Kapı açık/kapalı

Only for Turkish Virtual Pilots!

Re: Kapı açık/kapalı

Postby THY748 » 25 Aug 2014, 14:43

Sorun çözüldü Erhan Bey, ihtimal olarak belirttiğiniz yolu denedim, haklısınız gerçekten de sorun panel state ile ilgiliymiş.
Yeniden uçağımı config edip uçmayı deniyorum. Teşekkür ederim size ve bu bağlamda kapı sorununa fikirleriyle katkıda bulunan diğer arkadaşlarıma, iyi ki varsınız :))

Oğuzhan İrez
THY748
Rookie

Name: Oguzhan İREZ
City: Antalya
PID: 748
Vatsim ID: 860193

Postby artuncs » 25 Aug 2014, 18:19

Oguzhan kaptanim sorununuzun cozuldugune sevindim :)

Belki bilmeyen arkadaslar icin sunuda soylemekte fayda var. Pmdg 777 ile gelen son update SP1B yuklemeden once mutlaka daha once save edilmis panelsatate leri silmek gerekiyor. Bu sekilde silinmeden yapilan Sp1b update sonrasi pek cok sorun ile karsilasmaniz mumkun.

Kendimden ornek vermek gerekir ise, Pmdg'in Sp1b yayinlamasindan sonra manua'i okumadan hemen update yukledim ve ertesi gunu yapacagim ucusta taxi'e baslamam ile birlikte frenlerin tutmadigini gordum. Bunun disinda saatte calismiyordu. Fmc de belirli irtifalarda ve hangi intersection'larda hangi saatte olacagimiz gibi bilgilerle, inis yapacagim meydana verdigi saat dilimi ile benim saatim arasinda anormal bir fark vardi.

Daha sonra Pmdg foruma girdigimde ve manul'ide okudugumda mutlaka update oncesi kendi save ettigimiz panelstate'lerin silinmesi gerektigini ogrenince hemen bu panelsate sildim ve ardindan sorun hemen cozuldu.

Tabi update ardindan yine ayarlarinizi yapip yeni panelsatate save edebilirsiniz. Bu sadece update oncesi silinmesi gerekliliginden.

Iste bazen buna benzer ufak tefek sorunlar bizi bazen bilgisayarin basinda gunlerce bu sorunlari cozmemize neden olabiliyor. Herhalde bu da bu hobinin kacinilmaz taraflarindan biri olsa gerek, yapacak bir sey yok :)
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Postby THY4027 » 06 Oct 2017, 13:04

kapı günceli, belki kaptanlarımızın işine yarar :)
THY4027
Average User

Name: Göksel ERKAN
City: Ankara
PID: 4027
Vatsim ID: 1207069

Previous

Return to Turkish Virtual FDRv5.19 Bug Reports|Problems