yeni FLYTHY sitesi ve training

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

yeni FLYTHY sitesi ve training

Postby gyneco » 11 Apr 2002, 01:42

Selam,
yeni site gayet başarılı. Fakat training uçuşlar için bir sorum olacak. Kendi başımıza yaptığımız training uçuşlarını kaydederken yeni sitede bir instructor belirtmemiz gerekiyor. Bu training uçuşları muhakkak bir instructor ile mi yapılmalı? Yoksa kendi başımıza yaptıklarımızı kaydetmemelimiyiz?

TK194
Fahri Akbaş
gyneco
Newbie

Postby THY2 » 11 Apr 2002, 13:27

Selamlar,
Training uçuşları bildiğiniz gibi uçuş kodunuzun ardına "T" eklenerek uçuluyor. Bunun nedeni ATC lerin ve FlyTHY pilotlarının sizin eğitim de olduğunuzu anlayabilmelerini ve gerektiği anda yardım etmelerini sağlayabilmektir.
Ancak yalnız başınıza yaptığınız uçuşlarda T kodu kullanıyor olsanız dahi FlyTHY Fly Like a Professional Eğitim programı haricindeki bu uçuşunuz bir FlyTHY Instructor ının gözetiminde olmadığı için FlyTHY eğitim uçuşu sayılmaz.
Bu nedenle bu tür uçuşları sadece uçuş kodunuzu girerek rapor etmeniz tavsiye edilir. Bunun için de bu tür uçuşları schedule flight olarak sonuna T eklemeden rapor edin.
İyi uçuşlar
THY2
VIP Member

Name: Bülent AKBAY
PID: 2

Return to Training Lounge