Vatsim rehberi

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

Vatsim rehberi

Postby ismetatalay » 19 Oct 2017, 07:10

Merhaba,
Bir süredir FSX de PMDG 737-800 uçağı ile offline uçuşlar yapmaktayım. Vatsim de online uçuşlara başlamak istiyorum ve belli bir tecrübeye de ulaşınca turkishvirtual da uçmak niyetindeyim. Bağlantı için vpilotu kurdum ve bağlantı da sağladım ama çok eksiğim var.
Bu süreçte vatsimde online uçuşlar yapabilmem için forumda ya da turkishvirtual da hazırlanmış bir döküman var mıdır? (Online uçuş tecrübem olmadığı için turkishvirtual a da üye olamadım. Bu sebeple turkishvirtual da döküman var mıdır bilmiyorum.)
ismetatalay
Newbie

Name: Ismet ATALAY
City: Istanbul
PID: 0000
Vatsim ID: 1407079

Re: Vatsim rehberi

Postby THY1592 » 19 Oct 2017, 09:42

Sn ATALAY;
Öncelik ile hoş geldiniz...Forumumuzda bu konuda yüzlerce bilgi mevcut..Search kısmından aratarak ulaşabilirsiniz..Va mızın hazırladığı Traning Room altında online ile bütün bilgiler mevcut...sadece üye olanlar mı görüyor bilemiyorum..
Sevgilerimle
Image
THY1592
Officer

Name: Erman PILICOGLU
City: Ankara
PID: 1592
Vatsim ID: 965504

Postby THY3716 » 19 Oct 2017, 11:08

İstekli varsa bir rehber pilot eşliğinde hareket etmeniz faydalı olacaktır. Avrupa havasahasında birlikte yapacağınız 3 online uçuş bile size çok şey katacaktır.
Lead me, follow me or get out of my way !
THY3716
Administrator

Name: Bahadir ALKES
PID: 3716
Vatsim ID: 1097118

Postby THY3631 » 19 Oct 2017, 11:23

Ben müsait oldukça yardımcı olabilirim
Image
THY3631
Average User

Name: Cenk TARHAN
PID: 3631
Vatsim ID: 1091311

Postby artuncs » 19 Oct 2017, 13:27

Tesekkur ederiz sanal ucuslara ve VA’miza gostermis oldugunuz ilgiden dolayi. Ne yazik ki sizinde belirttiginiz gibi online ucus tecrubeniz olmadigi icin basvurunuz kabul edilemedi. Umut ederim ilerleyen zaman icinde bu konuda ilerleme kaydeder ve 50 saatlik Vatsim uzerinden online ucus tecrubesine de sahip oldugunuz da, yeni basvurunuzu memnuniyet duyarak kabul edecegim.

Maalesef Turkish Virtual Airlines olarak sifirdan egitim vermiyoruz. Turkish Virtual Pilot’u olmak isteyenlerin belirli bir seviyede onceden egitim almis yada kendilerini gelistirmis olmalarini istiyoruz. Bunun ile beraber ilk basvuruda otomatik sinav sisteminden gecerek basarili olanlar Turkish Virtual Pilot’u olmaya hak kazanmaktadirlar.

Turkish Virtual Airlines forumlari ve facegurup uzerinden ise gercek hayatta pilot olan kaptanlarimiz ile diger Va'imiz pilotlari her zaman egitim konusunda yardima ihtiyaci olanlara yardimci olmaya calismaktadirlar. Bu tur sorularinizi ve ogrenmek istediklerinizi Facegurup ve forumlarimiz uzerinden sorararak gelen cevaplar uzerinden ogrenme firsati bulabilirsiniz.

Bunun disinda Training Departmanimiz tum virtual pilot’larimizin ve disaridan VPilotlarin diledikleri zaman gondermis olduklari sorulara email yolu yardimci olmaya da devam etmektedir.

Sizin de kendiniz icin belirttiginiz gibi sifirdan baslayacak yeni virtual pilot’larin ilk baslarda ogrenmesi gereken ucak tip egitimlerinin yani sira, hava durumu, metar okuma, dogru aktif pist secimleri, ATC muhaberati, chart okuma, vfr/ifr ucuslar, Vatsim kurallari, online ucuslarda dikkat edilmesi gereken hususlar etc.. gibi pek cok konu yeni virtual pilotlar’da ilk zamanlar da akil karisikligina neden olabilmektedir.

Konularin genisligi ve sadece online ucuslar da ogrenilmesi gereken temel konularin disinda havaciliga gonul vermis ve havacilik hakkinda ogrenilmesi gereken konularin hic bitmeyecek olmasi, ve her daim her kesin kendini gelistirmesi gerektigi goz onune alinacak olur ise, neyin ne kadar ve ne sekilde ogreneceginiz ve kendinizi gelistireceginiz sizin kendi durumunuza kalmis bir konudur.

Bu yuzden konular hakkinda buradan size yeterli bir aciklama yapma olanagi maalesef bulunamamaktadir. Fakat arzu ettiginiz taktirde Training Departmanimizdan bir arkadasimiz size Skype yada baska bir iletisim kanalindan kontak kurabilir ve sormak ve ogrenmek istediginiz konularda size elinden geldigince yardimci olmaya calisabilir.

Eger boyle bir talebiniz olur ise lutfen bize yeniden kontak kurunuz.

Bunun disinda internet ve youtube ortaminda sayisiz dokuman ve video hem Ingilizce hem de Turkce olarak bulunmaktadir. Ayrica Turkish Virtual Forumlarimiz da 2001 yilindan beri cok zengin bilgi iceriklerine sahip olup, aradiginiz konularda bilgi eksikliklerinizi giderebilir yada sormak ve ogrenmek istediklerinizi forum araciligi ile sorabilirsiniz.

Bunun disinda ben sizin icin toparladigim ve yeni pilotlar icin yardimci bir cok dokumanin icinde oldugu bir dosyayi sizin bize olan basvurunuzda ki e-mail adresinize gonderecegim. Ne yaziki ki sitemizde ki egitim dokumanlarina sadece uyeler ulasabilmektedir.

Size Virtual pilot kariyerinizde basarilar diliyoruz ve kendinizi hazir hissettiginiz ve arzu ettiginiz taktirde her an Turkish virtual pilot’u olmak icin yeniden basvurabilirsiniz.
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Postby THY4066 » 19 Oct 2017, 16:45

Ben de musait oldukca yardimci olmaya calisirim. Facebook uzerinden mesaj atabilirsin boylece, baslangic ucuslarinda eslik etmeye calisabilir ve temel bilgiler ile seni TVA icin hazirlayabilirim.
THY4066
Newbie

Name: Berk Cetinsaya
City: Little Rock, AR
PID: 4066
Vatsim ID: 1127772

Postby ismetatalay » 19 Oct 2017, 17:48

Bu kadar dönüş beklemiyordum :) .Yorumlarınız ve yardımcı olma mesajlarınız için çok teşekkür ederim. Bu arada yanlış anlaşılma olmasın, armut piş ağzıma düş mantığı ile yazmadım. FSX için öğrenmek için ciddi vakit harcıyorum. FSX lesson centerdaki dersleri büyük ölçüde çalıştım. PMDG manuallere bakıyorum. Çeşitli forumlarda da araştırma yapıyorum. TVA daki dökümanlara erişimediğim için yazmıştım. Cevaplarınızda beklediğimden fazlasını buldum. Tabiki online uçuşlarda ATC, METAR, VATSIM kurallarında epey yol almam gerekecek. Yine de yavaş yavaş online uçuşlara başlamak benim için iyi olacaktır. Pratik yaparak iş daha keyifli ve daha öğretici oluyor.
Erhan M. ARTUC hocam dökümanı dört gözle bekliyorum. Yardımcı olacak tecrübeli arkadaşlarımıza da özelden yazacağım. Umarım kısa zamanda da belli birikime ulaşıp TVA daki yerimi alırım.

Destekleriniz için teşekkürler.
ismetatalay
Newbie

Name: Ismet ATALAY
PID: 0000
Vatsim ID: 1407079

Return to Training Lounge