Eğitim Köşesi Genel Bilgiler

VFR flight rules, flight planning, VFR at VATSIM, VFR with TV Flight Recorder (Görerek Uçuş kuralları, uçuş planlama, VATSIM'de VFR uçuş, VFR uçuş ve FDR Kullanımı.)

Eğitim Köşesi Genel Bilgiler

Postby Apollo » 04 Apr 2017, 20:16

Turkish Virtual VFR Club
Training Corner – Eğitim Köşesi

(SANAL UÇUŞ ORTAMI İÇİN HAZIRLANMIŞTIR GERÇEK HAVACILIKTA KULLANILAMAZ)

Training Corner bazı ana başlıklarda sizlere görerek uçuş kurallarına göre yapacağınız uçuşlarda yardımcı olmak üzere hazırlanmış VFR şartlarına yönelik bazı konulardaki dersleri içermektedir. Ama burası bir okuldan ziyade bilgi paylaşılan süreklii öğrenmeye imkan tanıyan bir paylaşım alanıdır.

Dönem içerisinde sizlerden gelecek diğer sorulara bilen arkadaşların verecekleri cevaplarla zenginleşecek olan eğitim köşemizin herkese fayda sağlamasını dileriz.

Görerek Uçuş (VFR) Dersleri:
Hangi dersler var?
Öncelikle sıkıcı bir ders programı yok. Temel konularda bilgi tazeleme ve yeni bilgileri paylaşıp gerisini sizlerin araştırma ve öğrenme isteğine bırakacak kadar konu başlığımız var.
VATSIM Pilot kısmında yer alan bilgilerden ve diğer internet kaynaklarından derlenen dersler VFR Club Training Corner altında sizlerle paylaşılmıştır.
Dersler başlık ve ana kaynak linki olarak verilmiş kısa Türkçe özetlerle desteklenmiştir.
VFR özelinde tüm derslere ulaşmak için linkteki sayfaya erişerek sol menüden seçim yapabilirsiniz. https://www.vatsim.net/pilot-resource-c ... ic-lessons:

Nasıl Çalışmalıyım?
Görerek uçuşa (VFR) ilişkin ders başlıklarının VATSIM sayfa linkleri ile ana kaynak sayfalara ulaşarak detaylı okuma yapılabilir.
İngilizce sıkıntısı yaşayan pilotlar için çok temel bazı özetler konu altında verilmiştir. Ancak bunlar sadece genel özet bilgidir.
Konunun detaylı anlaşılması için ilgili sayfalardaki metinlerin Google Çeviri ile çevrilerek Pilotlarımızca okunması konuyu anlamak açısından tavsiye edilmektedir.

VFR uçuş konusunda VFR Club Pilotlarının asgari bilgi sahibi olması grup uçuşlarımızın planlaması ve uçuşların yapılması açısından önemlidir.

Pilotlarımızın önce yazılı metinleri okuyarak daha sonra varsa sorularını paylaşmalarını rica ederiz.

Turkish Virtual VFR Club
"As Fun As It Gets"
Apollo
Legend

Name: Erdal ELMACI
City: Ankara
PID: 3195
Vatsim ID: 1059183

Return to VFR Club - Training Corner