FlyTHY de FS X ile uculamıyor mu?

Questions, comments; documents about Boeing related products (PMDG and others) ...

FlyTHY de FS X ile uculamıyor mu?

Postby tolgayegul » 09 Feb 2008, 20:39

Herkese merhaba. Çok yeniyim. İlk sınavımdan 60 alıp kalınca, ders çalışmakla geçiyor günlerim.
Sorum şu: Ben Fs X kullanıyorum. ama kullanılması gereken programlar genellikle FS in eski versiyonlarını istiyor. Bu X ile mümkün değil mi?
Bir de flight number her uçuşta ayrı mı veriliyor? Hiç uçamadığım için bilemiyorum. Merak ettiğim çok şey var. Örneğin benim bilgisayarıma indirip kullandığım paint li uçak ben onlineken diğer kullanıcılar tarafından görünebiliyor mu yoksa onlar uçağı standart halinde mi görüyorlar? Yazdığım yer yanlış ise özür dilerim bu ilk mesajımdı. Herkese sevgiler saygılar.

Student Pilot Tolga YEGÜL PID:2945
tolgayegul
Newbie

Postby THY1125 » 10 Feb 2008, 02:05

FSX ile Flight Recorder programını kullanabilirsiniz.FSX gereken programlar derken hangi programlardan bahsediyorsunuz acaba ? Çoğu programın FSX versiyonu çıkarıldı.
Flight number Charter uçuşları hariç her uçuşta ayrı verilir,charter callsign ınız fixdir.
Sizin paintiniz diğer kullanıcılar tarafından görülmez.
Hoşgeldiniz,forumları okursanız pek çok yararlı bilgiye ulaşabilirsiniz ;).

------------------------
Buğra Oğuzülgen - FlyTHY Boeing Fleet Chief - PID 1125
VirtualPlanePictures.net Ex-Administrator
ImageImage
THY1125
Senior Member

Name: Buğra Oğuzülgen
PID: 1125

Postby THY034 » 10 Feb 2008, 13:19

Aramiza hosgeldiniz :)

Biraz off topic olacak ama acaba GSL 124 ?????

Sevgiler , saygilar ...

Arin Alagun
PID034
THY034
Newbie

Postby tolgayegul » 12 Feb 2008, 17:10

quote:
Originally posted by arinalagun

Aramiza hosgeldiniz :)

Biraz off topic olacak ama acaba GSL 124 ?????

Sevgiler , saygilar ...

Arin Alagun
PID034

AAA Arın,
Naber devre arkadaşım? Piyanist pilot mu oldun? :D Çok sevindim seni burda gördüğüme. Çok istiyorum online uçmayı ama çok eksiğim var daha.
Forumumuzda özel mesaj yok anladığım kadarıyla, zaten yanlış yere yazdım soruyu admin kesin atar beni şimdi :o)

Buğra Bey,
Bahsettiğim programlar arasında örneğin Squawkbox var ki, indirdim ama FSX de çalışmadı. Ama belki FSX versiyonu vardır ben forumda bulamamış da olabilirim. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Sevgilerle.

Student Pilot Tolga YEGÜL PID:2945
tolgayegul
Newbie

Postby THY034 » 12 Feb 2008, 18:03

Piyanistler bir yastan sonra catliyorlar sevgili kardesim pilotta oluyor astronot ta oluyorlar :))))

Paintler ile ilgili kucuk bir saptama eklemek lazim . Squawkbox un CSL database inde bilinen cogu havayolunun standart liveryleri var zaten . (TK nin lalesiz olani da mevcut ) Squawkbox ile online olurken Connect sayfasinda aircraft menusunden bunlardan bir tanesi secilirse diger online pilotlar o livery ile gorurler .

Callsign ile ilgili kisaca sunuda soylemek lazim . Elbette tarifeli bir sefer ucarken tarifede yeralan sefer sayisini kullaniyoruz . Bunun disinda Charter ucacaksak PID mize 5000 ilave edilerek elde edilen sefer sayisini kullaniyoruz (ki zaten FR otomatik olarak bunu veriyor ).

Ornek : PID034 ... Charter icin 034+5000= THY5034
PID2945... Charter icin 2945+5000= THY7945

Cargo seferleri icinde benzeri bir ekleme yapiliyordu ancak artan pilot sayisi hesabi etkiledi sanirim . Bir cargo seferi yapila durum gorule ... :)

Seni aramizda gordugume kisisel olarak cok sevindim . Her turlu soru ve iletisim icin gereken bilgileri PM ile yolladim .

Sevgi ve saygilarimla..

Arin Alagun
PID034
THY034
Newbie

Return to Boeing Fleet