ev kokpiti (made in turkey)

Building a home cockpit? Here's the place to gather and swap ideas, parts, plans and more!

ev kokpiti (made in turkey)

Postby orpan » 15 Aug 2002, 11:55

Merhaba degerli simulasyoncu arkadaslarım
Üzerinde calıstıgım ev kokpitimi bundan 1 ay once bitirdim resimlerini cekmeye fırsatım olmamıstı dun nihayet baskanı oldugum www.kşy.org sitesinin forum bölumunde resimler yayınlanmaya basladı... Eger begenipte sizde yapmaya karar verirseniz elinden gelen yardımı yaparım herkese iyi ucuslar...
Orpan YOLCU
KTHY VA Yon.Kurulu Baskanı
orpan
Newbie

Postby THY066 » 17 Aug 2002, 21:10

Orpan Bey ;

Tebrikler çok güzel olmuş

Kemal Tolu
TK66
Senior Captain
THY066
VIP Member

Name: Kemal Tolu
PID: 66

Postby hakan737 » 18 Aug 2002, 03:00

Orpancım , biraz moralini bozayım :)....ilk deneme için fena sayılmaz..darısı bir sonra yapacağın gerçek 737-400'ün başına :), şaka bir yana eline sağlık, belliki epeyce bir emek harcamışsın..umarım en kısa zamanda kafanda düşündüğün ama teknik ve maddi olanaksızlıklar yüzünden gerçekleştiremediğin tüm detaylari eklersin ve hayalindeki virtual cockpit'e sahip olursun (sonra bize seri üretimle satarsın :))) )
kolay gelsin, iyi uçuşlar :)

Hakan737Guven
hakan737
VIP Member

Name: hakan guven
City: istanbul
PID: 003
Vatsim ID: 811602

Postby uuzgan » 18 Aug 2002, 10:05

Gerçekten çok güzel olmuş. Elinize sağlık.
Özellikle çift monitör ile göstergeleri izleyebilmek güzel
Gece uçuş modu da hoş
Merak ettiğim pilot koltuğuna nereden girebildiğiniz. :-)

Saygılar.

Uğur Uzgan
TK080
uuzgan
Average User

Postby orpan » 19 Aug 2002, 17:58

sevgili Hakan ve tum arkadaslar merhaba
ulkemizdeki kit imkanlarla olabilecek kadarini yaptim elbetteki elimdeki planlarda cok baska seyler planlamistim ama uygulamaya gelince malesef cok seyden fedakarlik ettim keske maddi olanaklar sebeb olsaydi malzeme yok ara ara sor isimin buyuk bolumu boyle gecti kokpite nasil oturduguma gelince yer darligindan uzerinden geciyorum bu durum biraz askeri ucaklari andiriyorsada unutulmamasi gereken bu bir prototip elbetteki yenisi yapilacaktir ama bir daha asla tek basima yapmayacagim bir ekip kurmak sart...
Hakan Bey tanitimini sizlerden bekliyorum
iyi ucuslar
orpan
Newbie

Postby aybirtek » 20 Aug 2002, 00:19

Orpan bey selamlar,
Ben de resimleri buyuk bir zevkle inceledim.Gercekten buyuk bir emek ve bilgi birikimi sonucu guzel bir sey uretmissiniz.Sanirin son olarak sitemi hareketli bir platforma tasimak kalmis.Resimleri gordukten sonra bunu yapabileceginize eminim.Laf aramizda benimde hayalimde ayni sey var tabi piyangodan para cikip bir ucak satin almazsam.
Sizi tekrar kutlar Bodrum'dan sevgi ve selamlarimi iletirim

Ahmet Aybirtek
TK083
Captain
aybirtek
VIP Member

Postby Ahmet Bedir » 20 Aug 2002, 01:57

"Home Cockpit" meraklasına.

Geçen sene buna benzer bir B757 kokpit/sim ile İngilizler TRVACC semalarından geçmişti, sabahın köründe olsa bile bu arkadaşlara hizmet vermek zevkti, yararlıda bir amaçları vardı, şimdi sıra bu arkadaşlarda.

http://www.worldflight.ozflight.com.au/

Sanırım parçaları toplamak için Arizonadaki uçak mezarlığını bir seyehat düzenlememiz gerekiyor.

Edited by - Ahmet Bedir on 20/08/2002 01:06:35
Ahmet Bedir
Junior Member

Postby hakan737 » 22 Aug 2002, 00:10

arkadaşlar Orpan'in homebuilt simulator'üne bakıp Türkiye şartlarında neler yapılabileceğini gördükten sonra sınırlarınızı birazdaha zorlamak istiyorsanız bu adrese de bir göz atın http://www.ctv.es/USERS/matradi/cockpit.htm

Eminimki Türkiye'nin kıt malzeme şartlarında en kısa süede bitecek yada bulunabilecek bir parça, bir iş için aylarca uğraşmak gerekecek ama eninde sonunda bitiyor işte :) Orpan 1 Eylül'de Gökyüzü Haberci'de yerin hazır :)

Hakan737Guven
hakan737
VIP Member

Name: hakan guven
City: istanbul
PID: 003
Vatsim ID: 811602

Postby okan » 22 Aug 2002, 14:15

Orpan Bey selamlar,

Ben de su anda bir A320 homecockpit uzerinde calisiyorum, en azindan su asamada projelendirme asamasindayim. Sayet internet ortami biraz karistirilirsa aslinda epey ucuk home cockpit tasarimlari oldugu gorulebilir, ama sonucta hersey isin butcesine dayaniyor. Ilerledikce bende Fotolar post etmeyi hatta projeme ait bir web sitesi kurmayi dusunuyor ve butun calismalarimi bu islerle ilgilenen kisilerle paylasmayi istiyorum.

Isteyen aradaslar http://www.a320project.com/ adresinde linkler kismina bakabilir, burda cesitli model ucaklarin homecockpitlerine ait birsuru web sayfasi var.

Calismlarinizda bol basari ve sabir diliyorum. Sayet bilgi alisverisinde bulunmak isterseniz temas kuralim.

Selamlar Iyi ucuslar

Okan Sacli TK122
okan
Newbie

Postby metin » 03 Sep 2002, 00:28

merhaba,
aktif olarak yeni katıldım sayılır ama uzun süredir sizleri izliyorum, batıdakilerden farkınız yok tebrikler. ev yapımı cockpit ile uğraşıyorum. en son bir fiber ustası model üreten sanatçı buldum. projeyi anlattım yapabileceğini söyledi ancak pek algılayamadığından olsa, b 737 fiber gerçek boyutlara yakın shell için bir milyar tl gibi rakam söyledi ancak boyut ve resimleri görmedi, ilgilenen olur ise,birden fazla sipariş verebilir çok daha ucuza belki yaptırabiliriz.
bol şans.
metin okucu, mokucu1@ixir.com. Direkt e mail yollarsanız daha kolay olabilir.
metin
Newbie

Return to Home Cockpit Builders