuş, sonradan üyeliğim silinmiş olsada ve hala uçacak zamanım olmasada buradan, bu ortamdan hiç kopmadım. Haftada bir kaç kere forum ve face grupta ne oluyor ne bitiyor, ne yenilikler var diye merak edip içeriye başımı uzatırım ^_^ Gerçekten bu ortamın büyüsü bambaşkaydı hep. Halada öyle. Emek veren, emeği geçmiş ve bu emeği devam ettiren herkese şükranlarımı sunuyorum.
only the god can judge me
ahmet
Newbie
 
Posts: 17
Joined: 08 Aug 2005, 13:23
Location: Turkey

Re: Turkish Virtual is Celebrating It's 20th Year Anniversar

Postby plantium » 17 Sep 2021, 07:33

20 yıllık bir geçmişe sahip olan sanal hava yollarımızın bir üyesi olmaktan mutluluk duyuyorum. Yıldönümümüz kutlu olsun. Nice 20 yıllara...
plantium
Newbie
 
Posts: 4
Joined: 12 Nov 2020, 16:23
Location: Turkey
Name: Turan Gurler
City: Ankara
PID: 4500
Vatsim ID: 1445143

Re: Turkish Virtual is Celebrating It's 20th Year Anniversar

Postby artuncs » 17 Sep 2021, 15:46

Yorum yapan kişilere müteşekkiriz, sağolun, eksik olmayınız. Bir konuyu belirtmediğimizin farkına vardım. O yüzden onu da buradan belirtelim, yanlış anlamalara meal vermemek adına.

İFTC için yapılacak çekiliş içinde Turkish Virtual yönetimi ve onun departmanlarında görev alan arkadaşlarımız yer almayacaklardır. Bu karar gene bizzat departmanlarda çalışan arkadaşlarımızın kendilerinden geldi. Bilginize sunulur.
Erhan M. Artuc
User avatar
artuncs
Administrator
 
Posts: 2754
Joined: 07 Jul 2009, 10:47
Location: England
Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117
Skype: erhan.m.artuc

Re: Turkish Virtual is Celebrating It's 20th Year Anniversar

Postby artuncs » 22 Sep 2021, 17:37

Kaptanlar, 'IFTC Training Centre' için başvurularımız açılmıştır. İstekli adaylarımızın başvurularını aşağıda ki link üzerinden doğrudan yönetimimize iletmelerini bekliyoruz. Yazacağınız mesajda ''IFTC çekilişine benimde ismimin eklenmesini istiyorum'' demeniz yeterli olacaktır.

Başvurular geldikçe isimler anasayfamız üzerinde ki tablomuzda yer alacaklar. Basvuru kabul edilmedi ise, neden kabul edilmediği adayın kendisine e-mail üzerinden bildirilecek ve gerekli şartları başvuruların kapanma tarihinden önce yerine getirmesi istenecektir. Adaylarımızın başvuru öncesi web sitemize pid ve şifresini kullanarak giriş yapmış olması ve ondan sonra adaylık talebini yerine getirmesi gerekmektedir. Siteye login olmadan yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Son bir konuya daha açıklık getirmek gerekir ise, kazanan kişiler bu haklarını başka kişilere devredemez, başka kişileri yararlandıramazlar. Kazanan kişi gidemeyecek olması halinde, ilk sırada ki yedek aday bu haktan yararlanıyor olacak.
https://turkishvirtual.com/public_relat ... act_us.asp

Tüm adaylara başarılar diliyoruz.


Captains, our applications are open for the 'IFTC Training Centre'. We expect our willing candidates to submit their applications directly to our management via the link below. In the message you write, it will be enough to say "I want my name to be added to the IFTC lottery".

As the applications arrive, the names will be included in the table on our website homepage. If your application is not accepted, the candidate will be notified via e-mail with the reasons for it not being accepted and will be asked to fulfill the necessary conditions before the final closing date of the applications. Our candidates must log in to our website using their pid and password before the application, and then fulfill their request. Applications made without logging into the site will not be accepted.

To make one last point clearer, winners cannot transfer these rights to other people or allow them to them benefit. If the winner is unable to attend, the first alternate candidate will be eligible for this right.
https://turkishvirtual.com/public_relat ... act_us.asp

We wish success to all candidates.
Turkish Virtual Board of Administrators
Erhan M. Artuc
User avatar
artuncs
Administrator
 
Posts: 2754
Joined: 07 Jul 2009, 10:47
Location: England
Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117
Skype: erhan.m.artuc

Re: Turkish Virtual is Celebrating It's 20th Year Anniversar

Postby THY4027 » 23 Sep 2021, 07:36

Pandemi girince uzuklaştık biraz ama bu camiada benim bile 7 yılım dolmuş. Kaliteli insanlar var burada. Hobinin hakkını veren insanlar. Hepiniz iyiki varsınız. Sağlığınıza da dikkat edin :)
User avatar
THY4027
Average User
 
Posts: 172
Joined: 28 Mar 2014, 18:43
Location: Turkey
Name: Göksel ERKAN
City: Ankara
PID: 4027
Vatsim ID: 1207069
Skype: gokselerkan

Re: Turkish Virtual is Celebrating It's 20th Year Anniversar

Postby artuncs » 25 Sep 2021, 14:48

Kaptanlar, umarım hepiniz iyisinizdir.

Adaylık başvurularını almaya devam ediyoruz. Gönlümüz bir yada iki kişinin kazanmasından değil, hepinizden yana. Umarım IFTC'e gitmeyi en çok istemiş, gerçekten isteyen kişiler kazanır.

Aday listesini anasayfadan kaldırdım ve ayrı bir sayfada sundum. Çünkü aday listesi uzadıkça ana sayfanın görünümünü ve kullanılabilir alanını kısıtlıyordu. Aday listesini görebileceğiniz sayfaya sitemiz MENU başlığı altında ''IFTC Training Draw'' tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yada gene anasayfada bulunan ilgili afişe tıkladığınızda sizi ilgili sayfaya yönlendirecektir.
https://www.turkishvirtual.com/iftc_tra ... e_draw.asp

Biraz önce kontrol ettim yeniden, bazı adayların 9. ay görev uçuşları tamamlanmadığı için PENDİNG gözüküyorlar. Pending görünen adaylar 9. aya kadar olan görev uçuşlarını tamamlamaları halinde onlarında başvuruları Accepted olacak şekilde değişecek.

Çekilişi yapacak olan kişi belirlendi. Çekiliş discord kanalımız üzerinden canlı olarak değerli arkadaşımız Serdar ÖZDEN hocamız tarafından yapılacak. Canlı yayının tam videosu daha sonra tekrar tekrar seyredilebilmesi için discord ve forumumuzda yayınlanacak. Önümüzde ki ayın 10'da şanslı adayların belirlenmesinin hemen ardından 2 ila 8 hafta gibi bir süre icinde bize bir gün verileceğini tahmin ediyorum. Bu yüzden kazanacak adayların müsaitlik durumlarını şimdiden buna göre ayarlamalarını tavsiye ederim. Kazanacak adaylardan bir yada ikisinin 18. yaş altı olması durumunda ebeveynlerinden bir kişinin rızasını yazılı olarak isteyeceğiz. 18. yaş altı olabilecek şanslı kişi yada kişilere daha sonra bu talebimizi ileteceğiz. Yazılı rıza alınamaması halinde sıradaki yedek adayın önünü üzülerek açacağız.

IFTC için istekli ve başvuru yapmış adayların bu topic üzerinde yazılanları iyi okumalarını ve anlamalarını rica ediyorum. Anlamadığınız konularda sorularınızı iletin lütfen. Daha sonra ben bunu yada şunu bilmiyordum, haberim yoktu gibi söylemleri kabul etmeyeceğiz.

Bazı adaylarımız bugüne kadar düzenlenen herhangi bir etkinliğe katılmadıkları içinde Pending statüsündeler. Bu kişilere tavsiyem, event director'umuz Nihat ÖZSENGEZER'in kapısını çalsınlar. Belki çekilişe kadar bir event düzenletebilirler, belli mi olur : )

Hepinize iyi bir hafta sonu ve iyi uçuşlar diliyorum.
Erhan M. Artuc
User avatar
artuncs
Administrator
 
Posts: 2754
Joined: 07 Jul 2009, 10:47
Location: England
Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117
Skype: erhan.m.artuc

Re: Turkish Virtual is Celebrating It's 20th Year Anniversar

Postby artuncs » 02 Oct 2021, 10:42

Selamlar, IFTC icin katilim yapmis ama bugune kadar hic event katilimi olmamis arkadaslarimiz bugunku etkinligimizi kacirmasinlar. Bu etkinlik IFTC cekilisine katilim hakki kazandiracak tek yol ve umut ederim bu bahsettigim adaylar bunun farkindadirlar. Bizden hatirlatmasi : )
Erhan M. Artuc
User avatar
artuncs
Administrator
 
Posts: 2754
Joined: 07 Jul 2009, 10:47
Location: England
Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117
Skype: erhan.m.artuc

Re: Turkish Virtual is Celebrating It's 20th Year Anniversar

Postby THY656 » 02 Oct 2021, 12:10

Önümüzdeki 4 kasımda bu camiaya katılışımın 19.yılı bitecek. Hala aktifim ve zevkle uçuyorum. Ev telefonu ile internete bağlanıp Flight simulator 2002 (FS8) ve önce default ardından Dreamfleet 734 ve PSS A320 uçakları ile başlamıştım bu yolculuğa. Yaşım 56'ya geldi. Hala bu camianın bir üyesi olmak beni çok mutlu ediyor.
Bu platformu kuranları saygı ile anıyor şu an görevde olan yöneticilere teşekkür ediyorum.
Selim BİLGİN 656
SELİM BİLGİN THY656
User avatar
THY656
VIP Member
 
Posts: 455
Joined: 06 Jan 2003, 01:28
Location: Turkey
Name: Selim BILGIN
City: Aydin
PID: 656
Vatsim ID: 853361

Re: Turkish Virtual is Celebrating It's 20th Year Anniversar

Postby artuncs » 06 Oct 2021, 20:00

Selamlar, daha once belirttigimiz gibi IFTC cekilisleri bu Pazar aksami (10.10.2021) discord kanalimiz uzerinden canli yapilacak. Cekilisler Serdar OZDEN hocamiz tarafindan yapilacak. Cekilis usulleri ile ilgili bilgileri daha once yukarida paylasmistik. Cekilis saati ve buna bagli bir kac ayrintiyi daha kesinlestirdikden sonra bu bilgileride Cuma gunune kadar ayrica gene buradan sizlerle paylasicam.

IFTC cekilisinde yer almaya hak kazanmis arkadaslarimizin tumune bol sans diliyoruz.
Erhan M. Artuc
User avatar
artuncs
Administrator
 
Posts: 2754
Joined: 07 Jul 2009, 10:47
Location: England
Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117
Skype: erhan.m.artuc

Next

Return to Training Lounge

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests

cron