3RD NEW YEAR CHECK-RIDES'10...

Place to get informations about Turkish Virtual Checkrides.

Re: 3RD NEW YEAR CHECK-RIDES'10...

Postby THY3512 » 15 Jan 2010, 17:32

Selamlar,

Bence biraz daha anlayışlı yaklaşmakta fayda var, unutmayalım ki bize canı gönülden o çok değerli vakitlerden çalarak eğitim veren Kaptanlarımızında real hayatta kendi işleri ve yerine getirmesi gereken sorumlulukları var. :)
Bu benim düşüncem..

Saygılarımla,
THY3512
Average User

Name: Onur YALIMAN
City: Sofia
PID: 3512
Vatsim ID: 1082283

Postby delimawi » 15 Jan 2010, 18:14

Sayın Şükrü Türkoğlu,

Değerli kaptanlarımıza teessüf etmeden önce, forum kurallarına uymaya özen gösterseniz, herkes için daha faydalı bir yaklaşım sergilemiş olursunuz.
FlyTHY IT Manager
delimawi
VIP Member

Name: İlker Değirmencioğlu
City: Istanbul
PID: 2445
Vatsim ID: 1011091

Postby Checkride Department » 15 Jan 2010, 21:42

Konuya açıklık getirelim....

Sınavı yapan ve düzenleyen insanların da bir özel hayatları olduğunu unutmayalım.

Normalde Departman olarak sonucları 1 hafta sonra yolluyoruz. Bu bir hafta zaman zarfında geçenlerin sertifikalarını hazırlıyoruz, ama bizim için en önemlisi geçemeyenlerin hangi konuda eksik olduğunu konuşarak belirlemeye çalışıyoruz. Bu yüzden briefingleri birebir yapıyoruz ve bu kadar zaman harcıyoruz. Geçeyemen pilotlarımıza da yolladığımız mailde eksiklerini söylüyoruz ve kendilerini nasıl geliştirebilecekleri konusunda öneriler veriyoruz. Checkride'ı geçen pilotlarımızı bekletmemek amacıyla bu sefer onların sertifikalarını ve rütbe yükseltme işlemini hemen uyguladık. Emin olun burada ki bütün insanlar karşılık beklemeksizin, sırf kendi emelleri uğruna, zaman harcayarak, tanımadıkları kişilere ders vermektedir. Ve bence önemlisi ve güzeli bu kişilerin gerçek pilotlar olmalarıdır. Böyle bir şansı başka bir yerde bulabilirseniz ne mutlu size.

Şükrü Bey, bu sizi tatmin edecek ise sizin sonucunuzu hemen yolluyorum. Başka sonucunu hemen öğrenmek isteyen pilotlarımız varsa da checkride@flythy.org adresine mail atabilirler.

Teesüfünüz için de ayrıca teşekkür ediyorum...

Saygılarımla,

Deniz İrez

Checkride Manager
Checkride Department

Postby tk4235 » 15 Jan 2010, 22:43

Ben de F/O checkride sertifikami almis bulunmaktayim. Havacilik konusunda profesyonel kariyer yapmak icin cabaladigim bu gunlerde bu basari benim icin cok guzel bir motivasyon oldu :) Bundan sonra da FlyThy'de artan bir ciddiyetle devam etmek amacindayim.

Bu organizasyonda gorev alan, emek veren tum kaptanlarima tesekkur ederim. Ayrica degerli bilgilerini benimle paylasan, ayni zamanda profesyonel bir pilot olan Berhan DONMEZ kaptanima ozellikle tesekkur etmek isterim. Umarim bir gun ben de onun gibi bu camiaya faydali olabilirm.

Saygilarimla
tk4235
Rookie

Name: Ahmet ISIK
PID: 4235

Postby Apollo » 15 Jan 2010, 23:57

Daha önce checkride akşamına ilişkin tespit ve şahsi görüşlerimi paylaşmıştım.

Checkride Departmanına Sayın İREZ'in şahsında tekrar teşekkür ederim.

Sayın Şükrü Türkoğlu, sizin şahsınız da da bir konuyu vurgulamak istiyorum,

Bu tip organizasyonlarda bazı kademelerde yer alıp isminin altına bazı antetler eklenen ve sizler için hizmet üreten kişiler tüm bu detaylı faaliyetleri kendi özel hayatlarından çalarak yürütürler.

Bu gerçek hayatta zaten bir kariyer sahibi ya da toplumda geçerli bir birey olan bu kişiler bunu da neden yaparlar?

Forum sayfalarında onlara "Hocam" "Abi" "Sayın" vb denmesi için mi? Hürmet görmek için mi?

HAYIR...
Bunca fedakarlığı hobilerini paylaştıkları diğer dostlarına (!) fayda sağlamak ortak payda da buluşulmasını kolaylaştırmak var olan organizasyonu canlı kanlı tutmak ve devamlılığını sağlamak için yaparlar. Az da olsa keyif alırlarsa o da kendilerinin yanına kalır.

O nedenle tüm arkadaşlarıma şunu söylemek isterim;

FlyTHY hepimizin biz olmadan o olmaz o olmadan biz bu kadar donanımlı bir şekilde uçamayız. Kötülerken ve yererken aslında kendi çatımızın kiremitlerini kırdığımıı unutmayalım.

Hiç bir bedel (eğitimli birer pilot olarak "THY" çağrı adı ile uçmak dışında) aranmaksızın önümüze serilen imkanları nankörce değil sevgi ile kullanalım ve bunların oluşmasına olanak sağlayanlara bazı kademelerde yer alarak destek olamıyorsak en azından onların şevkini de kırmayalım. bu bile yeter.

Hoşgörü her zaman kazanır Bencillikle varılacak tek meydan vardır yalnızlık....
Saygılarımla
Turkish vACC Enroute Controller (C1)
Whatever the weather,WE MUST MOVE TOGETHER
Apollo
Legend

Name: Erdal ELMACI
City: Ankara
PID: 3195
Vatsim ID: 1059183

Postby THY3601 » 16 Jan 2010, 09:34

delimawi wrote:Sayın Şükrü Türkoğlu,

Değerli kaptanlarımıza teessüf etmeden önce, forum kurallarına uymaya özen gösterseniz, herkes için daha faydalı bir yaklaşım sergilemiş olursunuz.

Değerli arkadaşım, forum kurallarını ikazınızdan sonra bir kere daha okudum.Öncelikle herhangi bir art niyetim olmadığını bilmenizi isterim.Fakat bununla birlikte sizin ve mesajımdan sonra bana cevaben tepkisel içerikli mesaj yazan arkadaşlarımın insanların duygu ve düşüncelerine biraz daha saygılı olmasının buradaki dostluk ve muhabbeti pekiştireceğini düşünüyorum.Sonuçta gönül umduğuna küser değil mi:)
Ayrıca sitem içeren mesajı attığım tarihe de lütfen dikkat edelim.Kontrol uçuşundan 5 gün sonra attım.Süreci tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim.Kimse sizin FlyThy yetkilisi arkadaşlarımızın FlyThy için sarfettiği emek, uğraşı ve gayretlerini inkar etmiyor, fakat siz de bu işi gönüllü yaptığınızı unutmayınız lütfen, yetki beraberinde sorumluluğu da getirir.
THY3601
Newbie

Name: Şükrü Türkoğlu
PID: 3601

Postby THY3601 » 16 Jan 2010, 09:48

Checkride Department wrote:Konuya açıklık getirelim....

Şükrü Bey, bu sizi tatmin edecek ise sizin sonucunuzu hemen yolluyorum. Başka sonucunu hemen öğrenmek isteyen pilotlarımız varsa da checkride@flythy.org adresine mail atabilirler.

Teesüfünüz için de ayrıca teşekkür ediyorum...

Saygılarımla,

Deniz İrez

Checkride Manager

Sayın Deniz Bey neden eleştiriye bu kadar kapalısınız?Neden ilk eleştiride bütün forum yetkilisi arkadaşlar sarfettikleri emeği başımıza kakıyor?Arkadaşlar burada herkes kendi isteğiyle var, kimse kimseden zorla bu ortama zaman ayırmasını istemiyor.Ben tabiki burada tecrübeli ve bu tecrübelerini diğer havacılık sevdalısı insanlara aktarmaktan zevk alan kıymetli arkdaşlarımızı takdir ve hayranlıkla takip ediyorum.Örneğin checkride akşamı sevgili Oytun kaptanımızla biz gece 02:30 civarına kadar brifinge tüm arkadaşlarla devam ettik ve kendisinden çok çok önemli bilgiler öğrendik,bunu kendisiyle de paylaştık.Ayrıca çok da güzel bir sohbet ortamı oluştuğunu da burdan söylemek isterim.Kendisini aşmış,egolarını yenmiş, mükemmel bir kaptan.Benim tepkimi görüyorumki siz hala anlayamamışsız.Neyse çok uzatmadan bu meseleyi artık kapatalım ve önümüzdeki güzel paylaşımlara bakalım.
Teşekkür ederim.
İstikbal,Göklerdedir.
M.Kemal ATATÜRK
Image
THY3601
Newbie

Postby THY133 » 16 Jan 2010, 16:09

Bence de...

Eleştiriye kapalı değiliz, her türlü eleştiriye açığız. Ama cümleleri yazarken 2 kere, post ederken 4 kere kontrol etmek gerekir bence. Sizin ki bir eleştiri yazısından çok teesüf yazısına benzemiş gibime geldi. Anlaşıldığı üzere sadece ben yanlış anlamamışım sizi. Bu durumda iğneyi biraz da kendimize batırmakta fayda var.

Amacınız gerçekten eleştirmekse, her zaman başımızın üstünde yeriniz var. Ayrıca, Oytun kaptanımız gibi diğer kaptanlarımız da öyledir. Dediğim gibi burada herkes gönüllüce birşey paylaşmak için geliyor. Elimizden geleni yapıyoruz buna şüpheniz olmasın.

Saygılarımla,
Deniz IREZ
ATPL-A (B737-A330)
THY133
VIP Member

Name: Deniz İrez
PID: 133

Postby THY3601 » 16 Jan 2010, 16:25

Jr.Pilot wrote:Bence de...

Eleştiriye kapalı değiliz, her türlü eleştiriye açığız. Ama cümleleri yazarken 2 kere, post ederken 4 kere kontrol etmek gerekir bence. Sizin ki bir eleştiri yazısından çok teesüf yazısına benzemiş gibime geldi. Anlaşıldığı üzere sadece ben yanlış anlamamışım sizi. Bu durumda iğneyi biraz da kendimize batırmakta fayda var.

Amacınız gerçekten eleştirmekse, her zaman başımızın üstünde yeriniz var. Ayrıca, Oytun kaptanımız gibi diğer kaptanlarımız da öyledir. Dediğim gibi burada herkes gönüllüce birşey paylaşmak için geliyor. Elimizden geleni yapıyoruz buna şüpheniz olmasın.

Amacım sadece eleştirmek değil Deniz Bey.Sistemimizi hep birlikte daha üst seviyeye taşımaktır.Sadece eleştirip hiç bir şeye bulaşmayan bir üye olmak istemiyorum.Ama bundan sonraki eleştirilerimi direkt olarak sizinle, güzel hususları da forumda tüm arkadaşalarımla paylaşıcam.

Saygılarımla,
İstikbal,Göklerdedir.
M.Kemal ATATÜRK
Image
THY3601
Newbie

Postby THY133 » 16 Jan 2010, 16:42

Çok memnun olurum... Herşeyi forumda paylaşabilirsiniz.

Sadece sorun değil, herhangi bir sorunuz olursa da seve seve yardımcı olurum...
Deniz IREZ
ATPL-A (B737-A330)
THY133
VIP Member

Name: Deniz İrez
PID: 133

Postby THY066 » 16 Jan 2010, 19:13

Sayın Deniz Bey neden eleştiriye bu kadar kapalısınız?Neden ilk eleştiride bütün forum yetkilisi arkadaşlar sarfettikleri emeği başımıza kakıyor?Arkadaşlar burada herkes kendi isteğiyle var, kimse kimseden zorla bu ortama zaman ayırmasını istemiyor.

Sayin Turkoglu,

Anlamsiz seyler yazmissiniz. FlyTHY Forumunun iki yetkilisi var. En yetkili kisi Forum moderatoru Selcuk Poyraz dir ve ben Kemal Tolu da 2. derecede yetkiliyim. Simdiye kadar ikimizde bu konuya mudahale etmedik.

Ne zamandir FlyTHY uyesisiniz bilmiyorum. Forumu takip edenler bilirler ben zaman zaman FlyTHY hepimizin hep beraber daha iyiye gitmek icin bizi elestirin arkadaslar diye yazarim. Fakat sanirim eksik yaziyormusum ve sayenizde duzeltme geregi goruyorum. Duzeltmem asagidaki gibi olacaktir.

Sevgili Arkadaslar, FlyTHY hepimizin hep beraber daha iyiye gitmek icin makul ve mantikli elestirileriniz varsa bizlerden esirgemeyiniz.

Ote yandan FlyTHY Yonetim Ekibi olarak gonullu olarak harcadigimiz zamandan dolayi insanlarin basina kalkmayacak kadar akil bilgi ve gorgu sahibi insanlariz. Bunuda not ediniz.
Image
THY066
VIP Member

Name: Kemal Tolu
PID: 66

Postby THY3601 » 16 Jan 2010, 23:29

Sayın TOLU,
Biz tam herkes birbirini anladı diyorduk ki siz konuya müdahil oldunuz.Merak etmeyin ben sizi ve burada tanıştığım arkadaşlarımı çok seviyorum.Ortada çok büyük bir iletişimsizlik olduğunu gördüğüm için bu konuda artık mesaj yazmıyorum.Umarım herkes gönül verdiği konuda üzerine düşeni en iyi şekilde yapmaya devam eder.
Teşekkür ederim
İstikbal,Göklerdedir.
M.Kemal ATATÜRK
Image
THY3601
Newbie

Postby THY3615 » 17 Jan 2010, 10:24

Şükrü Bey;

Bir FlyTHY Officer olarak burada gördüğüm sizin bir miktar aceleci davranmanız ve hoşgörü sınırlarını zorlamanız söz konusu. 3-5 günlük sertifika gecikmesi bir teessüf bildirmeyi gerektirmezdi diye düşünüyorum. Sonuçta, yazılı sınavlardan 80 not almış ve bunu takibeden sınavlar sırasında da ne yapıp yapmadığını, ne not alabileceğini, uçuş safhasında neler yapıp yapmadığını, Hocalarımızdan, Kaptanlarımızdan neler öğrenebildiğini bilecek bir kişi olduğunuzu düşünürsek, sertifika gelmeden önce zaten bir ilerlemeyi hak edip etmeyeceğinizi de kolaylıkla tahmin edebildiğinizi varsayabiliriz. Kaldı ki; çok kısa bir zaman içerisinde, sertifikalar gönderilememiş olsa bile ana sayfamızda "Your informations" bölümünde rütbenizi oradan da kolaylıkla görebilecek, rahatlayacaktınız.

Yukarıda da vurgulandığı gibi, düşüncelerin açıklanmasına kimsenin karşı çıktığı yoktur ancak bunlar; makul, mantıklı bir çerçevede olmalı ve bu işi hiçbir çıkar beklemeksizin özel yaşamlarından zaman ayırarak en güzel şekilde yürüten ve FlyTHY'yi her geçen gün daha ileriye taşımaya çabalayan değerli Hocalarımızın, Kaptanlarımızın çabalarını hiçe sayacak şekilde olmamalıdır.

Sonuç olarak; yukarıda açıklamaları bulunan değerli Kaptanlarımıza harfiyen katıldığımı belirtir, FlyTHY toplumunun bir bireyi olabilme ayrıcalığının farkındalığı ile uçuşlarınızın tadını çıkarabilmenizi dilerim.
THY3615
Average User

Name: K.Gürsel HAZAR
City: Ankara
PID: 3615
Vatsim ID: 1090129

Previous

Return to Checkride Lounge