AIRAC, sceneries ve navaid

In this forum you will find user submitted tips and tricks for all versions of MicroSoft's Flight Simulator family of products.

AIRAC, sceneries ve navaid

Postby THY4065 » 29 Jan 2015, 00:18

Merhaba herkese,

Ben simülatör olarak FSX kullanıyorum. 737 NGX için sahip olduğum en son AIRAC cycle 1411. Henüz scenery eklentisi yapmış değilim. Ben de en güncel vor, ndb, fix, pist numaraları vb. kullanabilmek için yüklemem gereken yamaları sıralayabilirseniz sevinirim :)

Diğer sorum AIRAC cycle'ları sürekli olarak satın almak ne kadar mantıklıdır?

Başka bir sorum ise, sitede mevcut olan havaalanı yamaları güncel midir? Ekstra yüklemeler yapmak gerekir mi? En azından sıkça kullandığımız Atatürk, Sabiha, Adnan Menderes gibi hava alanlarında en iyi şekilde yamaları kurmak adına neler yapılabilir? (Örneğin Atatürk havaalanı için satışta olan ticari bir ürün mevcut, onu almak mantıklı mıdır?)

Son olarak, oyunu daha gerçekçi oynamak için yapılabilecekler konusunda önerileri olan olursa severek uygulamaya hazırım :) (Tabi ki bütçem dahilinde olanları. Şu an yanlızca PMDG 737 ve hava durumu yamasına sahibim.)

Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Selamlar,
THY4065
Junior Member

Name: Faruk Ugranli
City: Izmir
PID: 4065
Vatsim ID: 1302155

Re: AIRAC, sceneries ve navaid

Postby THY1592 » 29 Jan 2015, 10:12

Merhabalar;

Diğer sorum AIRAC cycle'ları sürekli olarak satın almak ne kadar mantıklıdır?

Bu Hobiyi gerçek anlamda yapmak istiyor iseniz ve FMC kullanıyorsanız olmazsa olmazıdır AIRAC lar her 45 günde bir yenilenmesi lazım değişen bir çok airway veya fix, azda olsa vor,alan bilgilerini içerir..

Başka bir sorum ise, sitede mevcut olan havaalanı yamaları güncel midir? Ekstra yüklemeler yapmak gerekir mi? En azından sıkça kullandığımız Atatürk, Sabiha, Adnan Menderes gibi hava alanlarında en iyi şekilde yamaları kurmak adına neler yapılabilir? (Örneğin Atatürk havaalanı için satışta olan ticari bir ürün mevcut, onu almak mantıklı mıdır?)

FSX in default meydanları size ne kadar hitab ediyor bilmiyorum ama örneğin ben zorunda olmadıkça default meydana uçmak istemiyorum..Ülkemiz için paralı iki adet senaryo var LTBA İstanbul (Taxi2GATE) ve LTAI Antalya (Aerosoft), hemen hemen ücretli olanlar kadar iyi şekilde diğer meydan lar hocalarımız tarafından gayet güzel yapılmış bizlerin kullanımına sunulmuştur..Ben sadece LTBA yı paralı olanını kullanıyorum ( yakın zaman içerisinde yeni ücretsiz hali çıkacak)..
Bu meydanları (ücretsiz ) olanlarını sitemizden veya sanalpilot tan indirebilirsiniz..
Image
THY1592
Officer

Name: Erman PILICOGLU
City: Ankara
PID: 1592
Vatsim ID: 965504

Re: AIRAC, sceneries ve navaid

Postby THY4065 » 07 Feb 2015, 00:19

Arkadaşlar çok teşekkür ederim cevaplar için.

Bir sorum daha olacak. Yüklemiş olduğum scenery'lerde kapılarda, parking pozisyonlarında uçakların yeri kaymış şekilde olabiliyor, ya da bir direğin ortasında bulabiliyorum uçağı. Ben scenery'leri yüklerken bir hata mı yapıyorum yoksa eksik bir işlem mi yapıyorum ?

Selamlar,
THY4065
Junior Member

Name: Faruk Ugranli
City: Izmir
PID: 4065
Vatsim ID: 1302155

Return to Flight Simulator Tips | Tricks | Techniques