AnadoluJet ne oldu peki

General discussion room about AnadoluJet flights.

AnadoluJet ne oldu peki

Postby silistreli » 09 Oct 2009, 17:21

Şimdi ben bu forum başlıklığını takip ettim, okudum..AnadoluJet ayrı bir organizasyodu ve o ortadanmı kalktı? bu durumu açıklayabilirmisiniz kaptanlarım?
Necmi Tekin Silistireli - VATSIM Supervisor / Vatsim Scandinavia C1 vATCO
silistreli
Senior Member

Name: N. Tekin Silistireli
PID: 3841

Re: AnadoluJet ne oldu peki

Postby ee_ee » 09 Oct 2009, 19:59

Bildiğim kadarıyla her iki platformda da(VATSIM-IVAO) dede tarafından temsil ediliyor. Kendine ait bir callsign'ı olmadığından belirgin bir şekilde ayırt etmek zor. Dede nin yoğunluğu sebebi ile şu aralar sakin bir dönem geçiriyorda diyebiliriz.

Dede= ELTAK aman diimm tanımamazlıktan gelmeyin hocam :!:
Erdim Elitez
THY565-C3/SFC
ee_ee
Newbie

Name: Erdim ELITEZ
PID: 0000

Postby silistreli » 10 Oct 2009, 11:33

Kaptanım tanımamazlık olurmu hiç :-))
Necmi Tekin Silistireli - VATSIM Supervisor / Vatsim Scandinavia C1 vATCO
silistreli
Senior Member

Name: N. Tekin Silistireli
PID: 3841

Postby koraybicer » 13 Oct 2009, 15:38

En son ben üye olmuştum. http://www.anadolujetva.com/index.html site halen aktif, ama pek uçan yok galiba.
Koray BİÇER
koraybicer
Newbie

Name: Koray Bicer
PID: 3263

Postby fcetin » 29 Oct 2009, 10:09

Geçen gün ivaoda ltcg_twr açmıştım bir adet Anadolu jet pilot vardı remarksa cs:Anadolu jet yazmıştı bende anadolu jet diye hitap ettim azda olsa uçuyor.
fcetin
Newbie

Name: Furkan Çetin
PID: 3959

Postby mavzer » 29 Oct 2009, 13:42

Anadolu jet duruyor. Vatsim İvao (TR) ortak kurulumu olarak hayata geçirildi. İşlevini de yerine getirdi. Ayrı bir cağrı kodunun olmaması, Thy den pek farklı olmamasına neden oluyor.
Pilotlar sadece remarks'a Anadolu jet yazarak belirtebiliyorlar. Bundan dolayı Thy den pek farklı görmüyoruz.
Ülkemize teğet geçen kriz sanal havacılığın duayenlerini pek de teğet geçmedi .Herkes gerçek hayatın gerçekleriyle boğuşuyor.Hobiye zaman ayırma maalesef yavaşladı.
Bu durumda eğer daha detaylı bir Anadolu jet oluşumuna ihtiyaç varsa [Ana kuruluş ilerde belki yine lazım olur :))}ve uğraşacak vakti olan arkadaşlar varsa, kurucular olarak elimizden geleni yaparız.
Karar camianın.
Hasmet Güngör
mavzer
Rookie

Postby THY2363 » 17 Nov 2009, 17:07

Benim şahsi fikrim,

Varolan oluşumun üzerine birşeyler koymaktan yada değiştirmektense, bırakalım tecrübeli duayenler devam etsin. Sadece küçük dokunuşlarla değişiklik yaratalım...

Mesela; Vatsim için FlyTHY recorderı AnadoluJet uçuşlarında uçuş numarasının yanına küçük bir yıldız koyuyor. Bu seferlerde Vpilot arkadaşlarımız remarks'ına AnadoluJET olarak yazsın.. Konudan haberdar edilecek ATCO arkadaşlarımızda Callsign olarak AnadoluJET'i kullansın. Böylece hem havasahasına renk katılmış olur. Hemde yoğun dönemde üstadların yükü hafifletilmiş...

Saygılarımla
THY2363
Junior Member

Name: Ahmet Efe YILDIRIM
City: İstanbul
PID: 2363
Vatsim ID: 1004720

Return to AnadoluJet Flights