Airbus ve MCDU

In this forum you will find user submitted tips and tricks for all versions of MicroSoft's Flight Simulator family of products.

Airbus ve MCDU

Postby silistreli » 22 Apr 2010, 15:08

Merhaba Dostlarım;

Biliyorsunuz şu an en kullanılabilir durumdaki Airbus serisi malesef Wilco'da yer alıyor. Ancak onda da garip hatalar söz konusu; SID veya STAR giriyorsunuz garip rotalar çiziyor, charta uymuyor, ekrstradan kendince noktalar ekliyor. Airbus Volume 1 serisi için çıkan en son SP ise 3C olarak geçiyor. Ancak hiç bir SP bu soruna bir çözüm getiremiyor. Sadece frame rate de ve bir kaç bug'daki hatalar giderilmiş oluyor.
Ancak Fransa'dan gerçek bir pilot dostumuz bu konuda bir çözüm sunmuş; Eric Marciano uzun süreden beridir FS üzerindeki farklı çalışmaları ile zaten bilenen bir isim; Airbus için çok iyi bir çalışma hazırlamış; http://emarciano.free.fr/

Aramızda Airbus seven pilotlarımız var ise buradaki güncellemeyi kullanmalarını tavsiye ediyorum. Sadece Volume 1 için €30, hem Volume 1 hemde Volume 2 içinse €40 isteniyor.

Peki bu işe yarıyormu; sitede bir takım ekran görüntüleri var bunlara göre MCDU'da bir takım değişiklikler olduğu kesin, alıp denedim ne kadar SID, STAR prosedürü var ise sorunsuz navigasyon ekranında gösteriyor. Tabi değişiklikler bununla sınırlı değil; bazı ses dosyalarında, TCAS'da, ışıklandırmada ve cod/dark çalıştırmada da farklılıklar söz konusu.

Bunu yükleyebilmeniz için SP3C'ye ihtiyacınız bulunuyor. Şimdiden hayırlı olsun iyi kullanımlar.

Sevgiler
Necmi Tekin Silistireli - VATSIM Supervisor / Vatsim Scandinavia C1 vATCO
silistreli
Senior Member

Name: N. Tekin Silistireli
PID: 3841

Re: Airbus ve MCDU

Postby THY4292 » 24 Apr 2010, 11:07

Tekin Kaptanım
Sizde fs2004 mü fsx mi var?
özellikle nav noktaları arasındaki dönüşlerde kavisli dönüşü orj yapmıyordu.Bu yama ile artık yapabiliyor muyuz? :? :?
THY4292
Senior Member

Name: Hakan DAGHAN
City: İzmir
PID: 4292
Vatsim ID: 1134887

Re: Airbus ve MCDU

Postby silistreli » 24 Apr 2010, 22:03

Merhaba Hakan Kaptanım; FS2004 kullanıyorum ancak FSX'ede yavaş yavaş transfer olma yolunda ilerliyorum, henüz istediğim FPS'yi elde edemedim.
Evet dediğinizi yapabiliyor; yukarıda verdiğim linkteki ekran görüntülerinden de bunu teyit edebilirsiniz. Bu yama hem FSX hemde FS2004'de çalışıyor. :-)
Necmi Tekin Silistireli - VATSIM Supervisor / Vatsim Scandinavia C1 vATCO
silistreli
Senior Member

Name: N. Tekin Silistireli
PID: 3841

Return to Flight Simulator Tips | Tricks | Techniques