10th SEPTEMBER "NEW SEASON" CHECKRIDES

Place to get informations about Turkish Virtual Checkrides.

Re: 10th SEPTEMBER "NEW SEASON" CHECKRIDES

Postby delimawi » 01 Oct 2011, 21:49

Erhan Bey, Selamlar olsun,

Cevabınız bana bir kaç sene önceki bir tartışmayı hatırlattı. :)
Tansiyonu yükseltmeye gerek olduğunu düşünmüyorum.
Fatih Bey ile konuyu zaten görüşmekteyiz.

Ancak takdir edersiniz ki, sistemimiz yayımlanmış olan bazı teknik kurallar tarafından otomatik olarak işletilmekte.
Uçuş saatleri, girilen yazılı sınavlar ve checkride sistemi bir bütün halinde işliyor.
Kullanıcıların yanlarında görülen rütbleri biz el ile manuel olarak ayarlamıyoruz.
Örneğin, yeterli uçuş saatini ve senioriteyi dolduracak kadar uçuşunuz logbook'ta biriktiğinde, sistem otomatik olarak yeni rütbenizi atıyor.

Bunun yanı sıra, ben şahsım adına, hele hele de eline lövye bile dokunmamış bir havacılık sevdalısı olarak, değil hayatını bu meslekten kazanan birini, bir başka havacılık sevdalısını test edip, herhangi bir sanal mertebeyi hak edip etmeyeceğine karar vermenin haddimiz olduğuna hiç inanmıyorum. FlyTHY.org Checkride'ları, giren arkadaşların çok iyi bildiği gibi, biraz heyecan, ortamın sosyalleşmesi, özellikle bilgi ve tecrübelerin bire bir aktarılması adına düzenlediğimiz etkinliklerden öte değildir. Ortama ve camiya saygısı yerinde olan, zamanında katılım göstermiş hepimizin bildiği temel sanal uçuş kurallarını yerine getiren tüm pilotlarımız checkride larda başarılı olmuşlardır.

Son olarak bu vesile ile Fatih Bey'e checkride esnasında bizlere göstermiş oldukları yardımlardan dolayı bir kez daha teşekkür eder,
bizleri kırmayarak bilgi ve tecrübelerini bundan sonraki checkridelarda, FO ve CPT adayı arkadaşlarımızla daha farklı bir titr ile paylaşacağının müjdesini de buradan vermek isterim.

Sevgiler, Saygılar,
FlyTHY IT Manager
delimawi
VIP Member

Name: İlker Değirmencioğlu
City: Istanbul
PID: 2445
Vatsim ID: 1011091

Re: 10th SEPTEMBER "NEW SEASON" CHECKRIDES

Postby artuncs » 01 Oct 2011, 22:17

Ilker bey sizede selamlar olsun :) biraz once yazmis oldugum yazi Sn Fatih Koz adina konusmak icin degil de biraz saskinlik birazda garibime gittigi icin yazilmis bir yazidir, aciklamanizi okudum tesekkur ederim.

Sevgiler
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Previous

Return to Checkride Lounge