Kule ıle konusmaları hep ingilizcemi yapacaz?

Help Center For New Turkish Virtual Pilots. Questions about connection, online flying, and training.

Kule ıle konusmaları hep ingilizcemi yapacaz?

Postby Tegmen » 18 May 2002, 01:33

?

TK425
Tahir ALGAN
Tegmen
Junior Member

Postby hakan737 » 18 May 2002, 09:21

Sevgili Tahir,

biz istesekde ismesekde malesef havacılık dili ingilizce.Dünyanınn neresinede olursak olalım bu herzaman karşımıza çıkacak. Yani Japonya'da bile olsak Brezilyada bile olsak bir tur gereksinme bu. Nedeni ise aynı yerde uçan yabancı pilotlarında bulunması ihtimalinin (international meydanlar) yuksek olması ve bir tek ortak dilin trafiğin anlaşılabilir şekilde takip edilmesi için gekli olmasıdır. Keza ortak lisna olduğu için tum manueller bile önce ingilizce sonra kendi dilimizde basılıyor :). Eğer ingilizce konuşmak sorun oluyorsa elbette Turkçe olarakda destek vereceğiz. Bunda şupheniz olmasın. Ama ben cidden simulator sayesinde ingilizcemi geliştirdim:))(gerçi hepsi uçmak ile ilgili cumleler ama olsunn:)))
Siz ingilizce yapmaya gayret edin olmadı turkçe devam edin , callsign'in sonundaki Tharfi veya FP'deki remarks'daki ingilizce ile ilgili bir kısa bilgi ATCO'nun anlamasına yardımcı olacaktır.

iyi uçuşlar

Hakan737güven

Hakan737Guven
hakan737
VIP Member

Name: hakan guven
City: istanbul
PID: 003
Vatsim ID: 811602

Postby Tegmen » 18 May 2002, 20:23

İnglizce cok az duzeyde bılıyorum ezberleyede bılırım terımlerı ama turkce koonusmakta hosuma gıtmezde degıl

TK425
Tahir ALGAN
Tegmen
Junior Member

Return to Training Lounge