Heli Div welcomes Cpt. Arda YILMAZ

Heli Division is a website/FDR dedicated to helicopter flight simulation, ran by fans. Our goal is to provide great content for those that are both new and veterans in the helicopter flight simulation community.

Heli Div welcomes Cpt. Arda YILMAZ

Postby THY3716 » 08 Aug 2018, 20:04

Arda Yılmaz kaptanım, helicopter division'a hoşgeldiniz. LTBA, LTBH, LTFE, LTAC, LTCG ve LTCA'da konuşlu bulunan helikopterlerle;

- İster rastgele görevler seçebilir,

- İster siz görev bacaklarını belirleyerek görev yazabilir,

- İsterseniz özel görev (special missions) seçerek petrol platformu, askeri birlikler vb bir çok havaalanı olmayan yerlere iniş kalkışlı görevler seçebilirsiniz. (15 civarı askeri birlik scenery, 4 petrol platformu ve 1 Norveç hastane scenery downloads bölümünde yüklüdür)

- Özel görevleri uçmak için orada bulunan tip elinizde yoksa başvuru yapıp istediğiniz bir helikopterin oraya nakledilmesini sağlayabilirsiniz.

- Dünyanın herhangi bir yerine cargo uçağıyla bir helikopterin götürülmesini isteyip orada serbestçe helikopterle görevler yapabilirsiniz. Heli Div içerisinde rütbe nedeniyle yurt dışı kısıtlaması yoktur.

Uzun mesafelerde helikopter uçurmak zorlayacaksa FSXPilot eklentisini yükleyerek helikopterlere oto pilot özelliği de kazandırabilirsiniz, ama öncesinde bu programı bir kaç kere FDR kullanmadan denemenizi öneririz, programın tepkilerine alışmak çok önemli. Örneğin 30 dereceden fazla dönüş verdiğinizde çok fazla yatıp kontrolden çıkabiliyor, 10 derece 10 derece dönmeli, önce hızı set etmeli vs...

Keyifli ve kırımsız uçuşlar dileriz.
Lead me, follow me or get out of my way !
User avatar
THY3716
Administrator
 
Posts: 1833
Joined: 25 Apr 2009, 22:33
Location: Turkey
Name: Bahadir ALKES
City: Istanbul
PID: 3716
Vatsim ID: 1097118

Return to Turkish Virtual Helicopter Division

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest