Practice for training exams have now begun !

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

Practice for training exams have now begun !

Postby artuncs » 05 May 2021, 21:20

Sevgili arkadaşlar, hepinizin bugüne kadar bildiği gibi oldukça gelişmiş ama kimilerine göre de oldukça zorlayan ve öyle bir kerede geçilmesi kolay olmayan bir sınav sistemimiz var.

Hal böyle olunca, bugüne kadar gerek student gerek ise first officer ve captain yazılı sınavlarına giren adaylarımız sınavlarında ne tür sorular ile karşılaşacaklarını bilmeden ve önceden hazırlanamadan bu sınavlara giriyorlardı. Aslında gelen sorular genel havacılık üzerine ve zorluk dereceleride girdiğiniz rank statüleri için oldukça iyi ayarlanmış ve özenle seçilmiş sorular olsada, önceden olası bazı sorulara hazırlıklı olmayan yada bilgi eksikliği olan bir çok pilotumuz sınavlarını bir kaç kere daha tekrarlamak durumunda kalabiliyorlardı.

İşte buradan yola çıkarak ve madem öğrenmenin yeri, şekli ve zamanı olmadığı ve ne olursa olsun asıl amacımızın havacılık konusunda kendimizi hep daha fazla geliştirmek, hep daha bir üst noktaya taşımak olması sebebi ile bizde bu konuda bazı adımlar attık ve eğitim konusunda bazı website sistemleri oluşturmaya başladık.

Bugüne kadar bir çoğunuz yazılı sınavları tamamlamış ve belirli bir rütbeye erişmiş olsanızda, aslında daha bir çoğunuzun önünde tamamlaması gereken F/O yada captain yazılı sınavlarının sizi beklediği bu dönemde radikal bir karar alarak, sınav sistemlerimizi artık eğitim amaçli sizlerin tam kullanımına açtık.

Evet, artık akif üye statüsüne sahip olan herkes haftada iki kere olmak kaydı ile sitemiz üzerinden kendilerine sınav açabilecek ve önlerinde kendilerini bekleyen yazılı sınav öncesi kendilerini geliştirme ve pratik yapma imkanı bulabilecek ve asıl sınav zamanı daha önceden bu sistem ile kendi bilgilerini ölçtükleri, çalıştıkları ve artık bildikleri sınav sorularına cevap vererek sınavlarından geçmeyi kolaylaştırabilecekler. İsterseniz senior captain rütbesinde olun, hiç farketmez, herkes bu sınav sistemlerini kullanarak sınırsız olarak bu hizmetten faydalanabilecek.

F/O veya Captain statü durumuna göre her exam da level derecelerine göre gelen soru sayıları değişken olacaktır. Aşağıda size örnek bir uygulama gösterilmiştir:
- 2, Level 1 sorusu,
- 6, Level 2 sorusu,
- 8, Level 3 sorusu,
- 9, Level 4 soruları yer alacaktır.

- Herbir soru 4-5 puan değerindedir.
- Sınav da 20-25 soru ve her bir soru içinde 60sn zaman verilecektir.
- Her soruya verdiğiniz cevap sonrası hemen o anda doğru cevap verip vermediğiniz ve yanlış cevap verdiyseniz hangi cevabın doğru olduğunu görebileceksiniz.
- Eğitim ve paratik yapma amaçlı bu sınavları haftada iki kere tekrarlayabileceksiniz.
- Bu sınavlar sadece kendinizi geliştirmek ve pratik yapmanız içindir.
- Sınav sonuçlarınız kayıt altına alınacak ama herhangi bir terfi almanıza etkisi olmayacaktır.
- Sınav sisteminden faydalanabilmek için aktif statüye sahip olmanız gerekmektedir. Inactive üyeler bu sınav sisteminden faydalanamayacak.
- Sınav sırasında herhangi bir translate tekniği kullanırsanız, sınavınız sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecektir.

Sınav sistemimize websitemiz 'training room' menüsü altından ulaşabilirsiniz.

Eğitim konusunda adım attığımız bir diğer konuyla iligilide önümüzdeki günler içinde ayrıca açıklama getireceğiz. Bununla ilgili çalışmanın tamamlanmasına çalışıyoruz.

Hepimiz için hayırlı olmasını diliyoruz.Dear friends, as you all know, up until now we have had a highly sophisticated exam system that was quite challenging for some and not very easy to pass at once.

As such, our candidates, who have taken both student, first officer and captain written exams were taking these exams without knowing what kind of questions they would encounter in their exams before they could prepare accordingly. In fact, although the questions were very well-arranged and carefully selected for the rank status, you entered on a general aviation and on certain difficulty levels. Many of our pilots were either not fully prepared for some questions beforehand or had lack of knowledge and had to repeat their exams a number of times.

Starting from this point, we have taken some steps in this regard and started to create some websites specifically for educational purposes. We have opened our exam systems for your full use.

Everyone who has an active member status will be able to take an exam on our site twice a week and have the opportunity to improve themselves before the written exam and answer the exam questions they have learnt and studied by using this system before the exam time. This will also make it easier to pass the exams. It does not matter whether you are in a senior captain routine as everyone will be able to benefit from this service without any limits by using these exam systems.

The number of questions in the exam will vary according to the level status of F/O or Captain. An example application is provided below:
- 2, Level 1 question,
- 6, Level 2 question,
- 8, Level 3 question,
- 9, Level 4 questions will be included.

- There will be 20-25 questions in the exam and a time limit of 60 seconds will be given for each question.
- Each question is worth a total of 4-5 points.
- After your answer to each question, you will immediately be able to see if you have given the correct answer and whether you have answered incorrectly.
- Your exam results will be recorded but will not affect your promotion.
- You will be able to repeat these exams for training twice a week.
- These exams are only for you to practice and to improve yourself.
- In order to benefit from the exam system, you must have an active status. Inactive members will not be able to benefit from this exam system.
- If you use any translation methods during the exam, your exam will be cancelled automatically by the system.

You can access our exam system on our website under 'training room'.

We will also explain another subject that we have taken steps in the field of education in the next couple of days.

We wish the best for all of us.
Turkish Virtual Board of Directors
Erhan M. Artuc
User avatar
artuncs
Administrator
 
Posts: 2678
Joined: 07 Jul 2009, 10:47
Location: England
Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117
Skype: erhan.m.artuc

Re: Practice for training exams have now begun !

Postby THY1592 » 06 May 2021, 07:53

:clap: :clap: :clap: :clap:
Image
User avatar
THY1592
Officer
 
Posts: 461
Joined: 29 May 2006, 12:52
Location: Turkey
Name: Erman PILICOGLU
City: Ankara
PID: 1592
Vatsim ID: 965504
Skype: ermanpi

Re: Practice for training exams have now begun !

Postby sontinh1911 » 06 May 2021, 18:49

It's so good to hear this news for training purpose :good:
sontinh1911
Newbie
 
Posts: 3
Joined: 05 Dec 2019, 19:23
Location: Vietnam
Name: Frank Nguyen
City: Ho Chi Minh
PID: 4354
Vatsim ID: 1461358


Return to Training Lounge

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron