Flight deck

Questions, comments; documents about Airbus related products (PSS, Wilco, Aerosoft Xtended and others) ...

Flight deck

Postby emrahkaran » 11 Jan 2005, 14:05

sevgili kaptan arkadaşlar PSS a340 için flight deck datasını nereden bulabilirim ayrıca bu program için görüşlerinizi lütfen yazarmısınız

Emrah Karan

Emrah Karan
emrahkaran
Rookie

Postby TK550 » 11 Jan 2005, 14:28

Selamlar,flight deck ile neyi kastettiniz?
Aradığınız bu uçağın manuelleri mi?

Image
Ural Köseoğlu
TK550
TK550
Senior Member

Postby emrahkaran » 17 Jan 2005, 15:28

Bu programın adı Flight Deck Companion kısaltılmışı FDC
programı iyi tanıyorsanız sanki yanınızda bir co-pilot varmış gibi oluyor yani iniş ve kalkışlarda flpları ayarlıyor yada iniş takımları otamatik açıyor ve ayrıca pss için 320 ve 340 için şy texturü arıyorum

iyi uçuşlar

Emrah Karan
emrahkaran
Rookie

Postby vbnick » 17 Jan 2005, 19:45

Kaptanim selamlar,

Bagsettiginiz seyi anlad1m. Su default FS menusune Co-Pilot menusunu ekleyen ve herseye karisan yazilimdan bagsediyorsunuz... Bence gayet gereksiz ve bir cok bug ile dolu..

PSS A320 icin forumda acilmis konular var bu konu hakkinda AIRBUS driver altinda. fakat tekrar ediyim buraya PSS in orijinal 320 THY texture yok bunu IFDG 320 THY ile merge etmeniz gerek. Bu merge icin gerekli dosyalar flyşy fleet kisminda mevcut.

PSS340 icin satin almaniz gerekli THY texture'ni PSS sitesinden.

TK1128

Kayhan TANRISEVEN

kayhan@turkishbird.com

"LANTIRN - NOCTIS IN DIES" (161. FILO)
vbnick
Average User

Postby hakan737 » 17 Jan 2005, 23:09

POSKY'de A340-300 THY olarak var. Merge'e gerek varmı bilmiyorum ama POSKY A330'a PSS330'u assign ettiğimde özel olark bir şey ile oynamadım. BElki bir tek flap settingsleri ile ilgili cfg ayarlarında birşey yapmak gerekebilir.

Hakan737Guven
hakan737
VIP Member

Name: hakan guven
City: istanbul
PID: 003
Vatsim ID: 811602

Postby emrahkaran » 19 Jan 2005, 10:59

Sevgili Captan Arkdaşlar
öncelikle FDC eklentisini hafife aldığınız için üzüldüm zira hiç denemediğiniz belli oluyor gerçek uçuşta pilotun yanında herzaman bir yardımcı pilot bulunur o nun görevi işinize karışmak değil size yardım etmektir avsim de bu program için ekstra bir topik var bu program ile uçarken size gerçekten yardımcı olacak bir co-pilotla beraber uçuyorsunuz zira siz teyyareyi kaldırırken ve indirirken yardımcı pilotun yapması gerekenleri ve size yükseklik hız ve görüntü konusunda bildirmekle kalmıyor ayrıca prosüdür konusunda sizin kontrolünüzde size yardım ediyor (kalkarken flap kontrolü ,hız bildirisi ,kalktıktan sonra flapların ayarlanması iniş takımlarının kapatılması inerken tüm ışıkların ayarlanması hıza göre flap spoiler açılması frenleme ) gibi bu program konusunda kaptan arkadaşlar buraya fikirlerini yazarlar ise çok memnun olurum ayrıca değişik bir konu açılır

hepinize şimdiden saygılar

Emrah Karan
emrahkaran
Rookie

Postby vbnick » 19 Jan 2005, 13:30

Hocam amacımız bu programı kötülemek ve yararsız ilan etmek değil. Zaten bunu programlayan arkadaşlar bunun gereksiz olduğunu düşünselerdi programlamazlardı.:D

Yararlı programlardan konu açılmışken FSNAV ve bunun gibi birçok YARARLI ve size her konuda yardım eden programlar var.. hatta bunlar sizin yerinize inip kalkabiliyorlarda... siz sadece izleseniz yeter...ha bide tabi FS'i başlatın:D:D

?aka bir yana FS zaten tasarlanırken tek kişinin kumandası için programlanmış. çift kontrolör için müsait değil görüldüğü üzre. Yardımcı pilot konusunda ben genellikle zaten side stick sağ elimde uçarım ki uçakta chartları okuyan ,ATC ile konuşan vs vs..kişi o, ayrıyetten kaptanın yaptığı görevleride yaparım. Çok iş gibi gözüküyor ve gerçek hayatta ÇOK iş olduğu için ikiye bölmüşler bu işi ama FS de zevk alıp birşeyler öğrenebilmek için her iki taraftanda böylesi bence daha iyi.

Zira bir gün olurda pilot olursak zaten ilk işimiz o programın bizim yerimize halletiği işleri halletmek olacak içerde.. Ayıptır söylemesi angarya işlerde olacak onu getir bunu götür gibi:D:D O program onu yapabiliyormu?

Kullanıp kullanmama konusuna gelince valla hala menüden çıkmadı silmeme rağmen gıçık oluyorum. Eve gidince screenshot'unu yolluyacağım. Ama genel olarak herkeze bir denemesini tavsiye ederim. Kendileri görsün herkezin..

Saygılar.

[url="mailto:kayhan@turkishbird.com"]Image[/url]
vbnick
Average User

Postby emrahkaran » 24 Jan 2005, 08:38

Hocam beni yanlış anladınız
ben fs ilk çıktığından beri fs ile uçuyorum bunun yanında artık bir takım değişiklikler arıyor insan fakat on line olarak hiç uçmadım şu anda flyşy de uçan bir sürü flyşy pilotunu ben yetiştirdim ama ne yazıkki imkanlar doğrultusunda hiç on line olamadım dedim ya insan değişiklik arıyor ben fs2004 e birde uzay mekiği eklenir diye düşündüm ama olmadı eee biliyorsunuzki uçmak sadece dünyamızın atmosferinde olmaz birazda dünya dışına çıkmak lazım ama gerçek boyutlarda öyle bilim kurgu değil orbiter diye bir sim var şu aralar yani 2 yıldır takip ediyorum ve ücretsis istediğiniz şekilde yeni eklentilere müsait fakat fs ile birleşip harika bir sim yapabilirler hay allah konu nereye geldi yani diyeceğim şu hayal güzeldir ve bu hayale FDC ile daha keyifli oluyor eğer elinde bir FDC yok ise asresini emailime yaz ben sana yollayayım işte benim itediğim bu fdc konusunda tartışmak değil sadece fs daha nasıl gelişir okadar biliyoruzki ilk olarak çıkan fs arasında tek iki fark uçakların cuğalması ve hava trafiği tabi birde grafik.

selamlar
adresim emrahkaran@celiknet.com
Emrah Karan
emrahkaran
Rookie

Return to Airbus Fleet