Page 1 of 1

Eğitim Planlaması

PostPosted: 17 Oct 2018, 20:42
by THY3716
Sevgili dostlar,

Bazı tecrübeli kaptanlarımız müsait oldukça aramıza yeni katılmış olan ve birşeyler öğrenme isteğinde olan arkadaşlarımıza discord kanalında çeşitli konularda eğitim vermeye gönüllü olduklarını dile getirmişlerdir. Şu an için tam olarak hangi konularda ne anlatılacağına dair bir planımız henüz yok. Eğer eğitim vermek isteyenler hangi konularda verebileceklerini ve ne zamanlarda müsait olacaklarını, eğitim almak isteyenler de aynı şekilde hangi konularda eğitim alma ihtiyaçları olduğunu ve ne zamanlarda müsait olduklarını yazarlarsa bu iki grubu ortak bir paydada buluşturacak şekilde planlama yapmaya çalışacağım.

Açılış benden olsun, helikopterlerden "aman benden uzak olsun da kim uçarsa uçsun" diyerek uzak duran ama için için de merak eden arkadaşlara giriş seviyesi helikopter bilgisi, temel eğitim verebilirim. (Hafta sonları akşam TSİ 20.00 ve sonrası)

Re: Eğitim Planlaması

PostPosted: 17 Oct 2018, 21:17
by THY3890
Yeni başlayanlar için tip olarak PMDG'nin tüm modelleri için yardımcı olmaya çalışırım.

Yine yeni başlayanlara Jeppesen hakkında bildiğim kadarıyla yardımcı olmak isterim.

İşleri bir adım ileri götürüp detaylı planlama yapmak isteyenlere tüm detayları ile uçuş planlama ve performanstan bahsedip kimilerine karman çorman gelen OFP'lerin aslında ne kadar rahat okunabilen dökümanlar olduklarını göstermekte yardımcı olabilirim. (Tercihen PFPX fakat diğer alternatifleri de düşünebiliriz.)

Kısacası tipim Boeing, işim döküman :)

Haftaiçi akşam 20:00Local sonrası müsaitim. Haftasonu eğer başka bir işim yoksa yoğun şekilde simulator ile vakit geçirmekteyim.

Re: Eğitim Planlaması

PostPosted: 18 Oct 2018, 16:41
by THY4165
Faydali olacagina , faydalanabilecegimi dusundugum bir uygulama olacak saniyorum .Simulatorede uzun vakit gecirenlerden biriside benim. Umarim katilim yogun olur .Canli video ve twich destegi ile belki ilerleyen zamanlarda Sharecockpit le daha da eglenceli bir hal alabilir. Katilmak isterim..
Saygilar....

Re: Eğitim Planlaması

PostPosted: 19 Oct 2018, 16:20
by THY3716
İlave olarak circle to land (turlu yaklaşma) usullerini, VOR kullanımını anlatabilirim.

Re: Eğitim Planlaması

PostPosted: 21 Oct 2018, 19:42
by THY4247
Selamlar kaptanlar, sizlere katilmak zevk olur. Hafta sonları herkes için uygun olduğunu düşünüyorum akşam saatleri Pazar günleri sanırım en uygunu.

Bahadır hocam size bir mail atacam, içerdiği pdf e bi göz atarsanız sevinirim. Onaylasanız Turkish Virtual e paylaşmak isterim herkes faydalansın kulanışlı bir doküman.

Hayırlı akşamlar BEDRAN BATKİTAR

Re: Eğitim Planlaması

PostPosted: 21 Oct 2018, 20:25
by THY3716
Tabii ki Bedran kaptanım, bekliyorum. Planlama için de isminizi not aldım. Başka talep edenler olursa da o nları da dahil edelim diye bir süre daha bekleriz.

Re: Eğitim Planlaması

PostPosted: 21 Oct 2018, 21:12
by THY4247
Tabiki bekleyelim Kaptanım, bu arada gönderdim hocam vaktiniz oduğunda bi göz atarsınız

Re: Eğitim Planlaması

PostPosted: 25 Oct 2018, 16:04
by THY4253
Hocam böyle bir uygulama çok güzel olur, chart okuma, acil durum protokolleri vb. eğitimlere katılmak isterim.