Assignment Ucuslar Yakinda Basliyor..! ( BASLADI )

General Announcements from Turkish Virtual Management will be published in here. (Only for Turkish Virtual Pilots!)

Her Ay Kac kere Assignment Ucusu Gerceklestirmek Istersiniz?

Gidis ve Donus Olmak Uzere (2 Adet)
33
49%
Gidis ve Donus Olmak Uzere (4 Adet)
19
28%
Gidis ve Donus Olmak Uzere (6 Adet)
10
15%
Gidis ve Donus Olmak Uzere (Daha Fazla)
6
9%

Total votes : 68

Re: Assignment Ucuslar Yakinda Basliyor..! ( BASLADI )

Postby THY65 » 03 Aug 2014, 08:40

THY3716 wrote:YK Üyesi olarak diyebilirim ki, üye alımlarının yeniden başlaması, checkride'ların yeniden canlanması ve görevlerin yeniden başlaması beni çok mutlu ediyor. Yazılan 4 görevi bir an önce uçabilmek için sabırsızlanıyorum. Hepimize hayırlı olsun.

İyi dileklere ben de katılıyorum. Assignment'lar katılımı, birlikteliği, paylaşımı artıracaktır. Hayırlı olsun.
Selam, saygı ve sevgilerimle,
Murat Tologlu
THY65
Senior Member

Name: Murat TOLOGLU
City: Istanbul
PID: 65
Vatsim ID: 839820

Postby THY3009 » 06 Aug 2014, 15:05

Değerli kaptanlarımız;
Destekleriniz için çok teşekkür ederiz. Bu güzel ailemizin bir üyesi olmak benim için çok büyük bir gurur kaynağı.
Eminim ki Turkish Virtual'i daha da geliştirmek ve güzelleştirmek için çalışmalar devam edecektir.
Hepinize sonsuz teşekkürler...
Saygılar, sevgiler...
Yalçın KESER
THY3009
Advanced Member

Name: Yalcin KESER
PID: 3009
Vatsim ID: 1188102

Re: Assignment Ucuslar Yakinda Basliyor..!

Postby THY65 » 08 Aug 2014, 16:38

artuncs wrote:Degerli pilot'lar,

# Her assignment ucusun, ucus tamamlandiktan sonra sistem uzerinden monior edilip dogru ucus plani, dogru yaklasma ve dogru ruzgara gore dogru pist secimi yapilarak inildiginin anlasilmasindan sonra ucusun bizler tarafindan onaylanmasina.

Turkish Virtual Icra Kurulu Uyeleri adina ...

Hocam bu "doğru rüzgar" konusuna takıldım :)

Biraz önce baktım Mardin meydanı için rüzgar 28003KT 200V340. 21 pistine Straight In Landing yok, Circling yapacağız. Ben normal şartlarda 3 kts için Circling yapmam. Forumda araştırdım bu konuda çok tartışmalar olmuş : viewtopic.php?f=4&t=7430&p=42216&hilit=+mardin+21#p42216

Son durum nedir? Nasıl hareket edelim?

PS. ayrıca LTCR chartlarda Circling Approach is not Authorized NORTH/NORTHWEST diyor. Bu konuda detay bilgisi olan özel mesaj gönderirse sevinirim (burası bu konuya uygun olmadığı için)

Selam saygı ve sevgilerimle,
Murat Tologlu
THY65
Senior Member

Re: Assignment Ucuslar Yakinda Basliyor..!

Postby artuncs » 09 Aug 2014, 18:31

THY65 wrote:
artuncs wrote:Degerli pilot'lar,

# Her assignment ucusun, ucus tamamlandiktan sonra sistem uzerinden monior edilip dogru ucus plani, dogru yaklasma ve dogru ruzgara gore dogru pist secimi yapilarak inildiginin anlasilmasindan sonra ucusun bizler tarafindan onaylanmasina.

Turkish Virtual Icra Kurulu Uyeleri adina ...

Hocam bu "doğru rüzgar" konusuna takıldım :)

Biraz önce baktım Mardin meydanı için rüzgar 28003KT 200V340. 21 pistine Straight In Landing yok, Circling yapacağız. Ben normal şartlarda 3 kts için Circling yapmam. Forumda araştırdım bu konuda çok tartışmalar olmuş : viewtopic.php?f=4&t=7430&p=42216&hilit=+mardin+21#p42216

Son durum nedir? Nasıl hareket edelim?

PS. ayrıca LTCR chartlarda Circling Approach is not Authorized NORTH/NORTHWEST diyor. Bu konuda detay bilgisi olan özel mesaj gönderirse sevinirim (burası bu konuya uygun olmadığı için)

Selam saygı ve sevgilerimle,

Murat kaptanim cok ince detaylara takilmamiza gerek yok, elbette sartlar uygunsa ve gerekiyor ise kuyruk ruzgarini da kullanarak yada prosudurlerin disinda inislerinizi tamamlayabilirsiniz. Biz zaten goruyoruz ve anliyoruz.

Maalesef bazi arkadaslarimiz bir meydana yaklasirken 11kt ruzgari arkasina alarak o anda olmasi gereken VOR inis yerine ILS olani kisa yoldan tercih etmektedirler. Yada hala Ltba'da surekli 05 yerine 35 pistine inen kaptanlarimiz var.

Buna benzer sebepler icin Yakinda egitim departmanimiz bir aciklama yapacaklar ve konulari acikliga kavusturacaklar.

Yinede her seyden once en onemli olan sey oncelikle hepimizin ama oyle ama boyle yaptigi ucuslardan keyif almasi ama bu keyfi alirken de olabildigince gercege uygun ucuslar sergilememiz sanirim her kesi oldugu kadar oncelikle kendimizi memnun edecektir.

Biz ise azami derecede kimsenin ucuslarina mudahele etmemeye calisyoruz her ne kadar surekli gozlemlesek te arada cok gerek gorursek uyarilarimizi yapiyoruz.

Saygilarimizla
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Name: Erhan M. ARTUC
City: London
PID: 3578
Vatsim ID: 1087117

Postby THY65 » 10 Aug 2014, 03:13

Teşekkürler.
Murat Tologlu
THY65
Senior Member

Postby THY3009 » 31 Aug 2014, 20:08

Değerli kaptanlarımız;

Eylül/2014 Görev uçuşlarımız 01/09/2014 00:01 itibari ile sisteme yüklenecektir.
Keyifli uçuşlar dileriz.

Turkish Virtual Yönetim Kurulu
THY3009
Advanced Member

Postby artuncs » 01 Sep 2014, 08:12

Degerli arkadaslar,

Her ay gelen 4 bacak gorev ucuslari onumuzdeki aydan itibaren 2 e dusurulecektir.

Dusurulme sebebi sonradan olusan isteklerin daha cok iki bacak icin oldugunun gorulmesi ve cesitli sebeplerden bir kac ay ucus yapamayan bazi uyelerimizin tekrar ucuslarina basladiklarinda oldukca gorev sayisi yuksek ucuslar ile karsilasmalarini onlemek amaciyla bu karari aldik.

Yurt disi ucus hakki olanlara bazi aylar icin ic hat bazi aylarda da dis hat gorev ucuslari yazilmasina karar verilmistir.

Saygilarimizla
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Postby THY65 » 01 Sep 2014, 08:33

Belirli bir seniority'nin üzerindeki arkadaşlara çoğunlukla (belki tamamen) yurt dışı görev verilmesi bence uygun olur. Uçuşların tarafınızdan onayı sırasında kalkış/inis meydanlarındaki rüzgarın kontrolunun yanı sıra, mümkünse rotanın da, özellikle geçilen hava sahasındaki uygulanan uçuş yüksekliklerinin kontrolu yerinde (ve çok öğretici) olur diye düşünüyorum.
Murat Tologlu
THY65
Senior Member

Postby THY3009 » 30 Sep 2014, 22:09

Değerli Kaptanlarımız;
Ekim ayı görev uçuşları sisteme yüklenmiştir.
Keyifli uçuşlar dileriz.

THY3009
Advanced Member

Postby THY65 » 02 Oct 2014, 07:44

Nice Cot Dazur..Teşekkürler yönetim :) gündüz gideyim bari. Bu arada, oralarda uçuş seviyeleri farklıydı galiba , bi bakıyim!
Murat Tologlu
THY65
Senior Member

Postby THY3009 » 31 Oct 2014, 23:10

Değerli Kaptanlarımız;
Kasım ayı görev uçuşları sisteme yüklenmiştir.
Keyifli uçuşlar dileriz.

THY3009
Advanced Member

Postby artuncs » 31 Oct 2014, 23:21

Tesekkur ederiz Yalcin kaptanim :clap: :clap: Ellerinize saglik :)
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Postby THY1592 » 01 Nov 2014, 08:24

Merhabalar;

Kasım ayı için yapılması gereken Assignment uçuşum a baktığımda LTBA - LFMN -LTBA uçuşu verilmiş fakat uçak tipi A333 olarak tek tip olması benim bu uçuşu gerçekleştirme durumunu yok ediyor..Nedenine gelince sistemimde A333 tipi yok sistem stabilesini ve FSX için üretilmiş doğru dürüst A333 olmadığından bu tip uçağı kurmadım.Mümkün ise uçak tipini değişmek isterim.Ayrıca Assignment lerde belirlenen destinasyonu uçabilecek bir kaç tip uçak seçeneği konursa daha iyi olur kanısındayım..
Not: Sistemim de Boeing 737 serisi ve 777; Airbus olarakta A321-A320- A319 uçaklar mevcut...

Sevgilerimle
Image
THY1592
Officer

Name: Erman PILICOGLU
City: Ankara
PID: 1592
Vatsim ID: 965504

Postby artuncs » 01 Nov 2014, 08:42

Merhaba Erman kaptanim,

Bu konuya biz aciklik getirmistik, size bir alinti yaptim hemen;

Simdi yorumlarini belirten bazi pilot'larimizin her ay sadece bir tek ucak tipi verilmesine yonelik istekleri var. Acikcasi bu konu biraz karisik. Pilotlarimiz arasinda ucuslarini hem boeing hem de airbus'in cesitli type'lari ile gerceklestirenler oldugu gibi sadece airbus yada sadece boeing type'i disinda ucus yapmayanlarda var. SImdi sadece airbus yada sadece boeing ile ucanlari belirleyip o kisilere her ay duzenli olarak o ucak type lari ile assignment ucuslar gondermemiz mumkun degil. Bu sebep ile ve eskilerinde hatirlayacagi uzere, eskiden gelen assignment ucuslar, schedule ucuslarda oldugu gibi illa belirtilen tip ile uculmasini sart kosmadigindan bizde simdilik, ( belki ilerde bir degisikligide gidilebilecegini goz onune alarak ) assignment ucuslarda her ne kadar size verilen tip'ler ile ucmanizi istesekte, sadece belirli bir tip uzerinde egitimi olan pilot'larida dusunerek, assignment ucuslarda istediginiz tip'ler ile ucmaniz serbest birakilmistir.

Yani assignment gorevi sectiginizde sistem size schedule ucuslarda oldugu gibi illa belirtilen tip'te bir ucak ile ucmaniz gerektigine dair bir engelleme yapmayacak.

Yazidanda anlayacaginiz gibi assignment ucuslarda, schedule ucuslarda oldugu gibi uculmasi istenilen ucak tipi zorunlui tutulmamistir. Yani her ne kadar ayni ucak tipi ile uculmasini istesekte bu konuda bir zorunluluk yok ve assignment ucuslarinizi dilediginiz ucak tipleri ile ucabilirsiniz.

Daha fazla bilgi icin gene bu topic'in 1'inci sayfasinda yazilanlari okuyabilirsiniz.
viewtopic.php?f=12&t=9427

Sevgilerimle
Erhan M. Artuc
artuncs
Administrator

Postby THY3009 » 01 Nov 2014, 10:39

Erman kaptanım merhaba;
Sistemden kaynaklanan kodlama hatası nedeniyle 2108 nolu LTBA-LTAC olan uçuş size LTBA-LFMN ve 2109 nolu LTAC-LTBA uçuşu da LFMN-LTAC olarak yansımış. Gerekli düzeltmeler yapılmış olup, sizin bu ay ki Görev Uçuşunuz 2108 LTBA-LTAC ve 2109 LTAC-LTBA uçuşlarıdır.

Keyifli uçuşlar dileriz.

Turkish Virtual Dispatch Department
THY3009
Advanced Member

PreviousNext

Return to Announcements of Management