Gecmis Olsun

Got a new joke? Went a new club? A concert or your review about a movie? Write it here ...

Gecmis Olsun

Postby Altinay » 11 May 2005, 22:59

Arkadaslar buradan tum Fenerbahceli arkadaslara gecmis olsun dileklerimi yolluyorum.

Galatasaray'a 100. yılında da bu yakısırdı zaten[8D]. Galatasaraylı arkadasları da tebrik ediyorum.

Insallah bu sene yine sampiyonuz...

En buyuk Galatasaray ... [;)]

TK828
Altinay
Average User

Postby hasankiyak » 12 May 2005, 01:23

Arkadaslar merhaba;

:D gecmis olsun tüm Fenerlilere,bu ilk kupa, bu senenin ama; to be continiue :D

En Büyük GALATASARAY [;)]

Hasan KIYAK
TK859
hasankiyak
Newbie

Postby BurakKaratoprakli » 12 May 2005, 16:45

CIM BOM BOM

REEE RAAA GALATASARAY GALATASARAY CIM BOM BOM
BurakKaratoprakli
Junior Member

Postby THY133 » 12 May 2005, 17:27

Allah allah Futbol Macı mı Izledim Basket mi Anlamadım :D ...

------Biz daha iyisiin yapana dek en iyisi bu ------------- UltrAslan

Istikbal
Göklerdedir ...!
M.K Atatürk
THY133
VIP Member

Name: Deniz İrez
PID: 133

Postby THY4743 » 13 May 2005, 00:41

Allahtan Fener dostu Cem Papila varda maç kazanıyorlar :)

TK57/Targan UNUTMAZ
tago...
THY4743
Senior Member

Name: Targan UNUTMAZ
City: Istanbul
PID: 4743
Vatsim ID: 1130878

Postby CnC » 13 May 2005, 10:33

Tebrikler Galatasaray'a

quote:Galatasaray'a 100. yılında da bu yakısırdı zaten
Aslinda 100.yila neyin yakisacagi cok iyi biliniyor..[}:)] Bekleyelim gorelim..
quote: Allah allah Futbol Macı mı Izledim Basket mi Anlamadım
Bu futbol maciydi. Macin geneli GS yarisahasinda dar alanda oynandigi icin sanirim, basketbol sahasiyla karistirdiniz. Ya da asiri bunalimdan surmenaj durumlari da buna sebep olabilir.[}:)]
quote:Allahtan Fener dostu Cem Papila varda maç kazanıyorlar :)
Duyan da Cem Papila ile hic mac kaybetmedik sanir..El insaf..

Bence Feneri pek kizdirmayin, mazallah 100.yil icin aldiginiz sari balon/mesaleleri almaktan vazgecer, hepten zarar edersiniz.

Yine de en buyuk FENER insallah SAMPIYON FENER!!

Cüneyt Damar
TK1193
CnC
Junior Member

Postby THY133 » 14 May 2005, 00:22

quote:Originally posted by CnC

Tebrikler Galatasaray'a

quote:Galatasaray'a 100. yılında da bu yakısırdı zaten
Aslinda 100.yila neyin yakisacagi cok iyi biliniyor..[}:)] Bekleyelim gorelim..
quote: Allah allah Futbol Macı mı Izledim Basket mi Anlamadım
Bu futbol maciydi. Macin geneli GS yarisahasinda dar alanda oynandigi icin sanirim, basketbol sahasiyla karistirdiniz. Ya da asiri bunalimdan surmenaj durumlari da buna sebep olabilir.[}:)]
quote:Allahtan Fener dostu Cem Papila varda maç kazanıyorlar :)
Duyan da Cem Papila ile hic mac kaybetmedik sanir..El insaf..

Bence Feneri pek kizdirmayin, mazallah 100.yil icin aldiginiz sari balon/mesaleleri almaktan vazgecer, hepten zarar edersiniz.

Yine de en buyuk FENER insallah SAMPIYON FENER!!

Cüneyt Damar
TK1193

Hala mı konusuyorsunuz ...

Sadece 5 - 1 Final macı sonucu Kadıkoye kadar susmanızı rica eder saygılar sunarım ...

Istikbal
Göklerdedir ...!
M.K Atatürk
THY133
VIP Member

Postby CnC » 15 May 2005, 23:42

?imdi ne old.... pardon..susacaktık..
sssshhhhhh...
[}:)]
(sevgiler ve saygılar)

Cüneyt Damar
TK1193
CnC
Junior Member

Postby THY133 » 17 May 2005, 14:52

aynen ole fenerbahce icin saygı durusu lutfen sessizlik ...

Istikbal
Göklerdedir ...!
M.K Atatürk
THY133
VIP Member

Postby Altinay » 17 May 2005, 16:02

Fenerli arkadaslar,

Kadıkoydeki mactan sonra goruselim isterseniz [;)]

TK828
Altinay
Average User

Postby THY455 » 23 May 2005, 13:05

"SAKAL ve KOL...

Hagi'nin Galatasaray'in basina gectiginde ilk aciklamasi soyle olmustu: "Onbir kisi ofans, onbir kisi defans yapacagiz. Fazla pas yapmaktan korkmayin cunku top yorulmaz. Mac boyu iletisiminizi koparmayin ve yardimlasarak oynayin."
G.Saray'in olmak veya olmamak maciydi. Kazanmaktan baska yol yoktu. Cunku Sampiyonlar Ligi'ne katilma sansi zora girmisti. Kadikoy'un cehennem gibi atmosferinde en onemli faktor sinirlere hakim olmakti. Derbi iki hocanin taktik duellosuyla basladi. Serkan, Ribery'yi kacirmamak icin bekciydi. G.Saray top rakipteyken onde basiyor, alan daraltiyordu. Topu kazandiginda sahayi genislemesine kullaniyordu. Ancak Ergun ve Conceicao ayaga pas organizasyonunu yonetirken cok hata yapiyordu.
Aurelio topu kullanacak bos alan bulamadigi icin Alex ve Nobre istedigi toplari alamiyordu. Ribery-Necati ikilisi sahanın her yerine basiyor, capraz kosularla Fener savunmasinin dengesini bozuyordu. Bu ikili enerjilerini sinirsiz kullaniyor ve savunmaya yardima kosuyorlardi. Bu iki oyuncunun cabukluguna Hakan Sukur yetismekte gec kaliyordu.
Song-Tomas ikilisi ile Onder-Luciano ikilisi ileri cikmiyordu. G.Saray takim halinde hareket ediyor, F.Bahce'nin hizli hucumlarini kesmek icin bloklar arasini akilli kapatiyordu. Sakin ve telassiz oynayan G.Saray topun ve oyunun patronuydu. Ribery ve Ergun'un golluk vuruslarinda Rustu basariliydi. İkinci yarinin ilk 15 dakikasinda gol icin bastiran G.Saraydi. 61. dakikada Ayhan soldan mukemmel ortaladi, Necati bombos durumda topa kafasi yerine omzuyla vurunca golu kacirdi. 4 dakika sonra yoktan pozisyonu Nobre gol olarak yaratti. Necati'den daha zor durumdayken Selcuk'un ortasinda Nobre mermi gibi kafa vurusuyla koseye birakti. Hagi maci okuyamiyordu. Ergun ve Conceicao oyundan dusmuş, Necati de yorulmustu ama Hagi degisiklikte nedense gec kaldi. Ribery'nin cikarilisi da hataydı.
G.Saray kupada farkli skorla kazanirken tarihe gecen bir zafer elde etmisti ama bu F.Bahce'nin sakalini kesmekti. F.Bahce ligde kazanarak G.Saray'in kolunu kesti ve Sampiyonlar Ligi'ne gitmesini engelledi. sampiyon F.Bahce'yi kutluyorum."
Levent Tuzemen
Sabah gazetesi 23.05.2005
Size yukarida Galatasarayli bir yazarin yazini paste ettim..
Osmanli sadrazamlarindan Sokullu Mehmet Pasanin unlu sozunu yazisina baslik yapmis.. sozun devami da bilindigi gibi kesilen kol yerine gelmez ancak kesilen sakal eskisinden daha gur cikardir.
Tum GS li arkadaslara Fuar kupasinda basarilar diler saygilarimi sunarim....

TK 455
Serdar Demiray
THY455
Average User

Name: Serdar DEMIRAY
City: Istanbul
PID: 455
Vatsim ID: 842820

Postby THY133 » 28 May 2005, 17:31

quote:Originally posted by angelfire

"SAKAL ve KOL...

Hagi'nin Galatasaray'in basina gectiginde ilk aciklamasi soyle olmustu: "Onbir kisi ofans, onbir kisi defans yapacagiz. Fazla pas yapmaktan korkmayin cunku top yorulmaz. Mac boyu iletisiminizi koparmayin ve yardimlasarak oynayin."
G.Saray'in olmak veya olmamak maciydi. Kazanmaktan baska yol yoktu. Cunku Sampiyonlar Ligi'ne katilma sansi zora girmisti. Kadikoy'un cehennem gibi atmosferinde en onemli faktor sinirlere hakim olmakti. Derbi iki hocanin taktik duellosuyla basladi. Serkan, Ribery'yi kacirmamak icin bekciydi. G.Saray top rakipteyken onde basiyor, alan daraltiyordu. Topu kazandiginda sahayi genislemesine kullaniyordu. Ancak Ergun ve Conceicao ayaga pas organizasyonunu yonetirken cok hata yapiyordu.
Aurelio topu kullanacak bos alan bulamadigi icin Alex ve Nobre istedigi toplari alamiyordu. Ribery-Necati ikilisi sahanın her yerine basiyor, capraz kosularla Fener savunmasinin dengesini bozuyordu. Bu ikili enerjilerini sinirsiz kullaniyor ve savunmaya yardima kosuyorlardi. Bu iki oyuncunun cabukluguna Hakan Sukur yetismekte gec kaliyordu.
Song-Tomas ikilisi ile Onder-Luciano ikilisi ileri cikmiyordu. G.Saray takim halinde hareket ediyor, F.Bahce'nin hizli hucumlarini kesmek icin bloklar arasini akilli kapatiyordu. Sakin ve telassiz oynayan G.Saray topun ve oyunun patronuydu. Ribery ve Ergun'un golluk vuruslarinda Rustu basariliydi. İkinci yarinin ilk 15 dakikasinda gol icin bastiran G.Saraydi. 61. dakikada Ayhan soldan mukemmel ortaladi, Necati bombos durumda topa kafasi yerine omzuyla vurunca golu kacirdi. 4 dakika sonra yoktan pozisyonu Nobre gol olarak yaratti. Necati'den daha zor durumdayken Selcuk'un ortasinda Nobre mermi gibi kafa vurusuyla koseye birakti. Hagi maci okuyamiyordu. Ergun ve Conceicao oyundan dusmuş, Necati de yorulmustu ama Hagi degisiklikte nedense gec kaldi. Ribery'nin cikarilisi da hataydı.
G.Saray kupada farkli skorla kazanirken tarihe gecen bir zafer elde etmisti ama bu F.Bahce'nin sakalini kesmekti. F.Bahce ligde kazanarak G.Saray'in kolunu kesti ve Sampiyonlar Ligi'ne gitmesini engelledi. sampiyon F.Bahce'yi kutluyorum."
Levent Tuzemen
Sabah gazetesi 23.05.2005
Size yukarida Galatasarayli bir yazarin yazini paste ettim..
Osmanli sadrazamlarindan Sokullu Mehmet Pasanin unlu sozunu yazisina baslik yapmis.. sozun devami da bilindigi gibi kesilen kol yerine gelmez ancak kesilen sakal eskisinden daha gur cikardir.
Tum GS li arkadaslara Fuar kupasinda basarilar diler saygilarimi sunarim....

TK 455
Serdar Demiray

Tek uzuldugum olay da budur Fenerbahçe Galatasarayın kolunu kesmekle kalmadı Turkiyenin de kolunu kesti. Çunku kaybeden Turkiye oldu Fenerbahce Avrupa Basarısı ortada dua ediklecek tek sey Galatasarayın UEFA da Turkiye kazandırdıgı puanları yiyen bitiren Fenerbahce , Besiktas ve Trabzonsporu takımların tekrar bu puanları Turkiye ye getirmesidir. Gordugumuz gibi Fenerbahce lider olmasına ragmen son anda UEFA dan gelen haberlerle on eleme oynamadan Sampiyonlar Ligine katılma hakkını elde etti .

EY BUYUK CAMIALAR SIZ SORUYORUM !

Bu bir basarı mıdır rezalet midir ...?

Takdiri sizlere bırakıyorum ...

Istikbal
Göklerdedir ...!
M.K Atatürk
THY133
VIP Member

Postby mavi » 30 May 2005, 08:40

100. Yıl hatırası budur işte...bir asır sonra ki kutlamalarda belki sampiyon olursunuz ama biz göremeyiz o başka:D

Sevgiler.....

Serhan Önür
TK396
mavi
Average User

Postby CnC » 30 May 2005, 10:46

Selamlar
Topic te cuk diye oturmus duruma yani.. Cimbom lu arkadaslarimizin gelecek ongoruleri mukemmel.. Tavsiyem, futbolu Fenere birakin, hemen bir Think Tank kurun.. [8D]
Gecmisler olsun..[}:)]

Cüneyt Damar
TK1193
CnC
Junior Member

Postby hakan737 » 30 May 2005, 14:42

eski fanatik bir Galatasaraylı olarak öncelikle Fenerbahçeli arkadaşlarımı tebrik ediyorum. İyi olan kazandı demekten başka birşey yok. Yalnız Fenerbahçeyi tebrik ederken hayran olmamakta mümkün değil. Bunca yıllık bir Galatasaraylı olarak UEFA kupasını aldıktan sonra futbola eskisi kadar ilgi duymasamda yinede klüpleri arada sırada takip edebiliyorum. FEnerbahçe'de bana en ilginç gelen şey iç huzurun Galatasaray'dan katbekat kötü olmasına rağmen motivasyonlarını nasıl korudukları. üst üste berabere kalsa yada bir derby maçını kaybetse istifaların havada uçuştuğu bir ortamda inanılmaz bir şekilde tempoları düşmüyor. Fakat şurası bir gerçekki Fenerbahçeyi bu sene sırtlayan ortalama 4-5 oyuncu varsa bunların içinde Türk oyuncu sayısı 1-2'yi geçmiyor.Fenerbahçenin bu sene en büyük şansı Alex başta olmak üzere tüm yabancılardan %100 performans almaları. Ayrıca başka Yıldırım'da sabrı için ayrı bir alkış'ı hakediyor. ?ampiyonluk bir yarış ve keyifli geçen bu sezonda az hata yapan ipi göğüsledi. Ayrıca Fenerbahçe'nin iyi top oynadığı maç yüzdeside oldukça fazla. Son yılların en iyi (geçen seneyi saymıyorum zira rakibi yoktu) sezonunu geçirdiler. Umarım aynı motivasyonu "bu sefer" şampiyonlar liginde gösterirler, zira nedense her avrupaya çıkışları hüsranla sonra bitiyor. Tecrübesizlik vs gibi sebepleride artık Türkiye takımları için sebep göstermek çok ayıp, o günler çooktan geride kaldı. Umarım akıllarını başlarına alır ve adam gibi top oynarlar. GEçen seneki ?ampiyonar ligi maçlarına galatasaray tarafraı olmama rağmen bana bile saç-baş yoldurmuşları.

Gelelim Galatasaray'a. Açıkçsı bu sezon bizim için ne ekersen onu biçersin şeklinde geçti. Hakan ?ükür'ü çok sevmezdim ama olgunlaşmış bir futbolcu olarak bu seneyi kurtardı demek lazım. Aptal aptal vaatlerde bulunan iki taa adam gibi futbolcuyu alacak parayı denkleştiremeyen bir klüpten ancak bu sonuç alınabilirdi, onu aldık. 2001 senesinden beri takımdaki düşüşü önleyebilecek bir çalışma yapılmadı, takımın dağılması önlenemedi, kontrol elden gitti, istikrasızlık başladı-ki inşallah bu sene biter. Ben bu halimizden tamamen klübü suçlu buluyorum, çünkü senelerdir bir tek galatasaray oyuncusuna para verememekle anılır oldu, siz hiç beşiktaş yada fenerbahçe'den böyle birşey duydunuzmu? ben duymadım ama bizde hep gündemde bu oldu halada oluyor. FEnerbahçe muhteşem bir stad yaptı, helal olsun, sezonun bitimine iki hafta var adamlar şampiyonuklarını ilan etti edecekler, tribunleri yıkıp yenisini yapmak için paçaları sıvamışlar, bizmkiler hala Ali Sami YEn'imi yenilesek yeni bir satdmı yapsak derdindeler. Bukadar zaman insanları Sami Yen'in olduğu yere stad yapacağız diye oyaladılar, bu bir ticari kuruluş aynı zamanda yatırımcısı var, finansörleri var, projeler bitti , kredi alındı derken hooop seyrantepe ye yeni stad yapcağız!!!! Yani biz önce içimizdeki problemleir bitirmeliyiz. BEşiktaş bile İnönü stadyumunu adam etti!.
bu sene şampiyonluğu kaybettik ama bunun "100.yıl stresi" gibi salakça bir nedeni yok, yukarıdaki nedenleri var, sen futbolcunu memnun etmezsen, yatırımını 100.yıl için yapmazsan klübü yabancı furbolcu deneme makinası haline getirmezsen en önemlisi kıtıpiyoz maçları kaybetmezsen şampiyon olursun. Bu sene Fenrbahçe iki tane hayati hata yaptı ikisinide değerlendiremedik, demekki biz haketmedik. Son haftalarda bile iş FEnerbahçe maçına kalsaydı, fenerbahçeyi kendi evinde yenseydik bile son maçını fenerbahçe kaybedermiydi? o birkere olur ve bunca yıl sonra bile o Eskişehir maçından hala huzursuzum!(eskişehir maçıydı değilmi-5-0'mı 7-0mı den biten )

Olan oldu biten bitti, şampiyona hayırlı olsun diyeceğiz, kısmet önümüzdeki sezona ama benim aklıma başka şeyler takılıyor;
Bu kadar parayı bu klüpler nasıl buluyor? bu adamlar bu paraları ceplerinden verirken vergi ne kadar veriyorlar. DAum'a yıllık 2.5milyon euro teklif ediyorlar ama bu hakiaten klüp muhasebesine bu şekildemi giriyor? neden futbolcular beni kadar vergi vermiyor? çünkü gazetede yazdığı değil , efterde yazan rakam üzerindensadece %15 stopaj ödüyorlar!!!futbol ticaretindeki bu vergi kaçaklarına neden kimse müdahale etmiyor??? sadece 4 büyüklerden birinin maç haklarından 4 yılda 250milyon dolar gelir elde ettiğini biliyormusunuz? bunun vergisi yokmudur?

Hakan737Guven
hakan737
VIP Member

Name: hakan guven
City: istanbul
PID: 003
Vatsim ID: 811602

Next

Return to Touch & Go