Manuel yaklaşmanın incelikleri nelerdir?

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

Manuel yaklaşmanın incelikleri nelerdir?

Postby THY4065 » 19 Apr 2020, 21:35

Değerli Kaptanlarım,

PMDG 737 ile son 1000 ya da 2000 feet kala yaklaşmayı manuel yapmaya çalışıyorum fakat düşey profili tutturmakta çok zorlanıyorum ve genellikle de uçağı yere çakıyorum. Manuel yaklaşmanın inceliklerini anlatan bir döküman, video, ya da sizin önerileriniz nedir paylaşabilirseniz sevinirim. Çok pratik yapmak gerektiğinin farkındayım, yapıyorum da fakat sürekli aynı şekilde inişi gerçekleştiremiyorum.

Saitek x52 kullanıyorum p3d v4 ile. Gözüm bir pist, bir flight director derken yatay profili kontrol ederken düşey profil kaçıyor, onu kontrol edeyim derken hız kaçıyor bir türlü tutturamıyorum.

Her türlü önerilere açığım.

Şimdiden teşekkürler,
THY4065
Junior Member

Name: Faruk Ugranli
City: Izmir
PID: 4065
Vatsim ID: 1302155

Re: Manuel yaklaşmanın incelikleri nelerdir?

Postby THY4752 » 21 Apr 2020, 12:53

Ben bir Airbus kullanıcısı olarak bu videodaki şekilde iniş yapıyorum. Fmc ve ekranlardaki harf ve sayıları öğrenirseniz inisiniz kolaylaşır. Pratik yapmak eğer iş yukunuzu bu uygulamalarla azaltabiliyorsaniz yararlıdır.

Kısacası bir çok işi kendiniz yapmaya çalışmanız hatayı artırır.

https://youtu.be/ldCJ_pGPEHE

Uçuş kolu ile ilgili ayarlamalariniz hakkında bir şey diyemem. Çok önemsemiyorum ve genelde hassasiyetleriyle çok oynamam. Orda uçağı yazan firmanın ayarlarına adapte olmayı seviyorum.

İyi uçuşlar.
THY4752
Average User

Name: Hakan PALIOGLU
City: Istanbul
PID: 4752
Vatsim ID: 1101377

Return to Training Lounge